To zadanie SC jest bez sensu, bo według niego każdy budynek musi mieć numer…
Jeśli już, to powinien pytać o cały adres.
A coś trzeba robić? Problem zdaje się* został rozwiązany rok temu - https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/issues/213 - SC po prostu zadaje kolejne pytanie, tym razem o ulicę.
*zdaje się, bo nie testowałem, ale tak wynika z przytoczonego linku
To zadanie SC jest bez sensu, bo według niego każdy budynek musi mieć numer…
Może nie jest aż tak tragicznie, bo o każdy budynek SC się nie pyta. Ma określony zbiór typów budynków, a i z niego ich część jest eliminowana.
SC po prostu zadaje kolejne pytanie, tym razem o ulicę.
Odpowiedź użytkownika, który zrobił kilkanaście zmian dodając same numery budynków wskazuje na coś innego. Sam również nie testowałem.
maraf24:SC po prostu zadaje kolejne pytanie, tym razem o ulicę.
Odpowiedź użytkownika, który zrobił kilkanaście zmian dodając same numery budynków wskazuje na coś innego. Sam również nie testowałem.
Zapytaj się go, czy w ustawieniach nie wyłączył tego zadania. Jest ono zaraz po pytaniu o numer domu.
StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
Powinien dodawać oba tagi, source:maxspeed to tylko uzupełnienie.
StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
StreetComplete od zawsze używa (a właściwie to jego autor) tag maxspeed:type. Nasze użycie source:maxspeed uznaje zaś za błędne.
Rogoyski:StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
StreetComplete od zawsze używa (a właściwie to jego autor) tag maxspeed:type. Nasze użycie source:maxspeed uznaje zaś za błędne.
Może source:mmaxspeed używało ale w bardzo starych wersjach. Aktualna wersja to 30 i 31 (beta na razie), jak ktoś używa starszych to może zaktualizować (nie wiem co F-Droid ma, oni mieli opóźnienia kiedyś).
Zapytaj się go, czy w ustawieniach nie wyłączył tego zadania. Jest ono zaraz po pytaniu o numer domu.
Inny użytkownik, podobna odpowiedź:
https://www.openstreetmap.org/changeset/104704799
Testowo dodałem dwa numery budynków przez SC. Nie było pytania o ulicę i miejscowość. Wszystkie możliwe zadania mam włączone.
https://www.openstreetmap.org/changeset/104809694
Na razie trzeba poczekać na automatyczne przeskanowanie na nowo (chyba dwa tygodnie), albo ręcznie wymusić skanowanie na nowo
Od następnej wersji będzię pytało się od razu - https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/releases/tag/v32.0-beta1 dzięki wielkiej reorganizacji wnętrzości aplikacji.
( " Immediately unlock new quests based on the one you just solved, also when offline. This has been a much requested feature but was simply not possible with the previous architecture (#1369, #1510, #1550, #1826, #2254, #2438, #2473, #2474, #2676, #2743…) " )
Od następnej wersji będzię pytało się od razu
Dobra wiadomość, dzięki.
Podam kilka przykladow z aplikacji. Co to sa otoczaki? Na zdjeciach to jest podobne do kamienia. Jak zerknalem na wiki, to wyglada jak “pebblestone”, ale na wiki nie ma tlumaczenia otoczaki, a moj angielski zwiazany z ta tematyka jest prawie zerowy, wiec rzadko zagladam.
Zmieniłem tłumaczenie na “otoczaki (okrągły żwir wygładzony przez wodę)”
Odpowiedzi na ponizsze pytanie nie sa przetlumaczone
Czy parkować rower mogą tutaj jedynie określone osoby?
Pytanie po polsku, a odpowiedzi po angieslku.
Tak, tym razem nie zdążyłem przetłumaczyć
(każdy może to zrobić - instrukcje są na https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/blob/master/CONTRIBUTING.md#translating-the-app - inne tłumaczenia w OSM są wylistowane na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Translation )
Jak wymusić opublikowanie zmian? W sobote dodalem dwie uwagi i wypelnilem kilka pytan, a na osm pokazuje tylko jedna uwage i tyle.
W SC pokazuje, ze jest 8 nieopublikowanych zmian.
Dobra, nieaktualne. W koncu wyslal zmiany, ale czemu zajelo mu to az 2 dni, to nie wiem.
Niedawno ten problem został poprawiony
Daj znać jak w wersji 39 lub później będzie.
https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/releases/tag/v39.0
Niedawno ten problem został poprawiony
Daj znać jak w wersji 39 lub później będzie.
https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/releases/tag/v39.0
Ten problem najwyrazniej zostal rozwiazany
Co do drugiego problemu, to ile trzeba czekac, az SC odswiezy zmiany jakie zostaly wprowadzone na OSM?
Probowalem usuwac cache kilkukrotnie, ale nic to nie pomaga.
Chodzi mi o ten plac https://www.openstreetmap.org/way/227036482. Nadal pokazuje okragly plac.
Chodzi mi o ten plac https://www.openstreetmap.org/way/227036482. Nadal pokazuje okragly plac.
Mapka w SC nie pobiera bezpośrednio danych OSM a korzysta z kafelków wektorowych JawgMaps. Jest trochę opóźnienia tutaj (chyba 7 dni to norma?).
pawlosck:Chodzi mi o ten plac https://www.openstreetmap.org/way/227036482. Nadal pokazuje okragly plac.
Mapka w SC nie pobiera bezpośrednio danych OSM a korzysta z kafelków wektorowych JawgMaps. Jest trochę opóźnienia tutaj (chyba 7 dni to norma?).
To mozna by to dopisac w okienku do usuwania cache, bo z tego co obecnie pisze, to mozna wywnioskowaac, ze jak sie usunie cache, to mozna zaciagnac nowe dane, a tu zonk.