Z listy “paczkomatowych” węzłów usunąłem te które nie są “inpostowe” (punkty odbioru przy marketach, paczkomaty ale innych firm itd.), z tej listy usunąłem wszystkie węzły które miały wypełniony ref= (nie sprawdzałem jeszcze czy wszystkie ref= z osm odpowiadają identyfikatorom inpostu), pozostały węzły osm zupełnie bez ref= których lokalizacje porównałem z pozycjami i adresami które ma inpostowa baza i poprzypisywałem inpostowe identyfikatory w ref= punktom osm które najlepiej pasowały (miały addr: identyczny albo niemalże z wartościami inpostu, były blisko pozycji wskazywanej przez inpost, brałem też pod uwagę opis lokalizacji z inpostu) po wszystkim zostało 37 węzłów którym nie udało się przypisać inpostowego identyfikatora do ref=:
https://www.openstreetmap.org/node/1943995314
https://www.openstreetmap.org/node/2484107267
https://www.openstreetmap.org/node/2637866500
https://www.openstreetmap.org/node/3661805185
https://www.openstreetmap.org/node/3854952757
https://www.openstreetmap.org/node/3902595140
https://www.openstreetmap.org/node/4169829907
https://www.openstreetmap.org/node/4193711945
https://www.openstreetmap.org/node/4228040951
https://www.openstreetmap.org/node/4302491794
https://www.openstreetmap.org/node/4475316591
https://www.openstreetmap.org/node/4611536655
https://www.openstreetmap.org/node/4982772676
https://www.openstreetmap.org/node/5803853386
https://www.openstreetmap.org/node/5961213088
https://www.openstreetmap.org/node/6073840501
https://www.openstreetmap.org/node/6179205942
https://www.openstreetmap.org/node/6741243000
https://www.openstreetmap.org/node/6989678689
https://www.openstreetmap.org/node/7104013820
https://www.openstreetmap.org/node/7198846397
https://www.openstreetmap.org/node/7384450212
https://www.openstreetmap.org/node/7580257386
https://www.openstreetmap.org/node/7751936311
https://www.openstreetmap.org/node/7756652885
https://www.openstreetmap.org/node/7770627502
https://www.openstreetmap.org/node/7798972103
https://www.openstreetmap.org/node/7816930813
https://www.openstreetmap.org/node/8111644430
https://www.openstreetmap.org/node/8343795463
https://www.openstreetmap.org/node/8515095835
https://www.openstreetmap.org/node/8556300474
https://www.openstreetmap.org/node/8629544003
https://www.openstreetmap.org/node/8629567372
https://www.openstreetmap.org/node/8633119006
https://www.openstreetmap.org/node/8713040422
https://www.openstreetmap.org/node/8818113456
jeśli wiecie czy któryś ma identyfikator inpostowy to poproszę
nie planuję ich usuwać: nie mają ref= nie da się ich wyszukać i przez to pomylić