https://emila.com.pl/mapa-stacji
z atrybucją, ale ledwo widoczną
Pewne muzeum/Towarzystwo historyczne
Pewne muzeum/towarzystwo historyczne użyło openstreetmap na stronie (.jpg) i nie podało atrybucji. https://www.openstreetmap.org/copyright
Za to w legendzie mapki już pamiętało, żeby podać “(c) by Muzeum XYZ”. Na stronie tejże organizacji znalazłem również “pożyczone” mapy google w formacie .jpg, których to umieszczenie (też bez atrybucji) narusza kilka warunków licencji map google. https://www.google.com/intl/pl/help/terms_maps/
Piszę to, gdyż skala zjawiska może być dużo większa niż tylko działalność tego muzeum/tow. hist. w internecie, gdyż mogło dojść do drukowania map w powyższej formie, aha no i postawili tablice informacyjne na terenie miasta (tablice stoją z mapkami OSM i G bez atrybucji). Od towarzystwa hist./muzeum oczekuje się już pewnych zachowań na poziomie, szczególnie, że owe osoby z tego towarzystwa uważają się za niosących kaganek prawdy historycznej i elitę miasta, a towarzystwo niejednokrotnie wytykało najmniejsze błędy urzędowi miasta, gdy sami robią co chcą nie zważając na nic…
PS piszę tak tajemniczo, bo osoby z tego towarzystwa znane są z częstych pozwów.
Michał
https://www.krakow.pl/aktualnosci/250011,1912,komunikat,krakow_bedzie_mial_premetro.html
https://www.lpr.com.pl/pl/ladowiska/mapa-miejsc-gminnych-oraz-ladowisk-przyszpitalnych/
https://glos24.pl/zniknie-jedno-z-najdluzszych-przejsc-dla-pieszych-w-krakowie (i chyba też w nowych artykułach)
https://data.europa.eu/data/datasets?categories=agri&page=1&locale=en&minScoring=0 (i chyba też na innch stronach)
mają, w wyniku moje interwencji i ich dobrej woli, poprawniejsze podawanie źródła
Wysłane mejle cytowane w https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
Wyślesz na matkoniecz@tutanota.com namiary na nich? To wyślę im mojego mejla “czy wiesz że łamiesz prawo i w łatwy sposób możesz przestać”?
https://www.wroclaw.pl/files/cmsdocuments/56422392/trasa-autobusowa-nowe-zerniki-wroclaw.jpg
Mapa nie dość że bez atrybucji, to jeszcze w fatalnej jakości (zoom 17 i pomniejszony) - nazwy ulic nieczytelne, brak przystanków we właściwych miejscach, nie wiem po co coś takiego robić.
Trasa okólna której pokonanie zajmuje 8 minut? MPK Wrocław wynalazło chyba karuzelę dla kierowców autobusów.
To niepierwsza taka linia, często zdarzają się tak krótkie trasy w przypadku remontów i uruchamiania linii tymczasowych.
Tu jest np. trasa o połowę krótsza:
https://www.wroclaw.pl/przystanek-krzyki-linia-744-kierunek-wojszycka-slupek-11310
https://turystyka.gov.pl/cwoh/mapa rejestr hoteli. Atrybucja jest na głównej mapie, ale po wejściu z listy w szczegóły i kliknięciu “pokaż na mapie” atrybucji już nie ma.
Ciekawostka - OSM w podręczniku do informatyki
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto:
Wygląda na to, że w serialu “Clickbait” została użyta (realna lub zmyślona) mapka z OSM Carto
Wygląda na prawdziwą: https://www.openstreetmap.org/#map=16/37.8257/-122.2318
Wow, jak na to wpadłeś, drogi Holmesie?