Ogólnie wystarczy zmienić “highway=construction construction=residential” na “highway=residential”
Jak masz komórkę z Androidem to aplikacja StreetComplete sama sie zapyta co jakiś czas czy budowa zakończona i wykona taką edycję jak się odpowie że zbudowane (apka sama zajmie się tagami)
Ogólnie remont jest robiony chaotycznie, na bieżąco wszystko edytuję i poprawiam.
Wg mnie wszystko jest akutlane i dobrze zmapowane, ale chciałbym prosić o weryfikację czy użyłem dobrych tagów do oznakowania podwójnego pasa, z którego lewego skręca się w lewo bądź zawraca (Tagi po prawej)
Zjazd widziałem dzisiaj otwarty, ale chyba nie jest w formie tych dwóch łączników, ale zwykłe skrzyżowanie. Dzisiaj albo na dniach przyjrzę się uważniej i poprawię w JOSM wszystko na tym skrzyżowaniu. Nie wiem czy będzie to dwukierunkowa droga na tym krótkim odcinku, bo zjazd z parkingu na ulicę Żardeckiego nadal ma nakaz jazdy w prawo.
Mam prośbę o pochylenie się nad dawnym dworcem autobusowym w Rawiczu (przy ul. Sarnowskiej, niedaleko Armii Krajowej). Dworzec wg internetu zlikwidowano w 2018 roku, obecnie stoi tam centrum handlowe. Może ktoś dysponujący dokładniejszą wiedzą by to mógł nanieść?
Pozwala.
Wartości w turn:lanes nie mają tak naprawdę wiele wspólnego z zakazami i nakazami, do tego są relacje restrykcji.
W turn:lanes powinny być to, co widać na oznakowaniu poziomym lub pionowym.
Prośba o poprawę. Trzeba tę ścieżkę edukacyjną przerobić chyba na relację (co zupełnie nie jest moją specjalnością ) i przywrócić normalną nazwę ulicy Leśnej.
Proszę o spojrzenie na zmiany użytkownika https://www.openstreetmap.org/user/kacper7 niestety mocno wchodzi w kategorie dróg, ja sam nie wiem jaka kategoria powinna być ustawiona na drodze głównej w Brennej, więc wolę tu poprosić o to. Widzę że użytkownik maraf24 już coś od niego wycofywał, ale chyba średnio pomaga
Dzięki, ale chyba nie pomogło. Nadal pojawiają się numery dróg powiatowych w ref. Dodatkowo użytkownik rozpoczął dodawanie opisów obiektów w znaczniku “name” np. leisure=playground; name=Siłownia zewnętrzna
Witam wszystkich. Ponieważ to moje początki na OSM, to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z większym doświadczeniem czujnie rzucił okiem na zmiany, które dotychczas wprowadziłem. To drobne, punktowe zmiany, tak żeby w razie potrzeby ich cofnięcia nie usuwać wszystkiego naraz. Czy nie ma tam jakichś grubych błędów technicznych oraz czy użyte sposoby oznaczania i schematy tagowania obiektów, a także wyszczególniania źródeł trzymają się kupy i obowiązującej konwencji. Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę w tych konkretnych przypadkach. Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane, żebym nie powielał błędów w przyszłości i nie dodawał roboty służbie kontroli jakości
Ten szlaban powinien być częścią drogi: https://www.openstreetmap.org/node/8988608715
tak jak to zrobiłeś w jednej z poprzednich edycji. Po prostu dorysuj drogę, nawet krótki odcinek.
.
Czy w przypadku bram / furtek ta zasada też obowiązuje, czy wystarczy, że brama będzie częścią płotu / ogrodzenia? Pytam, bo nie zawsze do bramy prowadzi jakaś ścieżka.
Tu akurat dodałem tylko name, kwalifikacja jako monument była już wcześniej. Ponieważ nie do końca jest dla mnie intuicyjne rozróżnienie między monument a memorial, to nie dotykałem się do tego, zakładając, że jest ok. To jest kolumna, taka jak na zdjęciu na stronie: http://www.infopodlaskie.pl/miejscowosci-podlasia/polnocne-podlasie/115-augustow-kocham-to-miasto.html. Nie potrafię ocenić jednoznacznie, jak to zakwalifikować. W Polsce są dwie tego typu kolumny królewskie - ta w Warszawie też jest otagowana jako monument.
Też trochę mnie to raziło, ale zasugerowałem się istniejącymi wcześniej w okolicy oznaczeniami, ujednolicając je na danym odcinku. Zgodnie z sugestią pozwoliłem sobie w takim razie usunąć dodatkowe punkty tourism=attraction, dodając jednocześnie ten tag bezpośrednio do obiektów waterway=lock. Takie rozwiązanie rzeczywiście będzie wyglądać bardziej elegancko.
Dzięki za weryfikację i wskazówki. Czyli nie jest źle, jak na początki