OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Cześć, trafiłem tutaj szukając rozwiązania mojego problemu.

Kiedy chcę pobrać duży kawał mapy (49tys kafelków) OpenTopoMap w Osmand do pamięci tabletu to kafelki pobierają sie sprawnie do ok tysiąca, potem zwalniają aż wreszcie całość sie zatrzymuje a okno pobierania znika. Jak rozwiązać ten problem? Miejsca nie brakuje zarówno w tablecie jak i na karcie SD (sprawdziłem), próbowałem pobierać tu i tu. Problem pojawiał się zarówno w wersji darmowej jak i Osmand plus. Robiłem również reinstal apki, nie pomogło.
Tablet to Samsung Tab Active 8.0, Adroid 5.1.1

Pomimo ściągnięcia odpowiednich map (cieniowanie, nachylenie) dla Polski, za chiny nie mogę uzyskać cieniowania na ekranie mapy. Poziomice się wyświetlają. W opcjach mapy oczywiście włączone (przezroczystość 50%, skala 1 - 16), plugin włączony. Nie działa ani na Androidzie, ani na IOS.

pobieranie 49 000 jest poza zakresem normalnego używania serwera

49 000 pewnie wykracza poza https://operations.osmfoundation.org/policies/tiles/ lub analog (“our data is free, our servers not”)

https://opentopomap.org/about jest po niemiecku więc nie sprawdzę

Jak chcesz 49 000 kafelków to potrzebujesz własny serwer lub alternatywne rozwiązanie - aplikacja mapy.cz może być niezła

Ostatnio zauważyłem dziwne oznaczenie na mapie, ale nie wiem, czy to problem osmand, czy tez w osm jest jakis blad.
Problem jest w tym, ze po zaznaczeniu mola w Gdyni Orłowie, OsmAnd wyswietla “Molo w Orłowie, Sopot”.
Z tego co wiem, to molo w Orłowie jest oddalone od Sopotu o kilka kilometrów.

To stary jak świat problem tych programów, które nie potrafią wyciągnąć granic administracyjnych i zamiast tego biorą najbliższy punkt miejscowości.
Da się to rozwiązać, nawet nie jest to aż tak trudne, ale najwidoczniej autorom na tym nie zależy. W MAPS.ME było/jest podobnie, gdy adres nie ma addr:city.

Dzięki. Ciekawe, czy ktoś już zgłosił podobny błąd w osmand.

dzień dobry wszystkim,
czy ktoś wie, jak spod menedżera plików w komputerze znaleźć foldery OsmAnd na telefonie? Chciałbym sobie zgrywać ślady na komputer do archiwum, a nijak nie porafie tego znaleźć. Gdzie “fizycznie” szukać kalalogu “/storage”?
Dzięki z góry za pomoc!

Nagrane ślady są w /Android/data/net.osmand/files/tracks/rec.

Z poziomu OsmAnd:
wtyczki → Edytowanie OpenStreetMap → opcje → Użyteczne miejsca → ślady

Cześć wszystkim mam pytanko udało się może komuś ogarnąć te fotoradary??bo niby sa na mapie ale nawigacja o nich w ogóle nie informuje

A zaznaczyłeś w opcjach profilu że chcesz aby Cię informował ?

tak oczywiscie ale to nie nie pomaga masz jeszcze jakieś inne pomysły??

Coś podobnego swego czasu w Magic Earth miałem. Na mapie pokazywał wszystkie, ale ostrzegał tylko o niektórych.

OsmAnd pomija fotoradary zmapowane jako osobne punkty (niebędące częścią drogi).

bartek1608: którą masz wersję? Czy po włączeniu ostrzeżeń (albo w innym momencie) pojawiła się informacja o tym, że w niektórych krajach takowe są zabronione?

Mam wersje OsmAnd±Live-v4_1_6_build_ nie nie nigdy nic takiego nie usłyszałem ten fotoradar jest tylko widoczny na mapie jak dobrze zrobisz zoom a jak na niego klikne to pojawia sie ta chmurka i tylko podaje jakaś lokalizacje a nie ze to jest fotoradar

Ja mam 3.9, może w nowej wersji coś inaczej działa.

Jak testujesz te fotoradary — masz „tylko” uruchomionego OsmAnda z ustawionym profilem samochodowym, czy włączasz też nawigację? Rozumiem, że nawigacja nie mówi, że jest fotoradar, a czy pojawia się chociaż ikonka ostrzegawcza (u mnie w lewym dolnym rogu)? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze ustawienia/opcje nawigacji → Dźwięk (koło zębate) → Fotoradary (przynajmniej u mnie jest taka ścieżka) (pamiętaj, żeby wcześniej wybrać profil samochodowy).

Zrobiłem tak jak mi na pisałes i powiedział że jest fotoradar także za to dzięki wielkie a jeszcze mam pytanko bo skopiowałem taka mapę o nazwie UMP-PL CCbYSA.obf ale po tym bardzo dziwne trasy mi pokazywała

To w ogóle mapy innego projektu. https://mapa.ump.waw.pl/

To skąd mozna pobrać te właściwe??

https://osmand.net/features/start#Ways_to_download_maps