To akurat chyba jest użycie w jakimś filmiku na temat straży granicznej
https://skyforce.pl/en/skok-w-tandemie/
Skoki spadochronowe. Bardzo ładne rozwiązanie graficznie i zgodnie z zasadami. Na dole strony.
https://www.kajaki-dylewski.pl/kajaki/tracking
Mapka pokazująca lokalizację wypożyczonych kajaków.
Zbudowane przy pomocy
https://restaurantclub.pl/restaurants?location=5-Warszawa
Należy kliknąć “Pokaż na mapie”
Brak atrybucji
Edit: na stronie konkretnej restauracji tylko link do Leaflet na mapie
Piszę maila do nich.
Edit 2: po trzech dniach naprawili, więc warto próbować
Pewne muzeum/Towarzystwo historyczne
Pewne muzeum/towarzystwo historyczne użyło openstreetmap na stronie (.jpg) i nie podało atrybucji. https://www.openstreetmap.org/copyright
Za to w legendzie mapki już pamiętało, żeby podać “(c) by Muzeum XYZ”. Na stronie tejże organizacji znalazłem również “pożyczone” mapy google w formacie .jpg, których to umieszczenie (też bez atrybucji) narusza kilka warunków licencji map google. https://www.google.com/intl/pl/help/terms_maps/
Piszę to, gdyż skala zjawiska może być dużo większa niż tylko działalność tego muzeum/tow. hist. w internecie, gdyż mogło dojść do drukowania map w powyższej formie, aha no i postawili tablice informacyjne na terenie miasta (tablice stoją z mapkami OSM i G bez atrybucji). Od towarzystwa hist./muzeum oczekuje się już pewnych zachowań na poziomie, szczególnie, że owe osoby z tego towarzystwa uważają się za niosących kaganek prawdy historycznej i elitę miasta, a towarzystwo niejednokrotnie wytykało najmniejsze błędy urzędowi miasta, gdy sami robią co chcą nie zważając na nic…
PS piszę tak tajemniczo, bo osoby z tego towarzystwa znane są z częstych pozwów.
Michał
https://www.krakow.pl/aktualnosci/250011,1912,komunikat,krakow_bedzie_mial_premetro.html
https://www.lpr.com.pl/pl/ladowiska/mapa-miejsc-gminnych-oraz-ladowisk-przyszpitalnych/
https://glos24.pl/zniknie-jedno-z-najdluzszych-przejsc-dla-pieszych-w-krakowie (i chyba też w nowych artykułach)
https://data.europa.eu/data/datasets?categories=agri&page=1&locale=en&minScoring=0 (i chyba też na innch stronach)
mają, w wyniku moje interwencji i ich dobrej woli, poprawniejsze podawanie źródła
Wysłane mejle cytowane w https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
Wyślesz na matkoniecz@tutanota.com namiary na nich? To wyślę im mojego mejla “czy wiesz że łamiesz prawo i w łatwy sposób możesz przestać”?
https://www.wroclaw.pl/files/cmsdocuments/56422392/trasa-autobusowa-nowe-zerniki-wroclaw.jpg
Mapa nie dość że bez atrybucji, to jeszcze w fatalnej jakości (zoom 17 i pomniejszony) - nazwy ulic nieczytelne, brak przystanków we właściwych miejscach, nie wiem po co coś takiego robić.
Trasa okólna której pokonanie zajmuje 8 minut? MPK Wrocław wynalazło chyba karuzelę dla kierowców autobusów.
To niepierwsza taka linia, często zdarzają się tak krótkie trasy w przypadku remontów i uruchamiania linii tymczasowych.
Tu jest np. trasa o połowę krótsza:
https://www.wroclaw.pl/przystanek-krzyki-linia-744-kierunek-wojszycka-slupek-11310
https://turystyka.gov.pl/cwoh/mapa rejestr hoteli. Atrybucja jest na głównej mapie, ale po wejściu z listy w szczegóły i kliknięciu “pokaż na mapie” atrybucji już nie ma.