OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Z tego co widzę, to tak się wyświetlają węzły z public_transport=platform. Dotyczy to więc także “peronów” tramwajowych, tyle że przy nich jest jeszcze drugi węzeł na torach i tam widać nazwę, a przy autobusowych highway=bus_stop jest razem z public_transport=platform, więc widać tylko ref.
To dotyczy domyślnego stylu renderowania, w innych np. LightRS widać nazwę.

Dzieki. Troche lipnie, ale da sie przezyc. Bede musial przejrzec te style mapy i moze sie znajdzie cos, co mi bedzie pasowac.

Poczekaj na Osmanda 3.9, tam powinno być to naprawione.

Dzieki, to bede musial to sprawdzic, jak sie zaktualizuje osmand, bo na razie, to sporo tych styli nie wyswietla nazwy. Mozna uzyc POI i wtedy z tego co widzialem, to wyswietla nazwe, ale wtedy w jednym miejscu wyswietlaja sie zdublowane pozycje i robi sie nieczytelne.

Dzień dobry.
Czy można spowodować aby OsmAnd pokazywał aktualną pozycję na dole ekranu, a nie na środku?

Można.
Wybrać profil (np samochód)
Hamburger/ skonfiguruj profil / Ogólne/ Zawsze wyśrodkowane położenie - Wyłączone

Cześć, trafiłem tutaj szukając rozwiązania mojego problemu.

Kiedy chcę pobrać duży kawał mapy (49tys kafelków) OpenTopoMap w Osmand do pamięci tabletu to kafelki pobierają sie sprawnie do ok tysiąca, potem zwalniają aż wreszcie całość sie zatrzymuje a okno pobierania znika. Jak rozwiązać ten problem? Miejsca nie brakuje zarówno w tablecie jak i na karcie SD (sprawdziłem), próbowałem pobierać tu i tu. Problem pojawiał się zarówno w wersji darmowej jak i Osmand plus. Robiłem również reinstal apki, nie pomogło.
Tablet to Samsung Tab Active 8.0, Adroid 5.1.1

Pomimo ściągnięcia odpowiednich map (cieniowanie, nachylenie) dla Polski, za chiny nie mogę uzyskać cieniowania na ekranie mapy. Poziomice się wyświetlają. W opcjach mapy oczywiście włączone (przezroczystość 50%, skala 1 - 16), plugin włączony. Nie działa ani na Androidzie, ani na IOS.

pobieranie 49 000 jest poza zakresem normalnego używania serwera

49 000 pewnie wykracza poza https://operations.osmfoundation.org/policies/tiles/ lub analog (“our data is free, our servers not”)

https://opentopomap.org/about jest po niemiecku więc nie sprawdzę

Jak chcesz 49 000 kafelków to potrzebujesz własny serwer lub alternatywne rozwiązanie - aplikacja mapy.cz może być niezła

Ostatnio zauważyłem dziwne oznaczenie na mapie, ale nie wiem, czy to problem osmand, czy tez w osm jest jakis blad.
Problem jest w tym, ze po zaznaczeniu mola w Gdyni Orłowie, OsmAnd wyswietla “Molo w Orłowie, Sopot”.
Z tego co wiem, to molo w Orłowie jest oddalone od Sopotu o kilka kilometrów.

To stary jak świat problem tych programów, które nie potrafią wyciągnąć granic administracyjnych i zamiast tego biorą najbliższy punkt miejscowości.
Da się to rozwiązać, nawet nie jest to aż tak trudne, ale najwidoczniej autorom na tym nie zależy. W MAPS.ME było/jest podobnie, gdy adres nie ma addr:city.

Dzięki. Ciekawe, czy ktoś już zgłosił podobny błąd w osmand.

dzień dobry wszystkim,
czy ktoś wie, jak spod menedżera plików w komputerze znaleźć foldery OsmAnd na telefonie? Chciałbym sobie zgrywać ślady na komputer do archiwum, a nijak nie porafie tego znaleźć. Gdzie “fizycznie” szukać kalalogu “/storage”?
Dzięki z góry za pomoc!

Nagrane ślady są w /Android/data/net.osmand/files/tracks/rec.

Z poziomu OsmAnd:
wtyczki → Edytowanie OpenStreetMap → opcje → Użyteczne miejsca → ślady

Cześć wszystkim mam pytanko udało się może komuś ogarnąć te fotoradary??bo niby sa na mapie ale nawigacja o nich w ogóle nie informuje

A zaznaczyłeś w opcjach profilu że chcesz aby Cię informował ?

tak oczywiscie ale to nie nie pomaga masz jeszcze jakieś inne pomysły??

Coś podobnego swego czasu w Magic Earth miałem. Na mapie pokazywał wszystkie, ale ostrzegał tylko o niektórych.

OsmAnd pomija fotoradary zmapowane jako osobne punkty (niebędące częścią drogi).

bartek1608: którą masz wersję? Czy po włączeniu ostrzeżeń (albo w innym momencie) pojawiła się informacja o tym, że w niektórych krajach takowe są zabronione?