man_made=tower
tower:type=drill_tower (lub dedykowany dla straży: firefighter_training)
- opcjonalne, szczegółowe tagi wg OSM-wiki.
man_made=tower
tower:type=drill_tower (lub dedykowany dla straży: firefighter_training)
Super wielkie dzięki. Będę wiedział jak to robić na przyszłość.
Dzięki! Wieża już naniesiona na mapę http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=52.24455&lon=15.5292&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF
Ale mam kolejną zagwostkę i nawet nie wiem czy jest taki rodzaj obiektu na OSM
Kto wiej jakie tagi zastosować do klęcznika ?
man_made=prie-dieu
material=stone
Wygląda jednak na ruchomy, więc ja bym go nie mapował.
Cześć,
czy ktoś podjąłby się wprowadzenia Liswarciańskiego Szlaku Rowerowego? Szlak jest oznakowany i ma ponad 100km, a w OSM wciąż brak
Tutaj jest strona wraz z gpx:
https://slaskie.travel/route/1014671/liswarcianski-szlak-rowerowy-polnocno-zachodnia-czesc-woj-slaskiego
Jak widzę propagandowy opis szlaku na stronie jakiegoś urzędu bez daty jego powstania, doznakowania i ostatniej aktualizacji opisu to od razu zapala mi się w głowie ,czerwona lampka’'. Lepiej byłoby najpierw sprawdzić czy szlak jeszcze istnieje…
EDIT: jest ,audyt’’ z 2020: https://www.pot.gov.pl/attachments/article/1804/Analiza_poda%C5%BCy_turystyki_rowerowej_aktualizacja%202020.pdf Ocena szlaku bardzo dobra.
Istnieje, wprawdzie to nie poziom Wiślanej Trasy Rowerowej ale trasa zdecydowanie lepiej wytyczona od większości samorządowych “szlaków rowerowych”, które są na OSM.
Tutaj relacja: https://roweremposlasku.pl/liswarcianski-szlak-rowerowy/
Tak, wiem, że tekst powstał we współpracy z śląską organizacją turystyczna
Tu kolejna:
https://pozaschemat.weebly.com/blog/liswarcianski-szlak-rowerowy-lugi-radly-wasosz-gorny
Niestety link do GPX nie działa. Jak by ktoś miał to mogę wprowadzić. A może jak będzie ciekawy to się przejadę
Edit: jednak kliknąłem gdzie indziej i mam GPX. To ja się tym zajmę w weekend. Gdyby ktoś chciał wcześniej to proszę o sygnał żeby nie było konfliktu
Delikwent nie odpowiada, kasuje nazwy, a parę godzin temu skasował też kilka kilometrów drogi rowerowej:
https://www.openstreetmap.org/changeset/105708943
I otworzył nieistniejącą obwodnicę: https://www.openstreetmap.org/way/543304337 Będzie niezły cyrk na drogach dojazdowych do Energylandii w długi weekend.
Delikwent nie odpowiada, kasuje nazwy, a parę godzin temu skasował też kilka kilometrów drogi rowerowej:
https://www.openstreetmap.org/changeset/105708943I otworzył nieistniejącą obwodnicę: https://www.openstreetmap.org/way/543304337 Będzie niezły cyrk na drogach dojazdowych do Energylandii w długi weekend.
Podbijam. Czy nie znajdzie się dobra duszyczka, która wycofałaby zmiany https://www.openstreetmap.org/user/ndr1x ? Bałagan w Zatorze jest teraz dość spory. Zwłaszcza ta otwarta obwodnica Zatora + zmiany kategorii dróg z tym związane są problematyczne…
Delikwent nie odpowiada, kasuje nazwy, a parę godzin temu skasował też kilka kilometrów drogi rowerowej:
https://www.openstreetmap.org/changeset/105708943I otworzył nieistniejącą obwodnicę: https://www.openstreetmap.org/way/543304337 Będzie niezły cyrk na drogach dojazdowych do Energylandii w długi weekend.
Poszła wiadomość:
https://www.openstreetmap.org/user_blocks/5112
Póki co nic nie wycofywałem, ale jeśli ktoś by to robił, proszę uprzedzić tu w wątku.
Póki co nic nie wycofywałem, ale jeśli ktoś by to robił, proszę uprzedzić tu w wątku.
Ja przywróciłem secondary dla fragmentu DW 781, który zdegradował do tertiary, reszty nie ruszałem z racji na chwilowy brak dostępu do JOSM-a.
Póki co nic nie wycofywałem, ale jeśli ktoś by to robił, proszę uprzedzić tu w wątku.
Już ktoś wycofał: https://www.openstreetmap.org/changeset/105991758
Cześć,
czy móglby ktoś spojrzeć czy dobrze zaznaczyłem tor gokartowy?
https://www.openstreetmap.org/changeset/106053383#map=19/50.35087/18.87988
Tutaj dodałem tag: building=yes
https://www.openstreetmap.org/changeset/106053551
Jest to tor gokartowy w hali z wejściem obok.
I tutaj poprawiłem obrysy budynków, dodałem adresy:
https://www.openstreetmap.org/changeset/106056595
Jak można by sprawdzić czy jest ok.
Cześć,
czy móglby ktoś spojrzeć czy dobrze zaznaczyłem tor gokartowy?
To https://www.openstreetmap.org/way/505778146 wygląda ok. Usuń tylko area=yes i source:use=zVID - ten pierwszy tag jest niepotrzebny na budynku, a ten drugi sugeruje że źródło tych danych pochodzi od innego użytkownika, a już ty edytowałeś ten obiekt.
Ja bym jednak nie łączył toru wyścigowego z budynkiem. highway=raceway służy raczej do narysowania toru.
A czym jest https://www.openstreetmap.org/node/8815465640 ? Czy to to samo co w budynku obok, czy jest tu jakieś inne centrum sportowe? Jeśli to to samo, to z dużego budynku usunąłbym tagi związane z gokartami i dodał do węzła sport=karting zamiast motor.
I tutaj poprawiłem obrysy budynków, dodałem adresy:
https://www.openstreetmap.org/changeset/106056595Jak można by sprawdzić czy jest ok.
Tego nie rozumiem - korzystałeś z podkładu z budynkami, a przesunąłeś budynek w prawo. Wcześniejsza pozycja była poprawna. Poza tym nie powinno być tej relacji: https://www.openstreetmap.org/relation/12825349
Pazura:Cześć,
czy móglby ktoś spojrzeć czy dobrze zaznaczyłem tor gokartowy?To https://www.openstreetmap.org/way/505778146 wygląda ok. Usuń tylko area=yes i source:use=zVID - ten pierwszy tag jest niepotrzebny na budynku, a ten drugi sugeruje że źródło tych danych pochodzi od innego użytkownika, a już ty edytowałeś ten obiekt.
Ja bym jednak nie łączył toru wyścigowego z budynkiem. highway=raceway służy raczej do narysowania toru.A czym jest https://www.openstreetmap.org/node/8815465640 ? Czy to to samo co w budynku obok, czy jest tu jakieś inne centrum sportowe? Jeśli to to samo, to z dużego budynku usunąłbym tagi związane z gokartami i dodał do węzła sport=karting zamiast motor.
Czyli zostawiamy sam węzeł, a budynek zostaje bez zmian.
https://www.openstreetmap.org/changeset/106104933
Pazura:I tutaj poprawiłem obrysy budynków, dodałem adresy:
https://www.openstreetmap.org/changeset/106056595Jak można by sprawdzić czy jest ok.
Tego nie rozumiem - korzystałeś z podkładu z budynkami, a przesunąłeś budynek w prawo. Wcześniejsza pozycja była poprawna. Poza tym nie powinno być tej relacji: https://www.openstreetmap.org/relation/12825349
Po czym poznałeś, że jest krzywo?
Bo jak włączam podkład: Geoportal 2: Ewidencja budynków to żaden budynek nie pasuj do linii.
Jeżeli chodzi o tą relacje, to ona tam była wcześniej, ale mogę ją usunąć.
Po czym poznałeś, że jest krzywo?
Włączyłem edytor i podkład z budynkami.
Bo jak włączam podkład: Geoportal 2: Ewidencja budynków to żaden budynek nie pasuj do linii.
No widzisz;)
Jeżeli chodzi o tą relacje, to ona tam była wcześniej
Historia pokazuje, że to ty ją utworzyłeś https://www.openstreetmap.org/relation/12825349 Tak to wygląda w historii.
Pazura:Po czym poznałeś, że jest krzywo?
Włączyłem edytor i podkład z budynkami.
Pazura:Bo jak włączam podkład: Geoportal 2: Ewidencja budynków to żaden budynek nie pasuj do linii.
No widzisz;)
Czyli to świadczy o tym, że każdy budynek jest tam krzywo narysowany?
Rozumiem, że jak włączam podkład z Geoportalu, to nie mam go na siłe próbować do czegoś dokalibrować??
Pazura:Jeżeli chodzi o tą relacje, to ona tam była wcześniej
Historia pokazuje, że to ty ją utworzyłeś https://www.openstreetmap.org/relation/12825349 Tak to wygląda w historii.
No faktycznie tak to wygląda, coś musiało się popsuć przy edycji.
Usunąłem ją: https://www.openstreetmap.org/changeset/106178268
https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.54906/21.62990
Gmina Łochów, wieś Gwizdały, nowe numeracje budynków przypisane do nazw ulic.
Proszę o hurtową podmianę numeracji
https://lochow.e-mapa.net/