Over de tagging.
fire_path=yes op ways
Het taggen van fire_path=yes op bestaande wegen en paden die als brandweerweg aangewezen zijn, kunnen we het daarover eens zijn dat dat in orde is?
Het is -zij het mager- gedokumenteerd op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fire_Path :
Misschien moeten er een paar woorden bij over bv. of het dan voor beide richtingen geldt zelfs op eenrichtingswegen (snelwegopritten?) en dat het de access-tags overrulet.
Verder denk ik nu ineens, er is op de meeste wegen niet zichtbaar dat ze zijn aangewezen as fire_path. Hoe is het dan verifieerbaar? Ik denk dat er misschien een source-tag bij zou moeten, die mappers kunnen raadplegen. De brandweer doet zelf de inventarisatie, maar die wil misschien niet daarover lastiggevallen worden… de veiligheidsregio stelt het uiteindelijk vast, en die heeft een publieksdienst, toch? Ik denk dat dan de veiligheidsregio als verifieerbare bron erin zou kunnen staan.
Het gaat niet om de source voor het object maar alleen die tag, dus ik zou zeggen:
source:fire_path=VR Twente
Dit gebruik van source: als prefix is gedokumenteerd: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Namespace#Example_namespace_uses
fire_path=yes op nodes
Er zijn nu heel weinig nodes getagd met fire_path=yes, zo te zien alleen in Parijs. Maar het lijkt mij logisch dat dat ook mag, als het voor toepassingen nuttig is. Ik denk vooral aan barriers (bollards en gates), misschien entrances. Als dat mogelijk gebruikt gaat worden, mag de dokumentatie ook wel wat bijgespijkerd worden.