Overigens zie je bij de link naar FrieslandHuurt dat ze daar ook popups met eigen data hebben toegevoegd. Volgens mij zijn dat soort zaken vrij eenvoudig te regelen met applicaties als Leaflet en Mapbox?
Ik doe er zelf niet aan maar mijn broer liet de Go-Sharing app zien (Android) en de kaart was onmiskenbaar OSM:
Mapbox / OSM stond er netjes op linksonder
En ik kon ook mooi mijn laatste edits zien in de nieuwbouwwijk om de hoek.
Ik begrijp het wel, want met OSM kom je wel in dergelijke nieuwe plekken.
Dit had ik nog niet eerder gezien: ik zoek de nieuwe Lidl in Oisterwijk op: https://www.lidl.nl
En dan heb je als optie filiaalzoeker: er komt dan rechts in de browser een kaart tevoorschijn met als copyright ‘TomTom & Microsoft’;
ik zoom in op die kaart en vanaf schaal 500m dan ineens breidt de copyright zich uit en toont ook OSM:‘TomTom & Microsoft & OSM’.
Als ik de kaart vergelijk op mijn thuisterrein dan vind ik er niet veel van kloppen: oa wegen dwars door schuurtjes waar geen weg is:
zoek dit punt maar eens op: https://www.openstreetmap.org/?mlat=51.58994&mlon=4.97471#map=19/51.58994/4.97471
Maar goed, we worden weer genoemd. Toch eens op de koffie gaan bij TomTom in Eindhoven HTC en navragen waar dit zo vandaan komt.
Wat een leuk onderzoek!
En wat een slappe hap van NRC; ze moeten schrijven dat het hele onderzoek is gebaseerd op data van OSM.
Wat er nu staat zou ik in een delirium nog niet verzinnen.
Toegegeven, voor een buitenstaander wordt dat pas duidelijk als je de hele paper van die Boeing doorleest. Voor ons is het direct helder natuurlijk. Ik kreeg nog wel netjes antwoord van de redactie na de correctie, dus dat is positief. Nog wel even benieuwd of het ook goed in de papieren krant staat morgen.
Minder positief:
Kunstenaar creëert een dingetje waarmee je de data kan zien die je lekt als je een smartphone bij je draagt die naar wifi zoekt (99% van de mensen). Maakt deel uit van een reizende verzameling van dat soort interactieve kunst, en ze zijn nu in Leeuwarden.
Leuk. Maar ja, als lokale mapper in Leeuwarden zie ik gelijk waar die stratendata weg komt — door al die kleine service-ways en voetpaden die je nergens anders vindt, en waarvan een groot deel door mijzelf is ingetekend.
Edit: grappig dat hij zelfs de proposed en construction highways meetekent. Mapper E de Wit zal zijn werk ook gelijk herkennen in nog-niet-wijk Middelsee.
Beetje off-topic, maar:
Goed bezig allemaal, met uitreiken naar dit unncredited OSM gebruik.
Wel een heel interessant onderzoek; bevestigt mooi hoe mijn woonplaats (Tilburg) erbij ligt.
En naast OSM is het ook leuk om Android phones te verbouwen (oa geen reclame) en 1 van de grappen een tijdje was die wifi trackers op hol jagen door een non-stop stroom van mac addressen uit te spugen uit je ge-root-te phone.