source:maxspeed=sign to znak B-33 i obowiązuje do najbliższego skrzyżowania lub odwołania, a B-43 to PL:zone30, PL:zone40 itd.
source:maxspeed=PL:urban to prędkość w terenie zabudowanym wynikająca z przepisów, obecnie 50, a dokładniej: od znaku D-42.
Czy jest jakiś sposób na przyspieszenie ładowania się ortofotomapy Geoportalu w JOSM?
Dlaczego Bing, Maxar, Esri ładują się natychmiast, a Geoportal nie?
Czy jest szansa na szybki mirror kafelek z Geoportalu?
Możesz spróbować zmienić ustawienie odwzorowania na PUWG 1992 (EPSG:2180) przed dodaniem warstwy. Albo użyć podkładu WMTS.
Nie ma łatwego rozwiązania tego problemu, po prostu serwery Geoportalu są znane z tego, że mają problemy z powodu obciążenia.
Napisałem parę miesięcy temu do Mapboxa, że mogą w swoim podkładzie użyć uwolnionego ortofoto, tak jak robią to w innych krajach. Odpisali że pewnie zintegrują - ale nie nastawiałbym się, że ogarną to w najbliższym czasie.
Czasem Geoportal łapie zawiechę w normalnych godzinach pracy, ale nie o to chodzi.
Chodzi mi o sprawdzanie równoległe, kiedy Geoportal działa normalnie. Otwieram ten sam obszar bezpośrednio w Geoportalu i JOSM. W Geoportalu ładuje się od razu, a w JOSM czekam do minuty.
Gdzieś widziałem chyba rozwiązanie tego problemu, ale nie potrafię teraz znaleźć. Chodzi o warstwy budynków, działek i pokrewne z Geoportalu. Ktoś, coś?
Można też zapisaną sesję otwierać już po odpaleniu JOSM.
Ja jednak zrobiłem sobie do najczęściej używanych podkładów przyciski w menu głównym i po pobraniu danych z OSM klikam Ortofoto, później Budynki i granice i gotowe
Odkąd odkryłem wtyczkę UtilsPlugin2 zmiana geometrii budynków to prawdziwa przyjemność, wręcz odprężające zajęcie. Mam jednak pytanie, czy ktoś z Was może wie, w jaki sposób w JOSM można zamienić poligon na punkt bez utraty jego historii?
Gdy próbuję standardowej podmiany geometrii, dane z punktu (pojedynczego węzła) są zawsze przepisywane na poligon, a punkt znika; może da się to jakoś zrobić w drugą stronę?
Chodzi głównie o pojedyncze klatki w blokach, które często są wyrysowane jako osobne budynki, pomimo że nimi nie są.
wtedy dane z punktu przepisywane są na budynek a stary punkt staje się jednym z punktów obrysu budynku. W ten sposób historia punktu zostaje zachowana w obiedni budynku.
Dziękuję, ale chodzi o odwrotny proces - konwersję obrysu klatki schodowej na punkt. Istnieje narzędzie “zmień przynależność”, ale działa tylko (choć eksperymentując zauważyłem, że nie zawsze) gdy próbujemy zastąpić jakiś element stanowiący część relacji.