https://dokadzwarszawy.com
Brak atrybucji, mail wysłany
https://www.wroclaw.pl/files/cmsdocuments/56422392/trasa-autobusowa-nowe-zerniki-wroclaw.jpg
Mapa nie dość że bez atrybucji, to jeszcze w fatalnej jakości (zoom 17 i pomniejszony) - nazwy ulic nieczytelne, brak przystanków we właściwych miejscach, nie wiem po co coś takiego robić.
Trasa okólna której pokonanie zajmuje 8 minut? MPK Wrocław wynalazło chyba karuzelę dla kierowców autobusów.
To niepierwsza taka linia, często zdarzają się tak krótkie trasy w przypadku remontów i uruchamiania linii tymczasowych.
Tu jest np. trasa o połowę krótsza:
https://www.wroclaw.pl/przystanek-krzyki-linia-744-kierunek-wojszycka-slupek-11310
https://turystyka.gov.pl/cwoh/mapa rejestr hoteli. Atrybucja jest na głównej mapie, ale po wejściu z listy w szczegóły i kliknięciu “pokaż na mapie” atrybucji już nie ma.
Ciekawostka - OSM w podręczniku do informatyki
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto:
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto
Wygląda na prawdziwą: https://www.openstreetmap.org/#map=16/37.8257/-122.2318
Wow, jak na to wpadłeś, drogi Holmesie?
Wow, jak na to wpadłeś, drogi Holmesie?
Głównie prawy górny róg: wyglądało na “P.{2,3}mont, CA”.
Wystarczy najpierw zobaczyć listę miast w Kaliforni z Wikipedii, a potem OpenStreetMap :).
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto
Który dokładnie to serial i numer odcinka? Czy w napisach końcowych była atrybucja?
Nie pamiętam, chyba 2., apka się nazywała “Geołapka” (w oryginale chyba “GeoNick”):
https://en.wikipedia.org/wiki/Clickbait_(miniseries)#Episodes
Nie sprawdzałem atrybucji w napisach.
https://ekoportal.gov.pl/ - na stronie głównej niestety bez atrybucji.
Za to na mapkach podłączonych do kart wykazu jest (c) OpenStreetMap contributors.
Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej z atrybucją.
https://www.orlenpaczka.pl/pokaz-punkty/
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
A wersja mapy sprzed około roku.
https://www.wroclaw.pl/trasa-rowerowa-twierdzy-wroclaw1
brak atrybucji, mapa bardzo stara, a link do relacji na OSM używa starego formatu sprzed wieków [ http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2121881 ] czyli skądś skopiowany.