Trochę zbaczając z tematu mapowania jestem ciekawy jak potoczy się sprawa stacji ładowania. O ile używają one w większości tego samego standardu wtyczki, to każdy operator ma zupełnie inny system płatności. Jeśli to ma się rozwinąć, to oczekiwałbym unifikacji
Obecnie w Szczecinie stacje ładowania stawiają dwie firmy - ENEA i Techenerga - powyższe jest zdjęciem stacji Techenergii - i nie wiem kogo wpisać w operatora właśnie - tak jak wskazałeś EVplus czy Techenergę?
Aktualnie jest to narysowany obszar salonu samochodowego.
Chciałbym to trochę zmodyfikować.
Czy jak zaznaczę każdego dealera osobno to będzie ok? Akurat mają takie same godziny otwarcia.
Każda marka ma też swój osobny serwis i się zastanawiam czy tego też nie zaznaczyć osobno, ponieważ tutaj już godziny się różnią.
Chociaż czytając wiki, to powinienem tylko dodać tag: service=repair;dealer
Jaka jest najlepsza metoda na mapowanie takich rzeczy?
Ja bym convenience nie dał, jeśli tam nie ma albo nie są sednem oferty artykuły typowe dla tego segmentu, np. podstawowe pieczywo, lodówki z nabiałem i wędlinami, napoje, etc. I myślę, że zadając pytanie Mateusz convenience właśnie wykluczył.
Nie ma lepszego tagu. Podobne sklepy w moim mieście też są tak otagowane.
Mąka, kasza, herbata, ryż i makaron to są codzienne podstawowe artykuły spożywcze, a to że sklep nie sprzedaje pieczywa i nabiału, nie wyklucza go z shop=convenience.
Jest sobie w Słomnikach ulica Majora Henryka Dobrzańskiego “Hubala”, problem jest taki, że zarówno w teryt, geoportalu jak i na tabliczkach jest to po prostu “Majora Hubala”. Czy takie dodawanie imienia i nazwiska jest w porządku (“Hubal” to pseudonim)? Bo kusi mnie aby to skrócić, bo analogicznie krakowskiej ulicy Majora Łupaszki nikt nie rozwija, ale nie chciałbym zrobić niepotrzebnej awantury.
Ja przy okazji aktualizacji/uzupełniania adresacji w gminach takie nadgorliwie rozwijane nazwy ulic skracam do wersji z PRG/TERYT, przerzucając je do alt_name / loc_name.
Co definiuje obszar otagowany jako natural=wood lub landuse=forest? Czy tylko ja mam wątpliwości, kiedy widzę takie obszary, których kształt jest wynikiem obwiedzenia korony jednego lub dwóch drzew?