To niepierwsza taka linia, często zdarzają się tak krótkie trasy w przypadku remontów i uruchamiania linii tymczasowych.
Tu jest np. trasa o połowę krótsza:
https://www.wroclaw.pl/przystanek-krzyki-linia-744-kierunek-wojszycka-slupek-11310
To niepierwsza taka linia, często zdarzają się tak krótkie trasy w przypadku remontów i uruchamiania linii tymczasowych.
Tu jest np. trasa o połowę krótsza:
https://www.wroclaw.pl/przystanek-krzyki-linia-744-kierunek-wojszycka-slupek-11310
https://turystyka.gov.pl/cwoh/mapa rejestr hoteli. Atrybucja jest na głównej mapie, ale po wejściu z listy w szczegóły i kliknięciu “pokaż na mapie” atrybucji już nie ma.
Ciekawostka - OSM w podręczniku do informatyki
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto:
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto
Wygląda na prawdziwą: https://www.openstreetmap.org/#map=16/37.8257/-122.2318
Wow, jak na to wpadłeś, drogi Holmesie?
Wow, jak na to wpadłeś, drogi Holmesie?
Głównie prawy górny róg: wyglądało na “P.{2,3}mont, CA”.
Wystarczy najpierw zobaczyć listę miast w Kaliforni z Wikipedii, a potem OpenStreetMap :).
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto
Który dokładnie to serial i numer odcinka? Czy w napisach końcowych była atrybucja?
Nie pamiętam, chyba 2., apka się nazywała “Geołapka” (w oryginale chyba “GeoNick”):
https://en.wikipedia.org/wiki/Clickbait_(miniseries)#Episodes
Nie sprawdzałem atrybucji w napisach.
https://ekoportal.gov.pl/ - na stronie głównej niestety bez atrybucji.
Za to na mapkach podłączonych do kart wykazu jest (c) OpenStreetMap contributors.
Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej z atrybucją.
https://www.orlenpaczka.pl/pokaz-punkty/
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
A wersja mapy sprzed około roku.
https://www.wroclaw.pl/trasa-rowerowa-twierdzy-wroclaw1
brak atrybucji, mapa bardzo stara, a link do relacji na OSM używa starego formatu sprzed wieków [ http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2121881 ] czyli skądś skopiowany.
Jak ktoś chce zobaczyć jak mapa wyglądała 2 lata temu to:
https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2021/projekt,id,326
dostępna mapa województw łódzkiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.
https://urzad.info/kielce/wios
Leaflet | OSM Mapnik
https://pizzabunga.pl/nowy-dwor/ używa mapki OSM na dole, z atrybucją
Leaflet | Map data (c)OpenStreetMap
Szkoda tylko, że nie trafili ze znacznikiem w miejsce pizzerii
https://junglewroclaw.pl/wroclaw/
Leaflet | Map data © OpenStreetMap contributors
https://www.wroclaw.pl/files/komunikacja/linia-345-trasa.jpg
dziwna atrybucja: © OpenStreetMap (and) contributors, CC-BY-SA
Mapy na poznan.travel wykorzystują podkład z OSM, a w lewym dolnym rogu znajduje się logo Google prowadzące do Google Maps. W dodatku to chyba kafelki pobierane z serwera OSM, chyba że uruchomili na swoim serwerze mapę całego świata.
chyba kafelki pobierane z serwera OSM
Tak:
return "https://tile.openstreetmap.org/" + zoom + "/" + x + "/" + coord.y + ".png";
},
tileSize: new google.maps.Size(256, 256),
name: "OpenStreetMap",