Nog snel: https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110394626
Dank je wel…
Tweede deel, alles in driehoek meegenomen: https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110371655
Aub de wegen / landuse aanpassen die nu door huizen lopen.
Gedaan, tevens de nog niet in aanbouw zijnde twee panden en alle bijhorende adressen verwijderd (‘bouwvergunning verleend’, maar die was op één huizenrijtje dan weer wel achterhaald , teruggemeld). Bron: Superview d.d. 12-08.
Aanvulling:
Mede namens een nu wat geërgerde medemapper in Gorinchem wil ik de BAG importeurs op het hart drukken om alleen panden met status ‘bouw gestart’ en verder (in gebruik, in verbouwing tegenwoordig ook!) in OpenStreetMap te zetten. En/of zelf ook eens na te gaan of panden met status ‘bouwvergunning verleend’ al in aanbouw zijn.
In Gorinchem-Dalem is net een aardig aantal rijtjes nog niet bestaande woningen verwijderd door hem.
Graag appartementencomplex Harderwijk importeren; Marnixstraat 1-1
https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.34197/5.63274
De kerk die er stond is al verwijderd op OSM.
FrankOverman:Tweede deel, alles in driehoek meegenomen: https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110371655
Aub de wegen / landuse aanpassen die nu door huizen lopen.Gedaan, tevens de nog niet in aanbouw zijnde twee panden en alle bijhorende adressen verwijderd (‘bouwvergunning verleend’, maar die was op één huizenrijtje dan weer wel achterhaald , teruggemeld). Bron: Superview d.d. 12-08.
Aanvulling:
Mede namens een nu wat geërgerde medemapper in Gorinchem wil ik de BAG importeurs op het hart drukken om alleen panden met status ‘bouw gestart’ en verder (in gebruik, in verbouwing tegenwoordig ook!) in OpenStreetMap te zetten. En/of zelf ook eens na te gaan of panden met status ‘bouwvergunning verleend’ al in aanbouw zijn.
In Gorinchem-Dalem is net een aardig aantal rijtjes nog niet bestaande woningen verwijderd door hem.
Op de aanvulling: referentie lukt meestal met (sinds kort de nieuwe) SatDataPortaal. Als de aanvraag niet specifiek is (bv dmv huisnummers). Daarnaast kan de aanvrager, na import, het ‘teveel’ verwijderen cq op proposed zetten. Alsook, medemapper kan altijd info meegeven als comment in de bijbehorende changelog.
Graag appartementencomplex Harderwijk importeren; Marnixstraat 1-1
https://bagviewer.kadaster.nl/lvbag/bag-viewer/index.html#?geometry.x=171733.53167165&geometry.y=483815.045&zoomlevel=7&objectId=0243109900031113&detailsObjectId=
https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.34197/5.63274
De kerk die er stond is al verwijderd op OSM.
Gedaan: https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110424946
De weg loopt er nu doorheen, kun je mee aanpassen aub. Cq landuse.
Zou het volgende gebouw opnieuw geimporteerd kunnen worden? Door brand is er weinig van over
Zuiderzeestraatweg 241A Oldebroek
https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.45228/5.91392
Bij voorbaat dank.
Een vraag en verzoek in één:
Ik zie in OSM dat het Verpleeghuis De Twee Bruggen overeenkomt met wat er in de BAG viewer te vinden is,
Dat klopt niet meer met de werkelijkheid dus ik naar verbeter de kaart om een issue aan te maken maar daar is het wel goed.
Een update zijn fijn zijn, maar iemand enige idee hoe het zie met de verschillen tussen de BAG viewer en verbeter de kaart?
Een vraag en verzoek in één:
Ik zie in OSM dat het Verpleeghuis De Twee Bruggen overeenkomt met wat er in de BAG viewer te vinden is,
Dat klopt niet meer met de werkelijkheid dus ik naar verbeter de kaart om een issue aan te maken maar daar is het wel goed.
Een update zijn fijn zijn, maar iemand enige idee hoe het zie met de verschillen tussen de BAG viewer en verbeter de kaart?
Het is maar net wat je de “werkelijkheid” noemt
De eerste link die je geeft is de BAG
De tweede link die je geeft is de BGT kaart van de gemeente, in de BGT zijn veel meer zaken opgenomen dan in de BAG
BAG wordt ingewonnen op basis van maaiveldgeometrie (voetafdruk)
https://geonovum.github.io/IMGeo-objectenhandboek/pand#bag-en-bgt
BGT wordt ingewonnen op basis van bovenaanzicht (en nog meer restricties hierin)
https://geonovum.github.io/IMGeo-objectenhandboek/pand#bgt
Wellicht verklaart bovenstaande het één en ander.
BAG en BGT worden hierboven verwisseld: het is de BGT die het gebouw op het maaiveld weergeeft, en de BAG van bovenaf (buitenomtrek, dit kan ook een parkeerkelder omvatten). En zo staat het ook door Geonovum beschreven.
Er staat een flink aantal voorbeelden met uitleg in de gelinkte pagina.
En als de BAG geometrie niet klopt dan dien je dat in de BAG viewer terug te melden (potloodje). Verbeter de kaart is daar niet voor bedoeld.
De eerste link die je geeft is de BAG
De tweede link die je geeft is de BGT kaart van de gemeente, in de BGT zijn veel meer zaken opgenomen dan in de BAGBAG wordt ingewonnen op basis van maaiveldgeometrie (voetafdruk)
https://geonovum.github.io/IMGeo-objectenhandboek/pand#bag-en-bgtBGT wordt ingewonnen op basis van bovenaanzicht (en nog meer restricties hierin)
https://geonovum.github.io/IMGeo-objectenhandboek/pand#bgtWellicht verklaart bovenstaande het één en ander.
Zeker, dat verklaart wat, bedankt voor de link.
Ten behoeve van de BAG dient de geometrie van de buitenomtrek van een pand te worden ingewonnen. Dit kan zowel boven als onder het maaiveld liggen. Panden komen voor zonder, of met één of meer verblijfsobjecten (vbo’s).
In de regel zal de BAG geometrie identiek zijn met die van het maaiveld. Er zijn echter ook situaties waar afwijkingen voorkomen. Dat is het geval wanneer door de boven- en/of onderbouw enig bouwvolume ontstaat dat betreedbaar moet zijn.
Ik weet zeker dat de twee delen van het gebouw boven de grond niet meer aan elkaar zitten (goed te zien in Obligue, de foto van 2019 laat de sloop zien) en vrijwel zeker dat er geen verbinding ondergronds is. Ik heb maar een BAG melding gedaan.
Gaarne een BAG update hier op pand https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.46796/4.81333 nr Hoogstraat 2- 4
Zou het volgende gebouw opnieuw geimporteerd kunnen worden? Door brand is er weinig van over
Zuiderzeestraatweg 241A Oldebroek
https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.45228/5.91392
https://bagviewer.kadaster.nl/lvbag/bag-viewer/index.html#?geometry.x=190826.19520535&geometry.y=496141.835&zoomlevel=7
Bij voorbaat dank.
Ik denk dat het zo weer klopt, ook tov SatPortaal Juli:
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110747083
Gaarne een BAG update hier op pand https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.46796/4.81333 nr Hoogstraat 2- 4
Bij deze: https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110747180
Graag Bag import
Witte Hondpad 1 tm 16 Nuenen
Status: Bouw gestart
https://www.openstreetmap.org/way/22705173
Graag Bag import
Witte Hondpad 1 tm 16 Nuenen
Status: Bouw gestart
https://www.openstreetmap.org/way/22705173
Graag import Lagenhof 1 t/m 7 in Overasselt
https://www.openstreetmap.org/changeset/110729928#map=19/51.76439/5.78515
Startende mapper heeft al iets zelf ingetekend. Ik heb wat gefatsoeneerd, maar officiële import lijkt me beter.
De Plusmarkt zit op nr 5
BVD
eggie
Graag import Lagenhof 1 t/m 7 in Overasselt
https://www.openstreetmap.org/changeset/110729928#map=19/51.76439/5.78515
Startende mapper heeft al iets zelf ingetekend. Ik heb wat gefatsoeneerd, maar officiële import lijkt me beter.
De Plusmarkt zit op nr 5
BVD
eggie
Ik wilde net stoppen, dus als toetje: https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110821197
Heb de winkel iets verschoven mbv quick ortho …k Vermoed dat er nog niet ingemeten is.
Een aantal huizen in 's-Gravenzande is met iD ingetekend:
- Keizermantel 1 t/m 23
- Aardbeivlinder 2 t/m 16
- Porseleinvlinder 18 t/m 24
En aan de Poelkade:
- Poelkade 28 (nog in aanbouw) en 52