Kod ucrtavanja pravoslavnih objekata na mapu treba to da se radi jednoobrazno na sledeći način:
Svi pravoslavni objekti se označavaju sa:
religion: christian
denomination: serbian_orthodox
Naročito je važno da denomination ima vrednost serbian_orthodox. Pogrešno je da stoji bilo koja druga vrednost pa i samo orthodox.
Ako objekat ima naziv on se unosi uobičajeno:
name:sr - naziv ćirilicom
name:sr-Latn - naziv latinicom
name - naziv ćirilicom
**Црква **се уноси као тачка (point) са својствom:
amenity: place_of_worship
building=church
Pored ovoga se obavezno upisuju oznake za religion i denomination, a naziv ako je poznat.
Ako je crkva veća i značajnija, mogu se dodatno ucrtati konture objekta kao oblast (area) sa istim svojstvima kao i za crkvu.
**Porta crkve, manastir i drugi otvoreni prostori **koji su deo crkvenog objekta ili služe za verske obrede se ucrtavaju kao oblasti sa svosjtvom
landuse=religious
Pored ovog svojstva se mogu popuniti i ostala svojstva isto kao za crkvu.
**Manastir **se može ucrtati i kao oblast koja obuhvaa prostor manastira sa svim objektima u njemu sa svojstvom
**amenity=monastery **
Može se popuniti i community:gender jednom od tri vrednosti (male - muški, female - ženski, mixed - muško-ženski)
**Гробље **се уцртава као тачка или као област. На карти с разликују две врсте гробаља.
Она која се налазе у оквиру неког верског објекта се означавају као amenity=grave_yard.
Она којa се налазе као самостални објекти, се означавају као** landuse=cemetery**.
Остала поља се попуњавају као и за друге објекте.
Potreba za globalnim ispravkama:
Mnogi objekti Srpske pravoslavne crkve i na mapi Srbije ali i po celoj planeti su nepravilno označeni sa
religion: christian
denomination: orthodox
ili još gore, samo
religion: christian
To treba ispravljati jer je ispravno samo
religion: christian
denomination: serbian_orthodox
Svi predlozi za dopune i ispravke su dobrodošli u komentarima.