Dzień dobry dlaczego są usuwane moje zmiany organizacji ruchu na ul.Marszałka Focha/Jagiellońska jest tam jezdnia 4pasmowa dwukierunkowa bez możliwości zawracania/ zakaz skrętu w lewo /na całej długości linia ciągła.
Z opery nova jest możliwość jazdy tylko w kierunku ulicy Jagiellońskiej, a w przypadku takiego układu drogi jak teraz można w tym miejscu skręcić w lewo i zawrócić(fotografie jako przykład)
zakaz skrętu z ul. Jagiellońskiej w ul Gdańską to samo dotyczy się ul. Focha też jest zakaz skrętu w ul Gdańską
ul Jagiellońska na wysokości Pocztowa - Lubeckiego jest przejezdna w str ronda
Proszę o przywrócenie moich zmian dokonanych na ul. Focha/ jagiellońskiej
Na zdjęciach widać jakie bdzury wychodzą jak mapa wyznacza trasę dla pojazdów
Kwestie poprawnego routingu załatwia się poprzez odpowiednie relacje określające nakazy/zakazy jazdy.
Istotnie tych zasadniczo sporo jeszcze brakuje na ulicy Focha.
Należałoby w razie konieczności podzielić ulicę na mniejsze kawałki i wprowadzić każdorazowo relacje - analogicznie jak np. tutaj czy tutaj.
Projektowane drogi narysowane na podstawie mapy w skali 1:100 000 - załączniku do planu zagospodarowania przestrzennego województwa. Jak widać po skali mapy, dane są czysto poglądowe. Dodatkowo, na stronie BIP-u województwa jest zamieszczona taka informacja: „Ustalenia planu nie stanowią prawa miejscowego i tym samym nie naruszają autonomii gmin w zakresie gospodarki przestrzennej…”.
Nie można zatem potwierdzić tego, że „droga rzeczywiście ma zostać zbudowana i że taka ma być jej geometria.” (za OSM-wiki), co jest warunkiem dodania dróg typu proposed do OSM.
Cześć, ktoś już poprawił ten problem, ale chciałem zapytać jak najłatwiej wykrywać błędne changesety.
W uwadze ktoś zgłosił brak jednego toru - faktycznie, ktoś go skasował. Widać było jeszcze na niektórych poziomach przybliżenia na kafelkach. Jak najłatwiej znaleźć numer takiego wadliwego changesetu, zakładając że w nim tylko skasowano dane?
Kontynuując temat edycji usera cyganka, o których wspomniałem już w poście #2688.
Przeglądając komentarze pod jego zmianami widać, że ich większość dotyczy mapowania nieistniejących obiektów. Cyganka nie wykazuje zbytniej chęci współpracy; na 27 skomentowanych zmian cokolwiek odpisał jedynie w 7 przypadkach.
W tym zestawie zmian dodane zostały także inne obrysy budynków, których nie widać na warstwie z budynkami, czy ortofotomapie.
Nawet, gdy w danym miejscu faktycznie znajduje się nowy budynek, to po aktualizacji wyżej wymienionych warstw, tego typu obrysy (rysowane całkowicie “w ciemno”) nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Dla jasności dodam, że w większości miejsc, gdzie faktycznie coś powstaje, jest już dodany punkt z adresem, co moim zdaniem jest wystarczającym oznaczeniem do czasu pojawienia się danych umożliwiających poprawne narysowanie obrysu budynku.
Jak widać, komentarze nie dają rezultatu; mimo napraw i usuwania ewidentnie nieistniejących obiektów (przykład powyżej), user potrafi za kilka dni z powrotem narysować nieistniejące/niemożliwe do weryfikacji obiekty
Stąd, mam prośbę o reakcję kogoś ze strony DWG. Z góry dzięki.
W gminie Dzikowiec, w podkarpackim, nadane nazwy ulic i zmiana numeracji we wsiach: Dzikowiec, Nowy Dzikowiec, Wilcza Wola (zmiany są tylko powyżej numeru 140 w Wilczej Woli, bo poniżej 140 jak stwierdzono w UG mieszkańcy się nie zgodzili na zmianę numeracji, czyli od 1-140 numery zostają nadal bez zmian powiązane z Wilczą Wolą, natomiast od 141 w górę, dotychczasowe numery w Wilczej Woli dostały przyporządkowanie do nadanych nazw ulic i zostały zmienione). https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.26529/21.86111 https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=5955279
Prośba o wycofanie zmian: #111096281, #111096278, #111093721, #111091166 usera mikmach.
Świadomy*, masowy import budynków, a co za tym idzie: brak możliwości weryfikacji obiektów przed wysłaniem zmian.
*W oknie pobierania danych na stronie budynki.openstreetmap.org.pl widnieje informacja: „Pamiętaj, aby przed wysłaniem danych do OSM zweryfikować czy obiekty istnieją w rzeczywistości albo, czy nie dublują już istniejących w bazie OSM.”.
Takie pytanie porządkowe – czy waszym zdaniem zostawianie pinezki z uwaga na mapie jest wystarczająca prośbą o interwencję, czy raczej pisać tutaj?
Dwie kwestie ostatnio zgłosiłem na mapie – remont dość istotnego kawałka ulicy w Strzelinie (wspólny dla dwóch dróg wojewódzkich) i zniknięcia linii wysokiego napięcia w Jaworze. Z jednej strony wydawałoby się, że tam jest ok, ale jeśli mamy na forum jakiegoś maniaka energetyki, to wcale nie znaczy że przegląda uwagi w rejonie Jawora. Sam nie chcę na pałę usuwać, czy zmieniać atrybutów jak nie znam zasięgu zjawiska…
Cześć
Proszę o wycofanie zmian: #110706574 i , #110753036 użytkownika Adrian12328
Użytkownik ten narysował rondo na zbiegu DK7 i ulicy Zagłoby w Słomnikach (woj. Małopolskie) które w rzeczywistości nie istnieje.
Dodatkowo przerwane zostało kilka relacji i zepsuty został routing pomiędzy Warszawą a Krakowem.
Zmiany wycofane w #111438210, przy okazji przywróciłem poprzednie kategorie dróg. Z tego co widzę użytkownik od pewnego czasu regularnie „poprawia” drogi w Przemyślu (m.in. residential na unclassified lub nawet tertiary), myślę że trzeba by przejrzeć również inne jego zmiany.
Dzięki. Pisałem do niego wczoraj w sprawie tych kategorii dróg i opisów zmian, liczę na jakąś reakcję (choć prawdę mówiąc zmienianie kategorii dróg w całym mieście w changesetach i nazwie “.” prosi się o problemy).
Jeśli chodzi o rondo w Słomnikach to też mnie ono nieco zdziwiło bo jechałem tamtędy w wakacje i nie widziałem żadnej budowy. Warto by napisać do autora, na pewno gdzieś w lokalnych mediach byłaby o tym wzmianka, więc łatwo będzie udowodnić.