Ostatnio zauważyłem dziwne oznaczenie na mapie, ale nie wiem, czy to problem osmand, czy tez w osm jest jakis blad.
Problem jest w tym, ze po zaznaczeniu mola w Gdyni Orłowie, OsmAnd wyswietla “Molo w Orłowie, Sopot”.
Z tego co wiem, to molo w Orłowie jest oddalone od Sopotu o kilka kilometrów.
To stary jak świat problem tych programów, które nie potrafią wyciągnąć granic administracyjnych i zamiast tego biorą najbliższy punkt miejscowości.
Da się to rozwiązać, nawet nie jest to aż tak trudne, ale najwidoczniej autorom na tym nie zależy. W MAPS.ME było/jest podobnie, gdy adres nie ma addr:city.
Dzięki. Ciekawe, czy ktoś już zgłosił podobny błąd w osmand.
dzień dobry wszystkim,
czy ktoś wie, jak spod menedżera plików w komputerze znaleźć foldery OsmAnd na telefonie? Chciałbym sobie zgrywać ślady na komputer do archiwum, a nijak nie porafie tego znaleźć. Gdzie “fizycznie” szukać kalalogu “/storage”?
Dzięki z góry za pomoc!
Nagrane ślady są w /Android/data/net.osmand/files/tracks/rec.
Z poziomu OsmAnd:
wtyczki → Edytowanie OpenStreetMap → opcje → Użyteczne miejsca → ślady
Cześć wszystkim mam pytanko udało się może komuś ogarnąć te fotoradary??bo niby sa na mapie ale nawigacja o nich w ogóle nie informuje
A zaznaczyłeś w opcjach profilu że chcesz aby Cię informował ?
tak oczywiscie ale to nie nie pomaga masz jeszcze jakieś inne pomysły??
Coś podobnego swego czasu w Magic Earth miałem. Na mapie pokazywał wszystkie, ale ostrzegał tylko o niektórych.
OsmAnd pomija fotoradary zmapowane jako osobne punkty (niebędące częścią drogi).
bartek1608: którą masz wersję? Czy po włączeniu ostrzeżeń (albo w innym momencie) pojawiła się informacja o tym, że w niektórych krajach takowe są zabronione?
Mam wersje OsmAnd±Live-v4_1_6_build_ nie nie nigdy nic takiego nie usłyszałem ten fotoradar jest tylko widoczny na mapie jak dobrze zrobisz zoom a jak na niego klikne to pojawia sie ta chmurka i tylko podaje jakaś lokalizacje a nie ze to jest fotoradar
Ja mam 3.9, może w nowej wersji coś inaczej działa.
Jak testujesz te fotoradary — masz „tylko” uruchomionego OsmAnda z ustawionym profilem samochodowym, czy włączasz też nawigację? Rozumiem, że nawigacja nie mówi, że jest fotoradar, a czy pojawia się chociaż ikonka ostrzegawcza (u mnie w lewym dolnym rogu)? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze ustawienia/opcje nawigacji → Dźwięk (koło zębate) → Fotoradary (przynajmniej u mnie jest taka ścieżka) (pamiętaj, żeby wcześniej wybrać profil samochodowy).
Zrobiłem tak jak mi na pisałes i powiedział że jest fotoradar także za to dzięki wielkie a jeszcze mam pytanko bo skopiowałem taka mapę o nazwie UMP-PL CCbYSA.obf ale po tym bardzo dziwne trasy mi pokazywała
To skąd mozna pobrać te właściwe??
Ja ściągam jako zip z
http://download.osmand.net/rawindexes
a potem rozpakowuję do lokalnego katalogu OsmAnd, czyli w moim przypadku
Android/data/net.osmand/files
a to te są nowsze biz te które się pobiera z aplikacji?? a macie może tak ze ten wskaźnik który pokazuje jak jedziemy w czasie wyznaczonej trasy odchodzi całkiem w bok a później wraca na swoja trasę i czy ten wskaźnik idzie po wyznaczonej trasie ale tak jak by się zacinał ???
Te w aplikacji aktualizują sie trochę szybciej. Te poprzez stronę zwykle około 10 dnia miesiąca.
Może być że jezdnia nie jest zmapowana we właściwym miejscu (np. była rysowana do starego przesuniętego Bing-a), ale może też być coś z sygnałem GPS…
Jadąc w innych miejscach też tak masz?