Как указывать адреса домов?

Вопрос не первый, на форуме уже проходил…
Но решения так и не понял, вики советует несколько способов. Правильный – через отношения улицы с домом. Помогите, пож-ста, как пошагово это сделать в JOSM-е?

Найпростіший варіант, потім його можна розширити за допомогою relation street.

Первый вариант предполагает использование двух тегов:

Но он обладает недостатком:

  • трудоемокостью – для каждого дома уазать улицу
  • трудностью в редактировании – если поменялось название улицы (например, вследствии ошибки)…
    И не совсем понятно, как будет выполняться поиск? Если для улицы указаны национальные имена?

Поэтому мне кажется, что наиболее правильным вариантом есть использование отношений. Но вот как их указывать?

Так, звичайно краще використовувати relation.

В JOSM, чи взагалі?
Всі відрізки вулиці вносяться в relation в ролі street, будинки вносяться в той же relation в ролі address або house, інші POI можна теж внести в ролі associated.
Правда Nominatim розуміє лише associatedStreet, наскільки мені відомо. Впринципі вони рівнозначні, хоча мені більше подобається street.

Я не совсем понял, как это сделать в JOSM. Расскажи подробнее, пожалуйста.

  • У відкритому вікні JOSM знаходимо зліва піктограму із зубчатим колесом (1), нажимаємо її, і бачимо з правої сторони вікно (2) (якщо його там до цього не було), якщо таке вікно вже відкрите, то пропускаємо цей крок.
  • Далі нажимаємо на піктограму із зубчатим колесом і знаком додавання (3).

  • Відкриється нове вікно, як на цьому зображенні (але воно буде пусте!).
  • В його верхній частині треба прописати теги (4):
type=street

оприділяє тип relation (цей тег обов’язковий!)

name=Наталі Ужвій вулиця

назва вулиці.

  • Тепер вибираємо всі відрізки, які належать до однієї вулиці (5) (тут лише один відрізок, але їх зазвичай більше). Цей же відрізок з’явиться в правій частині нового вікна.
  • За допомогою піктограм по-середині (7), об’єкти з правої частини вікна додаються до relation в лівій частині вікна. Різні кнопки - це різні методи додавання об’єктів до relation, для нас це зараз не важливо, тому можна просто натиснути першу.
  • Далі всім цім відрізкам вулиць треба прописати роль - street. (7.5)
  • Потім проводимо такі ж дії з будинком(-ами) (6), але тут вже роль house. (7.6)
  • Тиснемо “ОК”.
  • Завантажуємо зміни на сервер.

Це все! :slight_smile:

PS: будинки вже повинні мати прописаний номер по схемі Карлсруе, тег

addr:housenumber

Спасибо огромное. Ты мне очень помог.

А есть ли где-нибудь сообщество на русском или украинском языке, где обсуждается JOSM?
У меня возникла проблема. Я сначала отметил дома, сохранил изменение, а затем добавил номера домов. В итоге получилось так, что когда я скачиваю данные с сервера в JOSM, то номера отображаются. Если же смотреть на онлайн карту, то номеров нет.

Про JOSM на російській, на українській.

В принципі ніякої ролі не грає, що наносити першим. Переглянь цю тему, там в перших двох відповідях пояснюється, чому зміни можуть бути не зразу видні на мапі.

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=4750