Ik ben blij dat de wijzigingen die deze gebruiker(s) aanbrengt ook door anderen niet altijd worden gewaardeerd. Het lijkt typisch tagging for the renderer (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tagging_for_the_renderer), in dit geval breed uitgelegd: tagging voor m’n eigen applicaties en kaarten. En dat is op zich misschien nog niet zo erg, maar de regels/afspraken van OSM moeten natuurlijk wel in het achterhoofd gehouden worden.
Onlangs had ik een discussie over wegwerkzaamheden die in OSM werden gezet; op het weggedeelte dat nu in plaats van eenrichting tijdelijk tweerichting is, was weliswaar oneway=yes veranderd in oneway=no (en zelfs dat nog niet volledig goed omdat wegsegmenten vergeten waren), maar de afgesloten wegen worden niet op access=no / access:conditional=no / highway=construction gezet. Reden: dan kunnen wegbeheerders in Melvin deze weg niet meer gebruiken. Tja…
Veel wegen naar brandweerkazernes waren getaggt met name=Uitruk brandweer, wat ik zojuist gewijzigd heb naar description=Uitruk brandweer. Ook is er op veel plekken aan wegen maxheight=* toegevoegd, terwijl er in werkelijkheid geen (RVV-)bord hangt. Dat zou dus óf maxheight=default óf maxheight:physical moeten zijn.
Jammer dat deze gebruiker blijkbaar niet doorheeft dat OSM niet (alleen) om de VRT draait. Want omdat de mensen van de veiligheidsregio dagelijks op de weg zitten, zou er bij goed functioneren zeker sprake zijn van een goede, actuele en betrouwbare informatiebron!