Potrzebuję pomocy w edycji drogi.
Chodzi o wybudowany odcinek drogi ul. Armii Krajowej w Łańcucie pomiędzy węzłami:
50.0624245, 22.2278903
50.0648335, 22.2397043
Jest to odcinek pomiędzy dwoma rondami.
Drogi są już otwarte, oba ronda aktywne, drogi są asfaltowe, utwardzone, oświetlone, są nawrotki i zjazdy (które dodam póżniej jak uzbieram odpowiednią ilość śladów GPS), ale wstępnie drogi które obecnie są zaznaczone jako Under construction, są już przejezdne.
Sam nie chcę ruszać, aby czegoś nie spierniczyć.
Ogólnie wystarczy zmienić “highway=construction construction=residential” na “highway=residential”
Jak masz komórkę z Androidem to aplikacja StreetComplete sama sie zapyta co jakiś czas czy budowa zakończona i wykona taką edycję jak się odpowie że zbudowane (apka sama zajmie się tagami)
Ogólnie remont jest robiony chaotycznie, na bieżąco wszystko edytuję i poprawiam.
Wg mnie wszystko jest akutlane i dobrze zmapowane, ale chciałbym prosić o weryfikację czy użyłem dobrych tagów do oznakowania podwójnego pasa, z którego lewego skręca się w lewo bądź zawraca (Tagi po prawej)
Zjazd widziałem dzisiaj otwarty, ale chyba nie jest w formie tych dwóch łączników, ale zwykłe skrzyżowanie. Dzisiaj albo na dniach przyjrzę się uważniej i poprawię w JOSM wszystko na tym skrzyżowaniu. Nie wiem czy będzie to dwukierunkowa droga na tym krótkim odcinku, bo zjazd z parkingu na ulicę Żardeckiego nadal ma nakaz jazdy w prawo.
Mam prośbę o pochylenie się nad dawnym dworcem autobusowym w Rawiczu (przy ul. Sarnowskiej, niedaleko Armii Krajowej). Dworzec wg internetu zlikwidowano w 2018 roku, obecnie stoi tam centrum handlowe. Może ktoś dysponujący dokładniejszą wiedzą by to mógł nanieść?
Pozwala.
Wartości w turn:lanes nie mają tak naprawdę wiele wspólnego z zakazami i nakazami, do tego są relacje restrykcji.
W turn:lanes powinny być to, co widać na oznakowaniu poziomym lub pionowym.
Prośba o poprawę. Trzeba tę ścieżkę edukacyjną przerobić chyba na relację (co zupełnie nie jest moją specjalnością ) i przywrócić normalną nazwę ulicy Leśnej.
Proszę o spojrzenie na zmiany użytkownika https://www.openstreetmap.org/user/kacper7 niestety mocno wchodzi w kategorie dróg, ja sam nie wiem jaka kategoria powinna być ustawiona na drodze głównej w Brennej, więc wolę tu poprosić o to. Widzę że użytkownik maraf24 już coś od niego wycofywał, ale chyba średnio pomaga
Dzięki, ale chyba nie pomogło. Nadal pojawiają się numery dróg powiatowych w ref. Dodatkowo użytkownik rozpoczął dodawanie opisów obiektów w znaczniku “name” np. leisure=playground; name=Siłownia zewnętrzna
Witam wszystkich. Ponieważ to moje początki na OSM, to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z większym doświadczeniem czujnie rzucił okiem na zmiany, które dotychczas wprowadziłem. To drobne, punktowe zmiany, tak żeby w razie potrzeby ich cofnięcia nie usuwać wszystkiego naraz. Czy nie ma tam jakichś grubych błędów technicznych oraz czy użyte sposoby oznaczania i schematy tagowania obiektów, a także wyszczególniania źródeł trzymają się kupy i obowiązującej konwencji. Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę w tych konkretnych przypadkach. Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane, żebym nie powielał błędów w przyszłości i nie dodawał roboty służbie kontroli jakości
Ten szlaban powinien być częścią drogi: https://www.openstreetmap.org/node/8988608715
tak jak to zrobiłeś w jednej z poprzednich edycji. Po prostu dorysuj drogę, nawet krótki odcinek.
.
Czy w przypadku bram / furtek ta zasada też obowiązuje, czy wystarczy, że brama będzie częścią płotu / ogrodzenia? Pytam, bo nie zawsze do bramy prowadzi jakaś ścieżka.
Tu akurat dodałem tylko name, kwalifikacja jako monument była już wcześniej. Ponieważ nie do końca jest dla mnie intuicyjne rozróżnienie między monument a memorial, to nie dotykałem się do tego, zakładając, że jest ok. To jest kolumna, taka jak na zdjęciu na stronie: http://www.infopodlaskie.pl/miejscowosci-podlasia/polnocne-podlasie/115-augustow-kocham-to-miasto.html. Nie potrafię ocenić jednoznacznie, jak to zakwalifikować. W Polsce są dwie tego typu kolumny królewskie - ta w Warszawie też jest otagowana jako monument.
Też trochę mnie to raziło, ale zasugerowałem się istniejącymi wcześniej w okolicy oznaczeniami, ujednolicając je na danym odcinku. Zgodnie z sugestią pozwoliłem sobie w takim razie usunąć dodatkowe punkty tourism=attraction, dodając jednocześnie ten tag bezpośrednio do obiektów waterway=lock. Takie rozwiązanie rzeczywiście będzie wyglądać bardziej elegancko.
Dzięki za weryfikację i wskazówki. Czyli nie jest źle, jak na początki