Dzięki, ale chyba nie pomogło. Nadal pojawiają się numery dróg powiatowych w ref. Dodatkowo użytkownik rozpoczął dodawanie opisów obiektów w znaczniku “name” np. leisure=playground; name=Siłownia zewnętrzna
Witam wszystkich. Ponieważ to moje początki na OSM, to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z większym doświadczeniem czujnie rzucił okiem na zmiany, które dotychczas wprowadziłem. To drobne, punktowe zmiany, tak żeby w razie potrzeby ich cofnięcia nie usuwać wszystkiego naraz. Czy nie ma tam jakichś grubych błędów technicznych oraz czy użyte sposoby oznaczania i schematy tagowania obiektów, a także wyszczególniania źródeł trzymają się kupy i obowiązującej konwencji. Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę w tych konkretnych przypadkach. Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane, żebym nie powielał błędów w przyszłości i nie dodawał roboty służbie kontroli jakości
Ten szlaban powinien być częścią drogi: https://www.openstreetmap.org/node/8988608715
tak jak to zrobiłeś w jednej z poprzednich edycji. Po prostu dorysuj drogę, nawet krótki odcinek.
.
Czy w przypadku bram / furtek ta zasada też obowiązuje, czy wystarczy, że brama będzie częścią płotu / ogrodzenia? Pytam, bo nie zawsze do bramy prowadzi jakaś ścieżka.
Tu akurat dodałem tylko name, kwalifikacja jako monument była już wcześniej. Ponieważ nie do końca jest dla mnie intuicyjne rozróżnienie między monument a memorial, to nie dotykałem się do tego, zakładając, że jest ok. To jest kolumna, taka jak na zdjęciu na stronie: http://www.infopodlaskie.pl/miejscowosci-podlasia/polnocne-podlasie/115-augustow-kocham-to-miasto.html. Nie potrafię ocenić jednoznacznie, jak to zakwalifikować. W Polsce są dwie tego typu kolumny królewskie - ta w Warszawie też jest otagowana jako monument.
Też trochę mnie to raziło, ale zasugerowałem się istniejącymi wcześniej w okolicy oznaczeniami, ujednolicając je na danym odcinku. Zgodnie z sugestią pozwoliłem sobie w takim razie usunąć dodatkowe punkty tourism=attraction, dodając jednocześnie ten tag bezpośrednio do obiektów waterway=lock. Takie rozwiązanie rzeczywiście będzie wyglądać bardziej elegancko.
Dzięki za weryfikację i wskazówki. Czyli nie jest źle, jak na początki
Wygląda na to, że podzieliłeś ulicę Mikulczycką na dwa odcinki. Ta ulica była częścią 27 relacji (transportu publicznego), wszystkie zostały zmodyfikowane, tzn. został do nich dodany ten nowy kawałek Mikulczyckiej.
Hej, poproszę o wycofanie zmian 109509446, 109509287, 109509173 i 109247018 użytkownika jarekj. Podzielenie jednojedniowej jezdni na dwie nitki (tam są tylko tory tramwajowe na której jest buspas lub pasy do skrętu) i związane z tym zakazy skrętów oraz zmiana ulicy Gdańskiej na secondary (na którą to drogę większość ludzi nawet nie da radę wjechać).
Dzień dobry dlaczego są usuwane moje zmiany organizacji ruchu na ul.Marszałka Focha/Jagiellońska jest tam jezdnia 4pasmowa dwukierunkowa bez możliwości zawracania/ zakaz skrętu w lewo /na całej długości linia ciągła.
Z opery nova jest możliwość jazdy tylko w kierunku ulicy Jagiellońskiej, a w przypadku takiego układu drogi jak teraz można w tym miejscu skręcić w lewo i zawrócić(fotografie jako przykład)
zakaz skrętu z ul. Jagiellońskiej w ul Gdańską to samo dotyczy się ul. Focha też jest zakaz skrętu w ul Gdańską
ul Jagiellońska na wysokości Pocztowa - Lubeckiego jest przejezdna w str ronda
Proszę o przywrócenie moich zmian dokonanych na ul. Focha/ jagiellońskiej
Na zdjęciach widać jakie bdzury wychodzą jak mapa wyznacza trasę dla pojazdów
Kwestie poprawnego routingu załatwia się poprzez odpowiednie relacje określające nakazy/zakazy jazdy.
Istotnie tych zasadniczo sporo jeszcze brakuje na ulicy Focha.
Należałoby w razie konieczności podzielić ulicę na mniejsze kawałki i wprowadzić każdorazowo relacje - analogicznie jak np. tutaj czy tutaj.