Istniejące węzły adresowe aktualizujemy, tj. nowoobowiązujące adresy wrzucamy do addr:street + addr:city, dotychczasowe przesuwamy do old_addr:place + old_addr:housenumber.
W ten sposób zachowane jest info o tym jaki adres był kiedyś i jaki jest bieżący.
Edit:
Jutro spojrzę czy są już dostępne nowe adresy w PRG i ewentualnie zrobię update.
Jak widzę propagandowy opis szlaku na stronie jakiegoś urzędu bez daty jego powstania, doznakowania i ostatniej aktualizacji opisu to od razu zapala mi się w głowie ,czerwona lampka’'. Lepiej byłoby najpierw sprawdzić czy szlak jeszcze istnieje…
Istnieje, wprawdzie to nie poziom Wiślanej Trasy Rowerowej ale trasa zdecydowanie lepiej wytyczona od większości samorządowych “szlaków rowerowych”, które są na OSM.
Podbijam. Czy nie znajdzie się dobra duszyczka, która wycofałaby zmiany https://www.openstreetmap.org/user/ndr1x ? Bałagan w Zatorze jest teraz dość spory. Zwłaszcza ta otwarta obwodnica Zatora + zmiany kategorii dróg z tym związane są problematyczne…
To https://www.openstreetmap.org/way/505778146 wygląda ok. Usuń tylko area=yes i source:use=zVID - ten pierwszy tag jest niepotrzebny na budynku, a ten drugi sugeruje że źródło tych danych pochodzi od innego użytkownika, a już ty edytowałeś ten obiekt.
Ja bym jednak nie łączył toru wyścigowego z budynkiem. highway=raceway służy raczej do narysowania toru.
A czym jest https://www.openstreetmap.org/node/8815465640 ? Czy to to samo co w budynku obok, czy jest tu jakieś inne centrum sportowe? Jeśli to to samo, to z dużego budynku usunąłbym tagi związane z gokartami i dodał do węzła sport=karting zamiast motor.
Tego nie rozumiem - korzystałeś z podkładu z budynkami, a przesunąłeś budynek w prawo. Wcześniejsza pozycja była poprawna. Poza tym nie powinno być tej relacji: https://www.openstreetmap.org/relation/12825349