Kolejne szybkie pytanie dla znawców tematu: jakim tagiem oznaczyć POI - jednostkę (biuro) podległe pod urząd miejski danej gminy? Chcę oznaczyć Biuro Strefy Płatnego Parkowania, które podlega urzędowi. Tak samo kilka innych departamentów urzędu miejskiego jest rozrzuconych po mieście a niekoniecznie zajmują całe budynki…
Może office=government + government=… administrative lub inna wartość.
Możesz też dać office= z inną wartością oraz tagi operator=Urząd Miejski gdzieśtam + operator:type=public.
Ostatnio już takie nazwy się zdarzają. Osiedle z “etapem” w nazwie jest nawet we Wrocławiu.
W ogóle ostatnio deweloperzy te swoje nazwy zaczynają utrwalać w sposób bardzo widoczny - duży napis wysoko na budynku lub na ścianie szczytowej budynku.
Dlatego - najlepiej sprawdzić w terenie.
Ja razy dwa.
Na szybko nie znalazłem nic na wiki. StreetComplete ma uwagę “Pamiętaj, że do większości zwykłych stojaków rowerowych można przypiąć rowery z obu stron.”.
Zliczam ze zdjęcia/nagrania ile się zmieści :D. Jak są kryte, albo dość gęsto rozstawione, to nie zawsze wejdą 2 na każdy stojak (szczególnie przy samych ściankach).
Czy jest osobny tag na ulicę utwardzoną jako betonowe płyty zalane asfaltem? Komfort jazdy po takiej drodze jest jednak nieco inny niż po zwykłym “asfalcie”.
Jednak wtedy wyszukując taki paczkomat przykładowo w OsmAnd (wpisując “paczkomat WRO56M”), widzimy tylko listę pełną “Paczkomat InPost”, co w niczym nie pomaga. I nawet nie jestem pewny, czy taki paczkomat jest prawidłowo wyszukiwany. Z kolei niektóre paczkomaty mają swój kod w nazwie, czyli:
name=Paczkomat InPost WRO56M
Dzięki temu w wyszukiwarce od razu widać, który to jest paczkomat.
Według mnie ta druga opcja jest bardziej czytelna/przydatna. A może łączyć obie wersje i wpisać kod paczkomatu w ref i w nazwie?