Ta edycja chyba nie wyeliminuje problemu zawracania, bo OSM proponuje je zrobić poprzez drogę dojazdową a Twój zakaz skrętu w lewo jest kawałek dalej.
Ta edycja chyba nie wyeliminuje problemu zawracania, bo OSM proponuje je zrobić poprzez drogę dojazdową a Twój zakaz skrętu w lewo jest kawałek dalej.
Faktycznie - poprawiłem zatem też geometrię dróg w tym rejonie - teraz powinno być już OK.
Np. wiem o planowanym remoncie drogi który zaczyna się 17 lipca i chciałbym tą drogę otagować tak aby Yanosik od północy 17.07.2021 nie prowadził tamtędy. Kiedy Yanosik pobiera dane z OSM? Co piątek?
Aktualnie Yanosik aktualizuje dane mapowe przeważnie 2x w tygodniu - wtorek i piątek. Kafelki raz na 2 tygodnie.
Widzę na swoim lokalnym podwórku, że np. remont ul. Klasztornej otagowany jest jako:access = no construction:end-date = 2022-03-01 Czy Yanosik po tej dacie otworzy automatycznie Klasztorną czy może są jakieś boty które otworzą drogę a Yanosik sobie pobierze otwartą?
Nie, ktoś musi zedytować ten remont, żeby Yanosik go widział jako przejezdną drogę.
Czy Yanosik w jakiś sposób interpretuje ograniczenia skrętu?
Tak, jeżeli są naniesione to je uwzględnia. Mamy jeszcze niewielkie trudności z trzysegmentowymi restrykcjami ale pracujemy nad tym.
Obwodnica Gryfic otwarta. Już nawet jest pierwsza ofiara śmiertelna :-/ prośba o zdjęcie “construction”
Obwodnica Gryfic otwarta. Już nawet jest pierwsza ofiara śmiertelna :-/ prośba o zdjęcie “construction”
https://www.openstreetmap.org/search?query=Gryfice#map=15/53.9311/15.1995 - o to chodzi? Jak tak to otwarta jest w OSM
Niedawno zakończyła się przebudowa Terminalu B na lotnisku w Pyrzowicach. Mogę prosić o zmapowanie nowego układu drogowego? Teraz jest zrobiony na oko.
https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.47025/19.07222
Jakby ktoś pamiętał, żeby 25 sierpnia sprawdzić czy remont skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z Królewską w Warszawie już się zakończył, to byłoby super, bo ja się tym nie zajmuję zwykle, tylko akurat przejeżdżałem, więc zmapowałem - i się zdziwiłem że nikt tego nie zmapował na bieżąco:
https://www.wtp.waw.pl/newsy/2021/08/13/remont-skrzyzowania-ul-marszalkowskiej-z-krolewska/
Jakby ktoś pamiętał, żeby 25 sierpnia sprawdzić czy remont skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z Królewską w Warszawie już się zakończył
Na dziś wygląda, że jeszcze się nie zakończył. Śladów przejazdów brak. Ostatnie info prasowe mówiło o otwarciu wczoraj. Sprawdzę jutro.
I jak, ruszyło już według śladów?
tak, ślady z wczoraj pokazały normalny ruch - remont zamknęłam.
Dzięki że przypomniałeś temat Kocio
Czy dałoby radę wnieść , po ruchu, prawidłowe rozwiązanie, bo OSMowy rotuing też nie działa tu dobrze w nawiązaniu do „powszechnej” nawigacji.
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Trasa-Kaszubska-tymczasowe-rondo-na-Chwaszczynskiej-i-zmiany-w-ruchu-nie-wszystkim-znane-n159416.html
Jasienica, powiat bielski, ul. Strumieńska zamknięta do 23.11.2021 - całkowity brak przejazdu z powodu przebudowy przepustu. Info tutaj.
-zły temat-
Hej! Czy w związku z czasowym zamknięciem DK92 w Swarzędzu jest możliwość w najbliższy weekend „czasowego” (w podanych godzinach) wyłączenia prowadzenia trasy w Yanosiku po wskazanych odcinkach ?
Przepraszam Szydzio, nie zajrzałam na czas…
Na przyszłość - możemy blokować segmenty ale aktualnie w przedziałach dobowych, krótszych nie.
Jasienica, powiat bielski, ul. Strumieńska zamknięta do 23.11.2021 - całkowity brak przejazdu z powodu przebudowy przepustu. Info tutaj.
Jest naniesione na mapę OSM
Olga - małe pytanie odnośnie yanosika - ostatnio próbowałem korzystać z tej aplikacji i drażnia mnie pewne kwestie dodawania ostrzeżeń - czy istnieje możliwość dodawania suszacych policjantów, wypadków z informacją na eksspresówkach o który kierunek tej drogi chodzi? czy jest to na naszej trasie? w naszym kierunku?brakuje masy informacji o prędkościach na danych odcinkach dróg -te dane ś aw openstreetma ale nie ma ich w yanosiuku. czy opcja dodawania działa i jak jest to wprowadzene na Waszej mapie.
i brakuje asystenta pasa ruchu który mógłby się opierać na danych zawartych w osmap
Osobiście zauważyłem, że wersja beta Yanosika, którą testuję w Android Auto jest pozbawiona danych o ograniczeniach prędkości, które w Yanosik Alpha były dostępne. Czyżby Yanosik Beta korzystał z innego źródła danych?
Witam!
Wczoraj jechałem z Wojnicza w kierunku Nowego Sącza drogą nr 975. W miejscowości Zakliczyn https://www.openstreetmap.org/#map=17/49.85675/20.81515 na rondzie aplikacja Yanosik podaje komunikat aby zjechać z ronda “4 zjazd” w drogę nr 980 choć na mapie jest wyznaczona droga na zjazd w drogę nr 975.
Proszę sprawdzić gdzie może być błąd.
Miałem przyjemność pojeździć w okolicach Białegostoku / Zambrowa. Praktycznie wszystkie prace drogowe uwzględnione w Yanosiku … google prowadzi w zakazy