Verslagje van de vorige sessie. Iets vertraagd: Door een misverstand heb ik op Commodoortje zitten wachten en hij op mij. En helaas zijn de bijdragen van Commodoortje zelf niet in de opname terechtgekomen! We hebben uitgewisseld via mijn gedeelde google drive map. Vandaag gooi ik de beelden er weer af.
Commodoortje, Eggie, Jeroen Hoek, Lachgast, BAGgeraar, Multimodaal, Fellow Jitster, Defluyter en ik vs VRT Hengelo… petje af, V.!
Het verhaal met de brandweerpaden zal ik voor de details in de betreffende draad zetten. Het idee is om op een voorstel uit te komen voor ways die niet duidelijk als zodanig te herkennen zijn en ook niet op OSM Carto e.d. gerenderd worden, maar waarover de brandweer kan routeren en navigeren via de voor hun gebouwde toepassing. VRT Hengelo heeft huiswerk meegenomen, en er komt een vervolg waarbij ook collega’s en andere regio’s betrokken worden. Jeroen Hoek heeft toegezegd om de issue van brand-toegang en brandweerroutes op de tagging mailing list aan te kaarten, om te kijken hoe men daar internationaal mee omgaat.
We hebben ook tijd besteed aan bekijken van de oblique beelden. Wat een goede bron! Wederom van harte aanbevolen.
Volgens mij had @Lachgast toegezegd om de linkjes uit de chat hier nog een keer te plaatsen. En misschien nog een keer herhalen hoe we ons kunnen aanmelden voor die oblique beelden?
Tenslotte, een mapping projekt of evenement. Samen ergens in het veld, of vanuit de leunstoel, mbv een Maproulette challenge of een overpass query die we hier delen. Of tools zoals de kaart met recht te trekken wegen.
Mogelijke onderwerpen:
-
Zendmasten (staan door een import als torens maar moeten meestal masten zijn)
manmade=tower wordt man_made=mast + details. Hoogte van de antennelokatie. Soort antenne. Meerdere antennes per mast, of voor elke antenne een mast mappen? of man_made=antenna als het op een gebouw staat.
-
Unclassifieds in woonwijken omtaggen naar residentials
-
Fietspaden (dat is echt survey werk) met fietsborden en alle details goed
-
Bruggen met een naam (volgens BGT) die nog niet in OSM staan.
Velen hebben wel zin om weer eens zoiets te doen! Vul gerust onderwerpen aan. Daarna iets kiezen.
We moeten iets nemen waar we het over de tagging eens zijn. Het is ook mogelijk om te bepalen wat we allemaal hetzelfde doen (bv de zendmasten) maar de extra details (bv type, hoogte, al of niet op 1 node combineren) overlaten aan de individuele mapper.
Bij unclassifieds waren we het er dacht ik wel over eens dat de kleine woonstraatjes residential zijn, maar niet over de grotere straten. Dus in een projekt alleen het omtaggen van de woonstraatjes zetten, en hoe je de wegen tussen tertiary en residential in precies tagt, gewoon niet aankomen, of per mapper volgens eigen inzicht consistent maken. Of de uitgangspunten afspreken maar de beoordeling aan de mapper overlaten.
Toevoeging: linkje naar mijn ruwe verslag op de google drive.
https://docs.google.com/document/d/1HN-I3QhafpW7chI8_4nSRAW59cKfrKjRyScxTiBoSyQ/edit?usp=sharing