Vraagje namens een aantal minder ervaren mappers: wanneer doen de PDOK luchtfoto’s in de iD editor het weer gewoon? Of moet iemand daar nog actie op gaan ondernemen. Ik laat ze (via via) nu de workaround beschreven door jb54osm gebruiken.
Ik probeer in Potlatch3 de laag Actueel_orthoHR zichtbaar te krijgen. De bedoeling is dus de 7,5cm laag. Als ik de link hierboven voor de ID Editor (zie #178) gebruik voor de 25cm laag, krijg ik netjes beeld. In de URL staat dan …LAYER=Actueel_ortho25… Als ik dit vervang door …LAYER=Actueel_orthoHR… dan blijft de achtergrond leeg (geen foutmeldingen), ook voor de gebieden (o.a. Walcheren (Zeeland)) die op beeldmateriaal.nl groen zijn weergegeven (sectie ortholagen).
Doe ik iets fout, of nog beter even geduld (schone zaak…)?
De layer Actueel_orthoHR is al wel aangekondigd, maar nog niet operationeel want alle HR 7,5 zijn inmiddels binnen (11 juni, laatste blokje midden Limburg) en nog niet verwerkt tot de juiste ligging. Dus nog niet landsdekkend, dan pas wordt het uitgeleverd.
De Quick_HR doet het in Potlatch3 nu ook (Walcheren - zomaar als testje omdat ik daar vroeger gewoond heb). De grenslijn van de momenteel beschikbare Quick-HR beelden loopt dwars door Zoetermeer. Zuidelijke helft wel, noordelijker helaas nog niet.
Vraagje: Haalt Potlatch (3) de imagery layers uit dezelfde bron als die je nu gaat bijwerken voor JOSM? Zo niet, wie / waar dan wel?
Ik moet nu voor iedere edit-sessie in Potlatch3 via ‘Edit’ de URL steeds opnieuw toevoegen omdat deze niet lokaal bewaard wordt. De data komen kennelijk uit een online resource en worden opgehaald op het moment dat je op Openstraatmap.org de “Edit” knop activeert waarna ook de OSM data van het geselecteerde edit-gebiedje worden opgehaald.
De layer ‘PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest’ stond in eerste instantie ook niet in de lijst totdat iemand kennelijk het bronbestand had bijgewerkt.
Ik heb de WMTS-service gepakt omdat ik ergens las dat die minder energie verbruikt omdat de tegels al klaar staan op de server en niet berekend hoeven worden.
Pin me er niet op vast
JOSM, de lagen vervangen door Actueel Ortho HR, zodat de Available default entries verandert.
Voor osmlab en ideditor imagery index een pull-request aangemaakt voor Actueel Ortho HR verandering.
Het is maar net hoe gauw het word opgepakt en wanneer er een update van de applicatie komt.
Klopt, viel me ook meteen op. Overigens lijkt dat een JOSM bug/dingetje want de WMTS werkt in GIS (QGIS) applicaties wel gewoon naar behoren. Alsof JOSM op een bepaald zoomniveau stopt met laden