To https://www.openstreetmap.org/way/505778146 wygląda ok. Usuń tylko area=yes i source:use=zVID - ten pierwszy tag jest niepotrzebny na budynku, a ten drugi sugeruje że źródło tych danych pochodzi od innego użytkownika, a już ty edytowałeś ten obiekt.
Ja bym jednak nie łączył toru wyścigowego z budynkiem. highway=raceway służy raczej do narysowania toru.
A czym jest https://www.openstreetmap.org/node/8815465640 ? Czy to to samo co w budynku obok, czy jest tu jakieś inne centrum sportowe? Jeśli to to samo, to z dużego budynku usunąłbym tagi związane z gokartami i dodał do węzła sport=karting zamiast motor.
Tego nie rozumiem - korzystałeś z podkładu z budynkami, a przesunąłeś budynek w prawo. Wcześniejsza pozycja była poprawna. Poza tym nie powinno być tej relacji: https://www.openstreetmap.org/relation/12825349
Czyli to świadczy o tym, że każdy budynek jest tam krzywo narysowany?
Rozumiem, że jak włączam podkład z Geoportalu, to nie mam go na siłe próbować do czegoś dokalibrować??
tutaj: https://www.openstreetmap.org/changeset/86187292 użytkownik bruhh wykazał się “dowcipem” i użył nazwy “Smętarz w Tłukawcu”.
Na szczęście niedużo mapował a od roku nic - wypatrzyłem jeszcze dwie edycje z nazwami w tym stylu.
Dzisiaj jest już późno, spróbuję jutro poprawić i przeszukać resztę.
https://www.openstreetmap.org/changeset/101531160
“Zmieniłem na abanoned, bo w opisie jest że “zarośnięte od 2016 roku”. Abandoned = opuszczony. Więc żeby umożliwić na nowo ruch pojazdów szynowych, trzeba by wyciąć te drzewa i rośliny które wyrosły na torach.”
A jaka jest różnica między railway= abandoned a disused a dismantled i razed? Skoro już abandoned ma znaczyć, że nie ma toru, to równie dobrze można by go nie mapować?
Sugerowałem się bardziej tym: https://www.openstreetmap.org/changeset/59713992
Skoro resztki torów tramwajowych od dawna nieużywanych zalanych częściowo asfaltem i bez trakcji (żaden tramwaj już tamtędy nie przejedzie) to railway=abandoned, to dlatego analogicznie dałem tam.
Tory to jest tylko nawierzchnia. Pozostają jeszcze roboty ziemne i obiekty inżynierskie, które 70 lat po likwidacji torowiska są doskonale widoczne i dane o nich mogą się przydać (np. dla osoby planującej trekking).