Jak intepretować dane to kwestia danego stylu mapy (i były propozycje by te konkretny to inaczej robił), ale jeśli chodzi o ścisłość to bez wycięcia otworów twierdzi się że w danym miejscu jest i budynek i deptak. Co nie jest prawdą (chyba że dom jest na słupach a pod nim jest plac?)
Więc bym wyciął te dziury.
Zależy od stylu mapy. Domyślny styl mapy OSM Carto ( https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:OSM_Carto ) celowo unika stosowania jakichkolwiek danych niż OSM, Wikidata nie ma w tym przypadku jakiegokolwiek wpływu na wyświetlanie w jakikolwiek sposób, tag wikidata jest w tym stylu mapy kompletnie ignorowany. Ale inne style mapy mogą z kolei brać dane z Wikidata i ignorować co jest w tagu name.
Co robi domyślny edytor iD (w tym jego wyświetlanie danych) nie ma bezpośredniego wpływu na wyśiwetlanie danych przez inne style mapy.
Do tego może służyć jak ktoś chce użyć tych danych - nie ma takiego obowiązku. Dodam że z mojego doświadczenie z Wikidata to nazwy tam są dużo niższej jakości niż te na OSM.
Skoro już w tę stronę poszliśmy, to jeszcze jedno case study, którą chciałbym skonsultować. Bardzo podobna sytuacja - tu znów mamy deptak https://www.openstreetmap.org/way/174920724 na którym jest plenerowe pole do szachownicy https://www.openstreetmap.org/way/972667512 To pole jest integralną częścią deptaka, czyli po prostu jest wykonane z nawierzchni o innym kolorze. Czyli de facto mamy dokładnie tą sytuację, którą przedstawiłeś - w jednym miejscu jest i deptak i szachownica. Zastanawiam się co w tym przypadku będzie najbardziej właściwe, bo wydaje mi się jednak, że tu raczej zasadne jest zostawić tak, jak jest, bez wycinania obrysu w deptaku. Tak będzie ok, czy jest jakieś lepsze rozwiązanie?
Ok, trochę mi to rozjaśniło sytuację. Rozumiem ideę, niemniej jednak wydaje mi się, że taka rozbieżność pomiędzy działaniem domyślnego edytora i domyślnym stylem jest nie do końca spójna. Takie zachowanie edytora (tj. blokowanie edycji nazwy) sugeruje, że tag wikidata ma priorytet nad name, natomiast efekt (domyślny) jest dokładnie odwrotny. To nie jest intuicyjne i wprowadza nieco w błąd, gdy się o tym nie wie (jak wszystko zresztą, o czym się nie wie ;)) - przeglądając wiki nie udało mi się natrafić na tak jednoznaczną informację jak to, co wynika z Twojej wypowiedzi - myślę, że byłoby to pomocne.
Ciekawe czy jakakolwiek aplikacja/styl korzysta z tagów dla hulajnóg elektrycznych. Tag amenity=electric_kick_scooter_parking jest użyty 1 raz w Krakowie.
Trudno powiedzieć, blokada poprzez aplikację i jej zabezpieczenie zależy zapewne od producenta/modelu. Nie były zabezpieczone przed przechwyceniem do bagażnika - oczywiście pomijam, że sforsowanie blokady rowerowej dowolnego typu to góra minuta.
Pytanie: jak zatem przy tagu amenity=electric_kick_scooter_parking dodać informację o możliwości przypięcia do elementu stałego?
Obszary highway=footway czy highway=pedestrian służą przede wszystkim do tego, by pokazać, że można się po nich poruszać wzdłuż dowolnej łamanej, która się w nich zawiera, a nie tylko po liniach oznaczonych jako *highway=**. Ma to pewien sens, zwłaszcza kiedy takich możliwych ścieżek pomiędzy licznymi punktami na obwodzie obszaru byłoby dużo. Zatem o ile budynek trzeba z obszaru wyciąć, bo nikt prosto przez niego nie przejdzie, to takie pole do gry spokojnie może pokrywać się z obszarem pieszym, zwłaszcza że można się domyślać, że w praktyce rzadko kiedy ktoś z niego korzysta do gry i najczęściej piesi mogą swobodnie przez tę szachownicę przechodzić.
W różnych miejscach, ale chyba przy opisie klucza bym się tego najbardziej spodziewał. Przykładowo w postaci sekcji uwag dot. renderingu, podobnie jak tutaj.
Trochę zbaczając z tematu mapowania jestem ciekawy jak potoczy się sprawa stacji ładowania. O ile używają one w większości tego samego standardu wtyczki, to każdy operator ma zupełnie inny system płatności. Jeśli to ma się rozwinąć, to oczekiwałbym unifikacji
Obecnie w Szczecinie stacje ładowania stawiają dwie firmy - ENEA i Techenerga - powyższe jest zdjęciem stacji Techenergii - i nie wiem kogo wpisać w operatora właśnie - tak jak wskazałeś EVplus czy Techenergę?
Aktualnie jest to narysowany obszar salonu samochodowego.
Chciałbym to trochę zmodyfikować.
Czy jak zaznaczę każdego dealera osobno to będzie ok? Akurat mają takie same godziny otwarcia.
Każda marka ma też swój osobny serwis i się zastanawiam czy tego też nie zaznaczyć osobno, ponieważ tutaj już godziny się różnią.
Chociaż czytając wiki, to powinienem tylko dodać tag: service=repair;dealer
Jaka jest najlepsza metoda na mapowanie takich rzeczy?
Ja bym convenience nie dał, jeśli tam nie ma albo nie są sednem oferty artykuły typowe dla tego segmentu, np. podstawowe pieczywo, lodówki z nabiałem i wędlinami, napoje, etc. I myślę, że zadając pytanie Mateusz convenience właśnie wykluczył.
Nie ma lepszego tagu. Podobne sklepy w moim mieście też są tak otagowane.
Mąka, kasza, herbata, ryż i makaron to są codzienne podstawowe artykuły spożywcze, a to że sklep nie sprzedaje pieczywa i nabiału, nie wyklucza go z shop=convenience.