Ликбез. Как правильно мапить

Взагалі-то така інформація міститься в англомовній версії на Wiki. Звісно, теоретично це могли поредагувати росіяни - але ж хіба насправді усе саме так? Чи можливо я неправильно зрозумів Ваш коментар?

Якщо транслітерована назва затверджена офіційно – має бути, якщо ні – вона не дуже потрібна, так як транслітерація може бути виконана на стороні рендера.

Всім привіт!
Цікавлять думки спільноти стосовно цього обговорення в ченджсеті Тег name на будівлі чи полігоні?.
Ото ж, будь ласка, можете прокоментувати тут?

Таке невеличке питання…

Я знаю що мапінг area поширена практика і дозволена. Але от в такій області як маппінг лижних трас, воно доцільне?
Буковель зампалений трохи кривувато і на третину з area через ID. Як на мене то краще все лініями без area зробити, але невпевнений в правилтності.

Яка думка спільноти буде з цього питання?

Усі шляхи є лініями. Лижна траса теж шлях; я вважаю, що площі взагалі недоцільні у цьому випадку.

Тієї ж думки.
Але доведеться видалити багато area полігонів на північних схилах, які я вважаю зайвими. Трохи могло змахнути на вандалізм, тому і питаю колективної думки

Приклад: https://www.openstreetmap.org/way/417108963#map=18/48.37685/24.40657
І ось так воно виглядає в JOSM:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:piste:type
допускає piste:type на полігоні, но особисто для мене це не має сенсу. Можу порадити звернутисть до учасника, який додав ці траси.

Там редактор ID і людина явно то під рендер робила. Хоча на тій же OpenSkiMap воно теж криво працює, так як для градієнту траси треба попасти саме на лінію, а не на полігон
https://openskimap.org/#14.71/48.3759/24.4048

Тоді видаляю ці полігони і приводжу мапу в відпвідності до офіційних трас

Здрастуйте! Вирішив локально навести лад із будинками та вулицями, однак виникли певні питання, і тому хотів би послухати думку досвідчених маперів.

Є одна вулиця, де робиться безлад із нумераціями будинків — частина не пронумерована, частина пронумерована із помилками, частина будинків взагалі відсутня на мапі або промальовано кілька будинків як один.

Я зробив перший пробний changeset, де почав робити адресацію через associatedStreet. https://www.openstreetmap.org/changeset/110139901
Планую поступово додати всі будинки, після ручної перевірки адрес.

Отже, питання:

  1. Чи коректний changeset? Як відносится громада до поступового додавання будинків в associatedStreet за кілька changeset’ів?
  2. Що робити потім із існуючими addr:street? Чи можна їх видалити, якщо буде все правильно зроблено через associatedStreet? Адже частина будинків буде із addr:street, а нові - хотілось би робити лише через associatedStreet.
  1. changeset нормальный. Добавлять можно по одному или все сразу - это не важно.
  2. Удалять addr:street не нужно, если они есть. Добавлять - по желанию. Я считаю - не обязательно

Дякую за рев’ю та відповідь, mike140.

Також виникли питання по changeset: https://www.openstreetmap.org/changeset/110135414. Не по суті зауваження, а по поведінці сайту.

  1. Наскільки я зрозумів, цей changeset не відхилений? Чи може взагалі досвідчений мапер “відхилити” changeset, чи тільки перезаписати своїм власним changeset’ом? Як це перевірити?
  2. Чи можу я змінити існуючий changeset? Яким чином виправляються власні, вже опубліковані помилки?
  3. Коментар до мого changeset був залишений 3 дні тому, а повідомлення в особистому кабінеті openstreetmap про нього я отримав лише вчора. Чи характерні зазвичай такі затримки для сайту?

Стаття в Вікі ОСМ про набори змін (changeset) - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Changeset

  1. Сам набір змін відхилити не можна; можна тільки змінити дані, але то буде вже інший набір змін і наступний номер версії у зміненого елемента даних.
  2. Закриті набори змін змінити не можна. Помилки виправляються шляхом надсилання змін новим чейнджсетом.
  3. Можливо ви пропустили той момент, коли з’явилось повідомлення в особистих. Повідомлення також приходять і на адресу е-пошти, прив’язаної до вашої обліковки в ОСМ;
  1. Любой мапер может откатить любой changeset, то есть вернуть карту в состояние до правки - для этого существуют специальные инструменты, правда если на этом месте были уже другие правки, то могут быть конфликты.
  2. Уведомления о комментах к changeset приходят только на почту. В личку пришло потому, что я чуть позже на всякий случай отправил туда ссылку на правку - уже встречался с тем что почту не читают )

Як правильно замапити, коли одна точка знаходиться в іншій (або ділить те ж приміщення)? Приклад: є комерційна будівля з кількома різними магазинами в ній, загальна адреса — Острозького 6. Один із магазинів в цій будівлі - маленький мобільний салон, з юридичною адресою Острозького 6/1. У цьому ж мобільному салоні знаходиться пункт видачі Justin, із тією ж самою адресою — Острозького 6/1.

Найпростіше — поставити поруч два POI, але мені не подобається, що у них буде дублюватись адреса. Деякі валідатори на це кидають попередження, та й фізично це буде одне приміщення.

Що ви порадите?

Як правило до точок інтересу (POI), які знаходяться в межах однієї будівлі адреса не додається. Користувачі даних в ході їх підготовки до використання (виконання геокодування) виконують успадкування адрес для точок інтересу, кожен за власними алгоритмами. Натомість вважається доречним переносити адресу з точки інтересу на будівлі у випадках, коли адресу зазначено лише на POI, а на самій будівлі адреса відсутня.

andygol, нюанс в тому, що адреси є і у будівлі, і у POI. І вони офіційно різні, додається дріб, хоча POI фізично всередині будівлі. Таких POI може бути декілька в будівлях, крім того, будівлі можуть бути як комерційні, так і житлові (тоді POI, як правило, лише на першому поверсі). Ви стикались із таким?

А якщо не вказувати в такому випадку адресу, то побудова маршруту може вказувати на сусідні будинки. Будинок ж не може мати кілька номерів одночасно?

У мене є питання щодо джерел визначення адрес POI. :confused:

Ось, наприклад, я беру АТБ №396. пр. Олександра Поля, 82 прим 1 - https://www.atbmarket.com/uk/maps

Магазин знаходиться у 82-му будинку, але має додатковий атрибут - “приміщення 1”. Дуже схоже на ваш випадок. І, як на мене, для цього може використовуватись ключ накшталт addr:door в значення якого ми й запишемо “1”. addr:door=1

PS
На форумі є окрема гілка присвячена обговоренню адресації де ви можете взяти участь в обговоренні дотичних питань - https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=846224#p846224. Тим більше, що з прийняттям Постанови КМУ “Про затвердження Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна” постає питання внесення деяких змін у Вікі ОСМ.

1 Like

Що робити з POI, коли в касі магазину видавали посилки Meest (відповідно, було міні-відділення Meest), потім це відділення забрали з магазину.
Тег disused:amenity=post_office виглядає недоречним, бо вже нічого не вказує, що там було поштове відділення, і ніяк не допомагає орієнтуванню.

Видаляти POI чи почистити всі теги і додати disused:amenity=post_office?

Так, видалити POI. Теґ disused використовується для покинутих приміщень та будівель. Тобто, якщо б магазин повністю закрився, а може забули б забрати вивіску, тоді будівля стає disused

1 Like

Хотів би трохи внести ясності щодо POI та адрес.

Відповідно до преамбули статі Вікі ОСМ Uk:Адреси - OpenStreetMap Wiki

Адресою обʼєкта нерухомого майна (далі — адреса) є унікальна структурована сукупність реквізитів, що використовуються для ідентифікації обʼєкта та визначення місця його розташування на місцевості.

Адреса присвоюється обʼєктам будівництва, будинкам, будівлям, спорудам, квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які є самостійними обʼєктами нерухомого майна.

  1. Адреси присвоюються житловим та нежитловим приміщенням.
  2. POI можуть знаходитись в приміщені, або бути самостійним обʼєктом поза приміщенням (фонтани, памʼятники, сміттєві баки й т.і.)

POI, які знаходяться в приміщені, успадковують адресу відповідного приміщення. У разі переїзду перукарні “Наталка” до іншого приміщення, перукарня буде використовувати адресу нового приміщення. Тобто, адреса не є невіддільним реквізитом POI.

Якщо є потреба зазначити саме контактну адресу для елемента даних що є POI (переважно це буде точка, але може бути й інший елемент) варто розглянути можливість застосування простору назв contact:* (Key:contact:* - OpenStreetMap Wiki).

Відповідно, contact:street=* + contact:housenumber=*, та інші

UPD Див також Позначення адрес Точок інтересу за допомогою "Bremen Schema" - #4 by andygol

1 Like