Ostatnio zauważyłem dziwne oznaczenie na mapie, ale nie wiem, czy to problem osmand, czy tez w osm jest jakis blad.
Problem jest w tym, ze po zaznaczeniu mola w Gdyni Orłowie, OsmAnd wyswietla “Molo w Orłowie, Sopot”.
Z tego co wiem, to molo w Orłowie jest oddalone od Sopotu o kilka kilometrów.
To stary jak świat problem tych programów, które nie potrafią wyciągnąć granic administracyjnych i zamiast tego biorą najbliższy punkt miejscowości.
Da się to rozwiązać, nawet nie jest to aż tak trudne, ale najwidoczniej autorom na tym nie zależy. W MAPS.ME było/jest podobnie, gdy adres nie ma addr:city.
dzień dobry wszystkim,
czy ktoś wie, jak spod menedżera plików w komputerze znaleźć foldery OsmAnd na telefonie? Chciałbym sobie zgrywać ślady na komputer do archiwum, a nijak nie porafie tego znaleźć. Gdzie “fizycznie” szukać kalalogu “/storage”?
Dzięki z góry za pomoc!
OsmAnd pomija fotoradary zmapowane jako osobne punkty (niebędące częścią drogi).
bartek1608: którą masz wersję? Czy po włączeniu ostrzeżeń (albo w innym momencie) pojawiła się informacja o tym, że w niektórych krajach takowe są zabronione?
Mam wersje OsmAnd±Live-v4_1_6_build_ nie nie nigdy nic takiego nie usłyszałem ten fotoradar jest tylko widoczny na mapie jak dobrze zrobisz zoom a jak na niego klikne to pojawia sie ta chmurka i tylko podaje jakaś lokalizacje a nie ze to jest fotoradar
Ja mam 3.9, może w nowej wersji coś inaczej działa.
Jak testujesz te fotoradary — masz „tylko” uruchomionego OsmAnda z ustawionym profilem samochodowym, czy włączasz też nawigację? Rozumiem, że nawigacja nie mówi, że jest fotoradar, a czy pojawia się chociaż ikonka ostrzegawcza (u mnie w lewym dolnym rogu)? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze ustawienia/opcje nawigacji → Dźwięk (koło zębate) → Fotoradary (przynajmniej u mnie jest taka ścieżka) (pamiętaj, żeby wcześniej wybrać profil samochodowy).
Zrobiłem tak jak mi na pisałes i powiedział że jest fotoradar także za to dzięki wielkie a jeszcze mam pytanko bo skopiowałem taka mapę o nazwie UMP-PL CCbYSA.obf ale po tym bardzo dziwne trasy mi pokazywała
a to te są nowsze biz te które się pobiera z aplikacji?? a macie może tak ze ten wskaźnik który pokazuje jak jedziemy w czasie wyznaczonej trasy odchodzi całkiem w bok a później wraca na swoja trasę i czy ten wskaźnik idzie po wyznaczonej trasie ale tak jak by się zacinał ???