Zgodnie z zalozeniami 32 tagi w powiecie pabianickim zostaly usuniete. Z naszej strony wyglada, jakby bot dzialal prawidlowo, ale bardzo prosimy rowniez Was o weryfikacje.
Czekamy na informacje czy test run wypadl satysfakcjonujaco i czy mozemy zaczac z procesowaniem calej Polski.
Aktualizacja się skończył. Zostało 3163 way i 8 relacji w całym kraju.
Zaktualizujemy jeszcze “maxspeed:bus:conditional”=“50 @ (05:00-23:00); 60 @ (23:00-05:00)” na “maxspeed:bus”=“50”.
Dla pozostałych sytuacji zrobimy dodatkowy przegląd i zdecydujemy co dalej. Czy można jeszcze automatem coś poprawić czy trzeba ręcznie przejrzeć i naprawić. W takiej sytuacji dodamy challenge do MapRoulette.
If so, then every app needs similar config file which has to be updated separately in case of any change.
I don’t like it.
Why not hardcode only objects in OSM that contain various defaults for the area?
Like, we only configure in the app that defaults for “pl” are in the object https://www.openstreetmap.org/relation/49715
and in this object we store in tags things like:
default:pl:urban=50
?
Hej.
Znalazłem pominięty do tej pory przypadek nocnej zmiany prędkości. Dla mnie sam obiekt jest w błędnie oznaczony, ale tak ogólnie kojarzę, że widywałem takie częściej. Chodzi o oznaczenie początku miejscowości znakiem maxspeed zamiast city_limit (chociaż w sumie nie wiem, czy zostały poprawione).
Myślę, że dobrze by było, jakimś botem się przez znaki przekopać.
Przykład: https://www.openstreetmap.org/node/5425635471
Masz rację, prawie 1200 przypadków na terenie PL - warunkowe ograniczenie prędkości ‘maxspeed:conditional’ na znaku ‘traffic_sign=maxspeed’.
Sprawdziłem wybiórczo i zdaje się, że są tak otagowane znaki ‘Obszar zabudowany (D-42)’.
Mam wątpliwości, czy to poprawne.
A to nie są te miejsca, gdzie ograniczenie prędkości jest przyczepione do tablicy obszaru zabudowanego i to oznacza ograniczenie aż do końca obszaru zabudowanego?
Nie wygląda na to - w tych kilkunastu przypadkach, które losowo sprawdziłem jest tam postawiony tylko znak obszaru zabudowanego. Ale oczywiście to tylko próbka.
Dziękuję.
Bawię się nią chwilę i widzę, że jest jeszcze kilkadziesiąt przypadków połączenia city_limit z maxspeed, co samo w sobie JOSM raportuje jako błąd, a Wiki dla tego znaku przewiduje jedynie source:maxspeed. Też w sumie można poprawić. Pytanie – ręcznie, czy to już podpada pod automat?