Cześć,
Zauważyłem że w mojej okolicy użytkownik https://www.openstreetmap.org/user/geomap6 rysuje nieistniejace drogi. Po edycjach mam podejrzenie że to bot. Zmian jest dużo i dziwnie oddalone od siebie. Ktoś z Was spotkał się z tym?
Podasz przykład takiej nieistniejącej drogi? Nie sądzę by był to bot.
W źródłach niektórych changesetów są mapy topograficzne USGS.
Droga wygląda na wrysowaną z warstwy ISOK. Może człowiek nie sprawdził, czy jest tam ścieżka, czy to jest zarośnięta droga sprzed 100 lat?
Może to nie jest bot ale coś pośredniego: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/RapiD
Ta droga na rzeźbie terenu z lidaru istnieje: https://postimg.cc/CnTqcVps
Chyba, że to nieaktualne. Bo ciek to raczej nie jest (zdaje się, że na Ślęży rowers2 rysował z ISOK-u ścieżki, które w rzeczywistości były korytami okresowych strumieni), patrząc na tę rzeźbę terenu raczej nie dałby rady tak płynąć.
Wiele razy widziałem w górach (fakt, że w Beskidach) sytuację, że to było jedno i to samo…
Changeset mówi, że JOSM-em robione.