Prośba o import adresów

Jaki jest więc sens trzymania w osm https://www.openstreetmap.org/node/7733652518 , skoro nie ma on potwierdzenia w terenie?

Utrzymanie takiego punktu wg mnie ma takie samo uzasadnienie jak adres nadanie budynkowi nr np. 36 i przypisanie do klatek schodowych adresów 36A, 36B, 36C - w przytoczonym powyżej przypadku adres główny przypisany może być całej działce przemysłowej (kiedyś pewnie była to jakaś spora fabryka) a teraz budynki na działce dostały wyróżniki, bo każdy budynek stał się oddzielnym biurowcem.

Tam nie ma takiej sytuacji. Każdy z adresów - 25A,25B itd. - to samodzielny, oficjalny adres. 25 to nie jest adres główny, bo takiego rozróżnienia tam nie ma. W jego miejscu nic nie ma, a dokładnie to jest to teren podchodzący pod adres 25A.
Natomiast dopisywanie oznaczeń klatek do adresu to nie jest oficjalnie przyjęty w Polsce sposób adresacji, choć niewątpliwie może się sprawdzać w praktyce.

Problem z tym punktem jest taki, że gdy ktoś będzie chciał znaleźć Urząd Skarbowy po adresie, to w danych będzie miał dwa takie adresy znacznie od siebie oddalone. Natomiast gdyby chciał znaleźć miejsce, gdzie teraz jest dyskutowany adres, to nie posłuży się nim, ale adresem mieszczącej się tam firmy, czyli numerem 25A. Nie ma więc z tego adresu pożytku, a nawet jest odwrotnie - wprowadza on zamęt.

Miejscowość Wola Radziszowska. Przejście z numeracji wiejskiej na uliczną. Bardzo proszę o pomoc:
https://budynki.openstreetmap.org.pl/#map=14/49.90949/19.79347

Zrobione - 726 punktów zaktualizowanych na adresację uliczną + przybyło 61 nowych punktów adresowych.

Świetnie, dzięki. :slight_smile:

Następne przejście z numeracji wiejskiej na uliczną - Gądów:
https://budynki.openstreetmap.org.pl/#map=14/51.05018/16.90755

Zrobione - 53 punkty zaktualizowane, 41 nowych uzupełnione.

Adresy przejrzane i zaktualizowane do bieżących danych ewidencyjnych, przy okazji uzupełnione również 19 brakujących punktów.

Użytkownik zgłosił nam braki w adresacji w gminie Łapanów. Trochę dodałam ale dobrze byłoby zrobić import da całej gminy z danych urzędowych. Czy ktoś miałby chwilę żeby to uzupełnić?

Gmina Łapanów uzupełniona i zaktualizowana.

Sieciechowice - powiat krakowski, zmiana systemu adresacji, ktoś zaktualizował nazwy ulic, lecz adresy pozostały z addr:place

Sieciechowice - uzupełnione i zaktualizowane.

Strona z budynkami pomaga wyszukiwać takie miejsca
We wsi Leontyna zmieniła się adresacja i tam ją poprawiłem, ale odkryłem także do poprawienia następujące wsie w których zmienił się system adresacji:
Województwo mazowieckie
Powiat otwocki: Pęclin, Kąck, Rzakta, Bolesławów, Czarnówka, Kruszówiec, Dobrzyniec, Stare Kościeliska, Przysiółek Kąciki w Osiecku
Powiat miński: Kobierne, Wielgolas Duchnowski, Wielgolas Brzeziński, Celinów, Józefów(obok Rzakty), Marianka, Kuflew → zmiana numeracji, ale pozostawienie addr:place
Powiat węgrowski: Pogorzelec, Ruchenka
Powiat siedlecki: Bojmie, Żabokliki-Kolonia
Powiat wyszkowski: Młynarze, Ślubów, Rybienko Stare, Basinów
Powiat wołomiński: Ludwinów, Łosie, Roszczep, Krusze, Helenów, Nadma(zmienił się system adresacji przy jednej ulicy, poprawiłem), Lipka, Stare Grabie, Rudniki, Trojany ,Ślężany, Iły(fałszywy alarm, w Iłach cześć domów teraz posiada podwójną adresację, z ulicami i bez, niestety to samo w miejscowościach Strachów, Kukawki i Starowola), Jaźwie
Powiat łowicki: Zielkowice
Powiat ostrołęcki: Przytuły Stare, Drwęcz, Zamość
Województwo warmińsko-mazurskie
Powiat ostródzki: Idzbark

Województwo małopolskie
Powiat krakowski: Wielmoża, Nowa Góra, Wielkie Drogi, Kłokoczyn, Przeginia Duchowna, Przeginia Narodowa
Powiat olkuski: Jangrot, Chełm, Gołaczewy, Bydlin, Sucha oraz część Sułoszowej
Powiat nowotarski: Łapszanka, Falsztyn
Powiat suski: Błądzonka, Zasypnica, Role (części Suchej Beskidzkiej)
Powiat wadowicki: Brzezinka, Bęczyn, Paszkówka, Marcyporęba, Nowe Dwory
EDIT: Poprawiłem
Kąck,Pęclin, Celinów,
Józefów,
Rzakta,
Bolesławów,
Czarnówka,
Kruszówiec,
Dobrzyniec,
Kobierne,
Wielgolas Duchnowski
Wielgolas Brzeziński
Kuflew
Marianka
Stare Kościeliska
Bojmie
Żabokliki-Kolonia
Pogorzelec
Helenów
Lipka
Krusze
Łosie
Ludwinów
Roszczep
Stare Grabie
Młynarze
Ślubów
Przysiółek Kąciki w Osiecku
Rudniki
Trojany
Ślężany
Jaźwie
Gotowe miejscowości przekreśliłem

Rybienko Stare - zrobione.

Zrobione - @syntex, prośba u wykreślenie miejscowości z ww. listy.

Myślałem, że tych miejscowości będzie powoli ubywać, ale co przeglądam to znajduje nowe miejsca do poprawy :frowning:

Dopisuj zatem do listy.

Dopisuję, przybyło już przynajmniej kilkanaście miejscowości.

A tę listę nie lepiej by było mieć na wiki, lub w innym miejscu specjalnie przeznaczonym do obsługi list, np. trello?

+1