Mam prośbę o pochylenie się nad dawnym dworcem autobusowym w Rawiczu (przy ul. Sarnowskiej, niedaleko Armii Krajowej). Dworzec wg internetu zlikwidowano w 2018 roku, obecnie stoi tam centrum handlowe. Może ktoś dysponujący dokładniejszą wiedzą by to mógł nanieść?
Pozwala.
Wartości w turn:lanes nie mają tak naprawdę wiele wspólnego z zakazami i nakazami, do tego są relacje restrykcji.
W turn:lanes powinny być to, co widać na oznakowaniu poziomym lub pionowym.
http://v3.mrowka.org/adresy/#16/52.3222/14.8481
Prośba o poprawę. Trzeba tę ścieżkę edukacyjną przerobić chyba na relację (co zupełnie nie jest moją specjalnością ) i przywrócić normalną nazwę ulicy Leśnej.
https://www.openstreetmap.org/user/krzych77/history
Czy wspólnie zgadzamy się, że te zmiany są do wycofania? Da się to zrobić hurtowo?
Zgadzam się, że tak chyba będzie najprościej.
Na oko problemy:
- numer drogi w name
- skróty w name, których wcześniej nie było np. Mikołaja → M.
- name=DP (droga powiatowa?) + numer drogi
- kopiowanie unsigned_ref do ref
Zmiany wycofane - nieliczne numery z name, które nie dublowały wpisanych już wcześniej w poprawnych tagach przesunąłem do unsigned_ref.
Proszę o spojrzenie na zmiany użytkownika https://www.openstreetmap.org/user/kacper7 niestety mocno wchodzi w kategorie dróg, ja sam nie wiem jaka kategoria powinna być ustawiona na drodze głównej w Brennej, więc wolę tu poprosić o to. Widzę że użytkownik maraf24 już coś od niego wycofywał, ale chyba średnio pomaga
Zmiany wycofane - nieliczne numery z name, które nie dublowały wpisanych już wcześniej w poprawnych tagach przesunąłem do unsigned_ref.
Dzięki, ale chyba nie pomogło. Nadal pojawiają się numery dróg powiatowych w ref. Dodatkowo użytkownik rozpoczął dodawanie opisów obiektów w znaczniku “name” np. leisure=playground; name=Siłownia zewnętrzna
Zaprosiłem użytkownika na forum:
https://www.openstreetmap.org/changeset/108861606
Edit: wycofałem błędne zmiany. Mam nadzieję, że wszystkie.
Proszę o spojrzenie na zmiany użytkownika https://www.openstreetmap.org/user/kacper7 niestety mocno wchodzi w kategorie dróg
Zmiany wycofane w zestawie 108868464.
Nigdy nie modyfikowałem tak dużych obiektów jak jeziora na mazurach.
Poproszę o sprawdzenie poprawności tej zmiany:
https://www.openstreetmap.org/changeset/109270371
Poproszę o sprawdzenie poprawności tej zmiany:
https://www.openstreetmap.org/changeset/109270371
Jest ok.
Witam wszystkich. Ponieważ to moje początki na OSM, to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z większym doświadczeniem czujnie rzucił okiem na zmiany, które dotychczas wprowadziłem. To drobne, punktowe zmiany, tak żeby w razie potrzeby ich cofnięcia nie usuwać wszystkiego naraz. Czy nie ma tam jakichś grubych błędów technicznych oraz czy użyte sposoby oznaczania i schematy tagowania obiektów, a także wyszczególniania źródeł trzymają się kupy i obowiązującej konwencji. Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę w tych konkretnych przypadkach. Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane, żebym nie powielał błędów w przyszłości i nie dodawał roboty służbie kontroli jakości
Witam wszystkich. Ponieważ to moje początki na OSM, to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z większym doświadczeniem czujnie rzucił okiem na zmiany, które dotychczas wprowadziłem. To drobne, punktowe zmiany, tak żeby w razie potrzeby ich cofnięcia nie usuwać wszystkiego naraz. Czy nie ma tam jakichś grubych błędów technicznych oraz czy użyte sposoby oznaczania i schematy tagowania obiektów, a także wyszczególniania źródeł trzymają się kupy i obowiązującej konwencji. Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę w tych konkretnych przypadkach. Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane, żebym nie powielał błędów w przyszłości i nie dodawał roboty służbie kontroli jakości
Ten szlaban powinien być częścią drogi: https://www.openstreetmap.org/node/8988608715
tak jak to zrobiłeś w jednej z poprzednich edycji. Po prostu dorysuj drogę, nawet krótki odcinek.
Tutaj https://www.openstreetmap.org/node/846078373/history raczej powinien być tag historic=memorial + memorial=statue jeśli nie jest to ogromny pomnik, tylko zwykły posąg.
https://www.openstreetmap.org/node/2624968909/history - ten obiekt nie jest potrzebny, bo śluza jest tu: https://www.openstreetmap.org/way/274072805
Podobnie tutaj:
https://www.openstreetmap.org/way/543473249 - śluza jest już otagowana tutaj, więc
https://www.openstreetmap.org/node/2384845936 jest do usunięcia
https://www.openstreetmap.org/way/229947487 a stąd trzeba usunąć nazwę
bo teraz są trzy śluzy.
Stąd też znaczniki do usunięcia z tego punktu: https://www.openstreetmap.org/node/660594291/history
j.w.: https://www.openstreetmap.org/node/2382141883
j.w.: https://www.openstreetmap.org/node/2392962081
j.w.: https://www.openstreetmap.org/node/5218890588
Poza wyżej wymienionymi nie znalazłem innych błędów.
Ten szlaban powinien być częścią drogi
.
Czy w przypadku bram / furtek ta zasada też obowiązuje, czy wystarczy, że brama będzie częścią płotu / ogrodzenia? Pytam, bo nie zawsze do bramy prowadzi jakaś ścieżka.
Tutaj https://www.openstreetmap.org/node/846078373/history raczej powinien być tag historic=memorial + memorial=statue jeśli nie jest to ogromny pomnik, tylko zwykły posąg.
Tu akurat dodałem tylko name, kwalifikacja jako monument była już wcześniej. Ponieważ nie do końca jest dla mnie intuicyjne rozróżnienie między monument a memorial, to nie dotykałem się do tego, zakładając, że jest ok. To jest kolumna, taka jak na zdjęciu na stronie: http://www.infopodlaskie.pl/miejscowosci-podlasia/polnocne-podlasie/115-augustow-kocham-to-miasto.html. Nie potrafię ocenić jednoznacznie, jak to zakwalifikować. W Polsce są dwie tego typu kolumny królewskie - ta w Warszawie też jest otagowana jako monument.
https://www.openstreetmap.org/node/2624968909/history - ten obiekt nie jest potrzebny, bo śluza jest tu: https://www.openstreetmap.org/way/274072805
Podobnie tutaj (…)
Też trochę mnie to raziło, ale zasugerowałem się istniejącymi wcześniej w okolicy oznaczeniami, ujednolicając je na danym odcinku. Zgodnie z sugestią pozwoliłem sobie w takim razie usunąć dodatkowe punkty tourism=attraction, dodając jednocześnie ten tag bezpośrednio do obiektów waterway=lock. Takie rozwiązanie rzeczywiście będzie wyglądać bardziej elegancko.
Poza wyżej wymienionymi nie znalazłem innych błędów
Dzięki za weryfikację i wskazówki. Czyli nie jest źle, jak na początki
https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.91791/15.57273
Wielka prośba o zmianę całego układu ulic i numeracji adresowej w Starej Kamienicy.
Dodałem alejkę w Zabrzu i gdy dodałem restrykcje dotyczące zakazów skrętu, dużo relacji zostało zmienionych i się zastanawiam czy to normalne.
Tutaj zmiany: https://www.openstreetmap.org/changeset/109666069#map=19/50.31265/18.78515
Wygląda na to, że podzieliłeś ulicę Mikulczycką na dwa odcinki. Ta ulica była częścią 27 relacji (transportu publicznego), wszystkie zostały zmodyfikowane, tzn. został do nich dodany ten nowy kawałek Mikulczyckiej.
Dodałem alejkę w Zabrzu i gdy dodałem restrykcje dotyczące zakazów skrętu, dużo relacji zostało zmienionych i się zastanawiam czy to normalne.
Tutaj zmiany: https://www.openstreetmap.org/changeset/109666069#map=19/50.31265/18.78515
To normalne. Jak dodałeś zakazy skrętu to droga została podzielona na fragmenty - co wyedytowało wszystkie linie autobusowe na niej doczepione.
https://www.openstreetmap.org/way/142282173/history - została podzielona i wydzielona z niej została https://www.openstreetmap.org/way/973070525 - potrzebna by dodać https://www.openstreetmap.org/relation/13089392
Wcześniejsze wersje https://www.openstreetmap.org/way/142282173/history zawierały też odcinek https://www.openstreetmap.org/way/973070525
https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.91791/15.57273
Wielka prośba o zmianę całego układu ulic i numeracji adresowej w Starej Kamienicy.
Zrobione - adresacja + nazwy ulic.