Jestem za.
Nie ukrywam, że zdążyłem już doraźnie poprawić wszystkie punkty w zachodniopomorskim (ale opolskie jeszcze zostało :P) poprzez usunięcie z nich pseudo adresów. Niemniej jednak, nadal wymagają one weryfikacji zarówno pod względem lokalizacji punktu, jak tego czy w ogóle takowe istnieją - więc wciąż kwalifikują się do wycofania.
Swoją drogą, zauważyłem, że po komentarzu od @RicoElectrico pojawił się nowy changeset, w którym nastąpiła poprawa formatu adresu w jednym z punktów. Mimo tego, nadal nie ma odpowiedzi na żaden komentarz pod ich zestawami zmian. Trochę to dziwne.
Zgodnie z moimi obawami: mimo zwrócenia uwagi w komentarzach wciąż przybywa nowych importów. Adresy nadal są kopiowane “na chama” z ich bazy prosto do addr:street, np.: “Rejowiecka 34, 22-100 Chełm, Pologne”.
Możliwe, że najskuteczniejszym rozwiązaniem tej sytuacji będą działania bezpośrednio ze strony DWG…
Mógłby ktoś skontaktować się z użytkownikiem bartekbak? Jedyna edycja to (oprócz wykasowania wyburzonych budynków i dodania tagów parkingu) zmiana numeru drogi na 2137. Nie wiem sam jak do niego napisać o tej aktywności
Potrzebuję pomocy w edycji drogi.
Chodzi o wybudowany odcinek drogi ul. Armii Krajowej w Łańcucie pomiędzy węzłami:
50.0624245, 22.2278903
50.0648335, 22.2397043
Jest to odcinek pomiędzy dwoma rondami.
Drogi są już otwarte, oba ronda aktywne, drogi są asfaltowe, utwardzone, oświetlone, są nawrotki i zjazdy (które dodam póżniej jak uzbieram odpowiednią ilość śladów GPS), ale wstępnie drogi które obecnie są zaznaczone jako Under construction, są już przejezdne.
Sam nie chcę ruszać, aby czegoś nie spierniczyć.
Ogólnie wystarczy zmienić “highway=construction construction=residential” na “highway=residential”
Jak masz komórkę z Androidem to aplikacja StreetComplete sama sie zapyta co jakiś czas czy budowa zakończona i wykona taką edycję jak się odpowie że zbudowane (apka sama zajmie się tagami)
Ogólnie remont jest robiony chaotycznie, na bieżąco wszystko edytuję i poprawiam.
Wg mnie wszystko jest akutlane i dobrze zmapowane, ale chciałbym prosić o weryfikację czy użyłem dobrych tagów do oznakowania podwójnego pasa, z którego lewego skręca się w lewo bądź zawraca (Tagi po prawej)
Zjazd widziałem dzisiaj otwarty, ale chyba nie jest w formie tych dwóch łączników, ale zwykłe skrzyżowanie. Dzisiaj albo na dniach przyjrzę się uważniej i poprawię w JOSM wszystko na tym skrzyżowaniu. Nie wiem czy będzie to dwukierunkowa droga na tym krótkim odcinku, bo zjazd z parkingu na ulicę Żardeckiego nadal ma nakaz jazdy w prawo.
Mam prośbę o pochylenie się nad dawnym dworcem autobusowym w Rawiczu (przy ul. Sarnowskiej, niedaleko Armii Krajowej). Dworzec wg internetu zlikwidowano w 2018 roku, obecnie stoi tam centrum handlowe. Może ktoś dysponujący dokładniejszą wiedzą by to mógł nanieść?
Pozwala.
Wartości w turn:lanes nie mają tak naprawdę wiele wspólnego z zakazami i nakazami, do tego są relacje restrykcji.
W turn:lanes powinny być to, co widać na oznakowaniu poziomym lub pionowym.
Prośba o poprawę. Trzeba tę ścieżkę edukacyjną przerobić chyba na relację (co zupełnie nie jest moją specjalnością ) i przywrócić normalną nazwę ulicy Leśnej.