ID editor heeft OSMlab verandering niet opgepakt.
ID editor pull request aangemaakt.
ID editor heeft OSMlab verandering niet opgepakt.
ID editor pull request aangemaakt.
Is er een storing bij PDOK? Ik kan de actuele satellietbeelden niet meer gebruiken in de ID-Editor.
Bij mij ook altijd een beetje trial en error…
Doen deze links het dan niet ??
nieuwste layers OSGeo PDOK
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wms/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wms
geoforum pdok actueel links
https://geoforum.nl/t/nieuwe-url-s-voor-de-pdok-luchtfoto/5157
Als je in iD
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?FORMAT=image/jpeg&SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=Actueel_ortho25&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
plakt bij Achtergrond - Aangepast - 3-puntjes krijg je weer de foto-achtergrond.
(Met dank aan de pull van Allroads).
Hé Allroads,
Het is me nog een beetje abradacadabra, welke regel voeg ik nu toe aan jouw fijne .JOS-bestand?
Net de aankondiging in m’n mailbox gehad: https://www.pdok.nl/introductie/-/article/luchtfoto-pdok
Deze luchtfotoservices zijn voor iedereen kosteloos en vrij beschikbaar voor alle toepassingen, onder een CC-BY licentie.
Neem aan dat dat inhoudt dat wij deze ook mogen gebruiken?
Neem aan dat dat inhoudt dat wij deze ook mogen gebruiken?
Dat neem ik ook aan. Ten tijde van afspraak (It’s so funny) was alleen de 25 cm beschikbaar.
We zijn later op het kantoor in Zwolle geweest en hebben toen met de man gesproken, die het geregeld heeft.
Omschrijving contributies pagina
Kadaster/Beeldmateriaal
Kadaster / Beeldmateriaal gave permission to use the aerial photo (luchtfoto) WM(T)S released under the CC-BY 4.0 licence.
Als je dit leest dan zou het mogen.
Misschien wel goed om even contact op te nemen. Gedaan, mail naar de productmanager Beeldmateriaal.
De bevestiging van de productmanager Beeldmateriaal. Waarvoor dank.
De 7,5 cm luchtfoto’s kunnen onder dezelfde voorwaarden worden gebruikt.
Vraagje namens een aantal minder ervaren mappers: wanneer doen de PDOK luchtfoto’s in de iD editor het weer gewoon? Of moet iemand daar nog actie op gaan ondernemen. Ik laat ze (via via) nu de workaround beschreven door jb54osm gebruiken.
Ik probeer in Potlatch3 de laag Actueel_orthoHR zichtbaar te krijgen. De bedoeling is dus de 7,5cm laag. Als ik de link hierboven voor de ID Editor (zie #178) gebruik voor de 25cm laag, krijg ik netjes beeld. In de URL staat dan …LAYER=Actueel_ortho25… Als ik dit vervang door …LAYER=Actueel_orthoHR… dan blijft de achtergrond leeg (geen foutmeldingen), ook voor de gebieden (o.a. Walcheren (Zeeland)) die op beeldmateriaal.nl groen zijn weergegeven (sectie ortholagen).
Doe ik iets fout, of nog beter even geduld (schone zaak…)?
ID editor heeft OSMlab verandering niet opgepakt.
ID editor pull request aangemaakt.
Vraagje namens een aantal minder ervaren mappers: wanneer doen de PDOK luchtfoto’s in de iD editor het weer gewoon? Of moet iemand daar nog actie op gaan ondernemen. Ik laat ze (via via) nu de workaround beschreven door jb54osm gebruiken.
Er is een pull request uitgevoerd.
Dan is het wachten op de approval.
Dan moet de site nog een update krijgen.
Wanneer, hangt er van af wanneer de ID mensen het oppakken.
…Als ik dit vervang door …LAYER=Actueel_orthoHR… dan blijft de achtergrond leeg (geen foutmeldingen), ook voor de gebieden (o.a. Walcheren (Zeeland)) die op beeldmateriaal.nl groen zijn weergegeven (sectie ortholagen).
Doe ik iets fout, of nog beter even geduld (schone zaak…)?
De layer Actueel_orthoHR is al wel aangekondigd, maar nog niet operationeel want alle HR 7,5 zijn inmiddels binnen (11 juni, laatste blokje midden Limburg) en nog niet verwerkt tot de juiste ligging. Dus nog niet landsdekkend, dan pas wordt het uitgeleverd.
de tussen oplossing
LAYERS=2021_quick_orthoHR
Met ingang van de jaargang 2021 stelt het samenwerkingsverband, naast de bovengenoemde luchtfoto, ook het beeldmateriaal dat in het voorjaar wordt ingewonnen als open data beschikbaar. Dit betreft luchtfoto’s met een Hoge Resolutie (HR) van 7,5 centimeter. Al kort na de inwinning wordt op tijdelijke basis een ‘quick’ variant aangeboden; dit beeldmateriaal voldoet nog niet aan alle gestelde eisen (o.a. ten aanzien van geometrie, radiometrie en de aansluiting op aangrenzende beelden), maar is al wel bruikbaar als kijkplaatje en ter oriëntatie. Het definitieve product wordt beschikbaar gesteld zodra het volledige productieproces is doorlopen en de kwaliteitscontrole positief is afgesloten. Dit product vervangt de ‘quick’ variant.
Zoals aangegeven, quick ligt nog niet goed, is een indicatie.
De BGT mag het niet gebruiken voor intekening.
Voor OSM intekening is het dan ook niet gewenst.
Vergelijk met jaar ervoor.
Walcheren Zelf de quick HR laag even aanzetten, aan uit klikken zie je het verschil.
BikePC:…Als ik dit vervang door …LAYER=Actueel_orthoHR… dan blijft de achtergrond leeg (geen foutmeldingen), ook voor de gebieden (o.a. Walcheren (Zeeland)) die op beeldmateriaal.nl groen zijn weergegeven (sectie ortholagen).
Doe ik iets fout, of nog beter even geduld (schone zaak…)?
…
de tussen oplossing
LAYERS=2021_quick_orthoHR…
Ingezoomd op Walcheren krijg ik met https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYERS=2021_quick_orthoHR&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x} geen beeld… ?
Sorry, de link in OSMOK naar de HR quick is de wms layer.
Had snel deze even gekopieerd. Ging mij om aan te geven dat het quick moest zijn.
en daar gebuikt men LAYERS, bij wmts LAYER, zonder s.
jouw link:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYERS=2021_quick_orthoHR&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
zonder s
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=2021_quick_orthoHR&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
Heb de Quick_ HR wmts ook even geopend in JOSM. Deze werkt.
De Quick_HR doet het in Potlatch3 nu ook (Walcheren - zomaar als testje omdat ik daar vroeger gewoond heb). De grenslijn van de momenteel beschikbare Quick-HR beelden loopt dwars door Zoetermeer. Zuidelijke helft wel, noordelijker helaas nog niet.
Dank voor de assistentie!
De bevestiging van de productmanager Beeldmateriaal. Waarvoor dank.
De 7,5 cm luchtfoto’s kunnen onder dezelfde voorwaarden worden gebruikt.
Ik heb het bijgewerkt bij de NL:Permissions
ID
De luchtfoto 25cm is weer bruikbaar.
De 2021 QUICK HR hoger resolutie 7,5 cm is bijna land dekkend.
Ook de 2021 HR 7,5 cm ( de uiteindelijke versie) vordert gestaag, nog net niet de helft van Nederland, deze ligt goed op zijn plaats om mee te taggen.
http://mijndev.openstreetmap.nl/~allroads/NLOSMOK/OSMOKNL.html#map=7.84/51.4452/6.3204/0
Zet de laag even aan. En de andere uit.
Ik kreeg net het bericht volgende bericht binnen:
De Actueel_orthoHR is vanaf vandaag beschikbaar en verwijst naar de landsdekkende laag 2021_orthoHR. De Quick_orthoHR wordt na 1 maand verwijderd, omdat die niet meer nodig is.
Landsdekkend
Nu is het de tijd om links aan te passen, die dan jaarlijks automatisch de nieuwste beelden tonen.
De beste imagery layers om NL OSM te mappen met JOSM.
Zal ik de komende dagen aanpassen en de oude actueel 25 cm verwijderen, ik laat het weten wanneer het gebeurd is.