Ik denk dat dit een goed plan is.
Inmiddels heb ik begrepen in de changeset dat de gebruiker niet goed wist wat de causaliteit van de import is.
Op zich is hem dat niet kwalijk te nemen, maar hij had kunnen bedenken dat dit niet maar zo gewenst was.
Persoonlijk ben ik blij dat de bewuste mapper zo goed, en snel reageerd heeft, waardoor het op dit moment even in pauze wordt gezet, totdat Marc Zoutendijk, of andere DWG Leden een oplossing hebben.
Doorspelen naar de DWG heb ik even officieus gedaan… dus geen ticket aangemaakt… 'k Wacht eerst even een reactie af.
Aan Gerrit heb ik een welkomstmail toegestuurd met tips en links naar de wiki.
Deltares? Snap het eerlijk gezegd niet zo. Bij zo’n bedrijf moet genoeg GIS kennis zitten, om hun eigen persoonlijke database met deze historische gegevens te fabriceren, met evt. een OSM “achtergrondje”.
Het lijkt mij zelfs bijzonder onhanding om dergelijke historische data, bedoeld voor hydrologische modellering, te gaan mixen met onze huidige data.
Kennelijk nog geen overleg geweest met de eigen GIS afdeling… althans, ik mag hopen dat het idee niet daar vandaan komt!
Ik vind t nogal wat dat dit door een dergelijk bedrijf gedaan is. En dat men niet zelf de zaken terugdraait. Naar mijn mening is in plaats daarvan een schadevergoeding in de vorm van een donatie aan de OSM Foundation op zijn plaats.
Nee… die polygonen zijn all over the place… helaas…
Moet je dat boekje maar eens lezen van die directeur van Heineken… ’ I always get my sin’
Hoe wij Nederlanders het Engels ‘niet’ beheersen.
Edit. Van Gaal Engels dus…
Open historical map maakt gebruik van de OSM database.
Er is ergens een test server, deze kunnen ze naar hartelust gebruiken, maar weet zo de link niet meer.
edit:
Link gevonden:
maar ook weer verwijderd, het muteert op de originele OSM database.
(ooit heb ik deze link van een DWG member gekregen, maar werkt niet meer als test server?)
De hele import van hendrik_gt, gedaan op 22-7-2021 met als titel Waterlinie1672, wordt nu teruggedraaid door woodpeck_repair.
Dat kost enige tijd, maar eerste resultaat is hier al zichtbaar.
Edit:
Imiddels is de gehele import teruggedraaid. Een paar overblijvende edits (die waren blijven staan omdat anderen daar al weer toevoegingen/wijzigingen aan hadden aangebracht - mapper mueschel maakte ons daarop attent in https://www.openstreetmap.org/changeset/108430692)), zijn gisteren (door mij) en vandaag (door mueschel) opgeruimd.
Ik heb gebruiker hendrik_gt (de veroorzaker van al dit extra werk) namens de DWG een bericht gestuurd, maar niets van hem vernomen.