tutaj: https://www.openstreetmap.org/changeset/86187292 użytkownik bruhh wykazał się “dowcipem” i użył nazwy “Smętarz w Tłukawcu”.
Na szczęście niedużo mapował a od roku nic - wypatrzyłem jeszcze dwie edycje z nazwami w tym stylu.
Dzisiaj jest już późno, spróbuję jutro poprawić i przeszukać resztę.
https://www.openstreetmap.org/changeset/101531160
“Zmieniłem na abanoned, bo w opisie jest że “zarośnięte od 2016 roku”. Abandoned = opuszczony. Więc żeby umożliwić na nowo ruch pojazdów szynowych, trzeba by wyciąć te drzewa i rośliny które wyrosły na torach.”
A jaka jest różnica między railway= abandoned a disused a dismantled i razed? Skoro już abandoned ma znaczyć, że nie ma toru, to równie dobrze można by go nie mapować?
Sugerowałem się bardziej tym: https://www.openstreetmap.org/changeset/59713992
Skoro resztki torów tramwajowych od dawna nieużywanych zalanych częściowo asfaltem i bez trakcji (żaden tramwaj już tamtędy nie przejedzie) to railway=abandoned, to dlatego analogicznie dałem tam.
Tory to jest tylko nawierzchnia. Pozostają jeszcze roboty ziemne i obiekty inżynierskie, które 70 lat po likwidacji torowiska są doskonale widoczne i dane o nich mogą się przydać (np. dla osoby planującej trekking).
(Przekopiowane z grupy fb, bo nie było odzewu 2 tyg. temu.)
Mamy tu pewnie kogoś z województwa śląskiego. Niedawno na komendach policji w tym województwie zainstalowano defibrylatory AED. Ktoś oznaczy? Ja bym dodał, ale nie chcę się walnąć nie mając jak sprawdzić.
Dla przypomnienia będzie to emergency=defibrillator + indoor=yes + defibrillator:location=“opis lokalizacji” + opening_hours=* (24/7 jeśli dostępne całą dobę, poczekalnie na komendach chyba tak)
Oddzielne oznaczenie punktu sprzedaży w ramach sklepu „Świat Prasy” (https://www.openstreetmap.org/node/8872519437). Swoją drogą, jak/czy oznaczyć, że w danym sklepie są sprzedawane dodatkowo inne artykuły, niż wskazuje na to tag shop?
Także zauważyłem te zmiany np. https://www.openstreetmap.org/changeset/107082319
description=“Heated tobacco is sold here”
dodane do centrum handlowego.
Postaram się przejrzeć jutro te zmiany zaczynając od Warszawy, a potem resztę województwa mazowieckiego.
Punkty dodane w niedokładnych miejscach, na pewno nie po wizycie na miejscu. Jeśli są w obrębie budynku centrum handlowego to ok, ale niektóre wylądowały w podejrzanych miejscach, np. na parkingu. Tagowanie niepoprawne i nie wiem czy “Heated Tobacco” to jakaś nowa marka, bo wcześniej nie słyszałem?
Jestem za.
Nie ukrywam, że zdążyłem już doraźnie poprawić wszystkie punkty w zachodniopomorskim (ale opolskie jeszcze zostało :P) poprzez usunięcie z nich pseudo adresów. Niemniej jednak, nadal wymagają one weryfikacji zarówno pod względem lokalizacji punktu, jak tego czy w ogóle takowe istnieją - więc wciąż kwalifikują się do wycofania.
Swoją drogą, zauważyłem, że po komentarzu od @RicoElectrico pojawił się nowy changeset, w którym nastąpiła poprawa formatu adresu w jednym z punktów. Mimo tego, nadal nie ma odpowiedzi na żaden komentarz pod ich zestawami zmian. Trochę to dziwne.
Zgodnie z moimi obawami: mimo zwrócenia uwagi w komentarzach wciąż przybywa nowych importów. Adresy nadal są kopiowane “na chama” z ich bazy prosto do addr:street, np.: “Rejowiecka 34, 22-100 Chełm, Pologne”.
Możliwe, że najskuteczniejszym rozwiązaniem tej sytuacji będą działania bezpośrednio ze strony DWG…