Allroads
(Allroads)
May 21, 2021, 2:59pm
172
Hoi Sander, was ook al aan het zoeken
Als je dan de GetCapabilities bekijkt.
<ows:OperationsMetadata>
<ows:Operation name="GetCapabilities">
<ows:DCP>
<ows:HTTP>
<ows:Get xlink:href="https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0">
<ows:Constraint name="GetEncoding">
<ows:AllowedValues>
<ows:Value>KVP</ows:Value>
</ows:AllowedValues>
</ows:Constraint>
</ows:Get>
<ows:Get xlink:href="https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0">
Dan staat daar ook geen ? achter.
Waar het bij andere wmts wel staat.
de oude van nationaal georegister
ows:Get xlink:href="https://geodata.nationaalgeoregister.nl/tiles/service/wmts?">
Het lijkt er dan op dat de href url niet volledig is en er een ? achter hoort in de xml
Melding op het geoforum
Edit: met een reactie dat ze het gaan oppakken.
Allroads
(Allroads)
May 28, 2021, 10:45am
173
Oude lagen gaan per 1 juni uit productie.
Omdat bij het toevoegen van een ? in de get tile aanvraag in de browser wel een plaatje geeft.
OSMLAB
Voor ID
Heb ik een pull request aangemaakt voor osmlab/editor-layer-index , waarbij de volledige get tile string wordt aangegeven inclusief de ? met de verwachting dat het dan wel goed werkt.
Moet nog wel worden goedgekeurd voor het zichtbaar wordt.
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?FORMAT=image/jpeg&SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=Actueel_ortho25&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
Josm:
Er zijn twee manieren om lagen toe te voegen.
Het activeren van een laag uit de default entries. Hier heb ik alleen de wms versie aangepast en deze werkt. Bij Josm opstart staat deze in default entry.
De wmts gebruikt de url
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
De GetCapabilities, daarbij moet Josm zelf op zoek naar de juiste begin url inclusief de ?
Ik denk dat dit hetzelfde werkt als bij 2. Vandaar nog niet doorgevoerd.
Eigen laag toevoegen bij wmts waar ook
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
Wat dus nog steeds een error geeft.
In de xml href string hoort een ? te staan
of
Josm is niet in staat een ? toe te voegen, wanneer deze ontbreekt.
Edit:
Er is ook een derde manier volgens de saved layer *.jos file methode.
Deze kan je handmatig maken, bij wmts gebruik voer je daar ook de GetCapabilities url in.
Met als gevolg ook een error.
Allroads
(Allroads)
June 2, 2021, 12:50pm
174
Ondertussen is de XML aangepast door het Kadaster, toevoeging van een ? aan de url.
<ows:Get xlink:href="https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?">
Het is wel belangrijk om ?& te gebruiken bij GetCapabilities, met alleen een ? geeft JOSM wel de keuze menu layers maar geen tiles, tiles error.
In Josm default entries en OSMlab zijn de url’s veranderd.
EDIT: Ik lees net dat het Kadaster de url van de GetCapabilities ook gaat aanpassen en dat er alleen een " ? " komt te staan.
De links in JOSM zullen dan misschien weer moeten worden aangepast.
Allroads
(Allroads)
July 15, 2021, 6:29pm
175
ID editor heeft OSMlab verandering niet opgepakt.
ID editor pull request aangemaakt.
https://github.com/ideditor/imagery-index/pull/105/files
Is er een storing bij PDOK? Ik kan de actuele satellietbeelden niet meer gebruiken in de ID-Editor.
eggie
(Eggie)
July 16, 2021, 9:01am
177
jb54osm
(Jb54osm)
July 16, 2021, 10:57am
178
Als je in iD
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?FORMAT=image/jpeg&SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=Actueel_ortho25&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
plakt bij Achtergrond - Aangepast - 3-puntjes krijg je weer de foto-achtergrond.
(Met dank aan de pull van Allroads).
Lachgast
(Luciën)
July 16, 2021, 12:41pm
179
Allroads:
Ondertussen is de XML aangepast door het Kadaster, toevoeging van een ? aan de url.
<ows:Get xlink:href="https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?">
Het is wel belangrijk om ?& te gebruiken bij GetCapabilities, met alleen een ? geeft JOSM wel de keuze menu layers maar geen tiles, tiles error.
In Josm default entries en OSMlab zijn de url’s veranderd.
EDIT: Ik lees net dat het Kadaster de url van de GetCapabilities ook gaat aanpassen en dat er alleen een " ? " komt te staan.
De links in JOSM zullen dan misschien weer moeten worden aangepast.
Hé Allroads,
Het is me nog een beetje abradacadabra, welke regel voeg ik nu toe aan jouw fijne .JOS-bestand?
Allroads
(Allroads)
July 16, 2021, 1:35pm
180
Files aangepast naar service.pdok.nl en wmts laag.
Download files .jos topic
Sander_H
(Sander H)
July 21, 2021, 6:53pm
181
Net de aankondiging in m’n mailbox gehad: https://www.pdok.nl/introductie/-/article/luchtfoto-pdok
Neem aan dat dat inhoudt dat wij deze ook mogen gebruiken?
Allroads
(Allroads)
July 21, 2021, 11:31pm
182
Dat neem ik ook aan. Ten tijde van afspraak (It’s so funny) was alleen de 25 cm beschikbaar.
We zijn later op het kantoor in Zwolle geweest en hebben toen met de man gesproken, die het geregeld heeft.
Omschrijving contributies pagina
Als je dit leest dan zou het mogen.
Misschien wel goed om even contact op te nemen. Gedaan, mail naar de productmanager Beeldmateriaal.
Allroads
(Allroads)
July 22, 2021, 9:45am
183
De bevestiging van de productmanager Beeldmateriaal. Waarvoor dank.
Vraagje namens een aantal minder ervaren mappers: wanneer doen de PDOK luchtfoto’s in de iD editor het weer gewoon? Of moet iemand daar nog actie op gaan ondernemen. Ik laat ze (via via) nu de workaround beschreven door jb54osm gebruiken.
BikePC
(BikePC)
July 26, 2021, 8:59am
185
Ik probeer in Potlatch3 de laag Actueel_orthoHR zichtbaar te krijgen. De bedoeling is dus de 7,5cm laag. Als ik de link hierboven voor de ID Editor (zie #178 ) gebruik voor de 25cm laag, krijg ik netjes beeld. In de URL staat dan …LAYER=Actueel_ortho25… Als ik dit vervang door …LAYER=Actueel_orthoHR… dan blijft de achtergrond leeg (geen foutmeldingen), ook voor de gebieden (o.a. Walcheren (Zeeland)) die op beeldmateriaal.nl groen zijn weergegeven (sectie ortholagen).
Doe ik iets fout, of nog beter even geduld (schone zaak…)?
Allroads
(Allroads)
July 26, 2021, 11:14am
186
Er is een pull request uitgevoerd.
Dan is het wachten op de approval.
Dan moet de site nog een update krijgen.
Wanneer, hangt er van af wanneer de ID mensen het oppakken.
Allroads
(Allroads)
July 26, 2021, 11:50am
187
BikePC:
…Als ik dit vervang door …LAYER=Actueel_orthoHR… dan blijft de achtergrond leeg (geen foutmeldingen), ook voor de gebieden (o.a. Walcheren (Zeeland)) die op beeldmateriaal.nl groen zijn weergegeven (sectie ortholagen).
Doe ik iets fout, of nog beter even geduld (schone zaak…)?
De layer Actueel_orthoHR is al wel aangekondigd, maar nog niet operationeel want alle HR 7,5 zijn inmiddels binnen (11 juni, laatste blokje midden Limburg) en nog niet verwerkt tot de juiste ligging. Dus nog niet landsdekkend, dan pas wordt het uitgeleverd.
de tussen oplossing
LAYERS=2021_quick_orthoHR
uit eerdere pdok link
Met ingang van de jaargang 2021 stelt het samenwerkingsverband, naast de bovengenoemde luchtfoto, ook het beeldmateriaal dat in het voorjaar wordt ingewonnen als open data beschikbaar. Dit betreft luchtfoto’s met een Hoge Resolutie (HR) van 7,5 centimeter. Al kort na de inwinning wordt op tijdelijke basis een ‘quick’ variant aangeboden; dit beeldmateriaal voldoet nog niet aan alle gestelde eisen (o.a. ten aanzien van geometrie, radiometrie en de aansluiting op aangrenzende beelden), maar is al wel bruikbaar als kijkplaatje en ter oriëntatie. Het definitieve product wordt beschikbaar gesteld zodra het volledige productieproces is doorlopen en de kwaliteitscontrole positief is afgesloten. Dit product vervangt de ‘quick’ variant.
Zoals aangegeven, quick ligt nog niet goed, is een indicatie.
De BGT mag het niet gebruiken voor intekening.
Voor OSM intekening is het dan ook niet gewenst.
Vergelijk met jaar ervoor.
Walcheren Zelf de quick HR laag even aanzetten, aan uit klikken zie je het verschil.
BikePC
(BikePC)
July 26, 2021, 12:39pm
188
Allroads
(Allroads)
July 26, 2021, 1:44pm
189
Sorry, de link in OSMOK naar de HR quick is de wms layer.
Had snel deze even gekopieerd. Ging mij om aan te geven dat het quick moest zijn.
en daar gebuikt men LAYERS, bij wmts LAYER, zonder s.
=GetCapabilities&service=wmts
jouw link:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYERS=2021_quick_orthoHR&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
zonder s
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=2021_quick_orthoHR&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
Heb de Quick_ HR wmts ook even geopend in JOSM. Deze werkt.
BikePC
(BikePC)
July 26, 2021, 2:46pm
190
De Quick_HR doet het in Potlatch3 nu ook (Walcheren - zomaar als testje omdat ik daar vroeger gewoond heb). De grenslijn van de momenteel beschikbare Quick-HR beelden loopt dwars door Zoetermeer. Zuidelijke helft wel, noordelijker helaas nog niet.
Dank voor de assistentie!
E_de_Wit
(E de Wit)
July 26, 2021, 3:39pm
191
Ik heb het bijgewerkt bij de NL:Permissions