(to naprawdę nie jest jakiś spisek czy grupa trzymająca władzę, ja na przykład jest w Carto właściwie nieaktywny - częściowo dlatego bo cokolwiek sie zrobi czy nie zrobi to jest tylko narzekanie)
((tak, właśnie narzekałem na narzekanie - zdaję sobie sprawę z ironi))
Niekoniecznie. Czemu mają wspierać błędny tag, co do którego są wątpliwości i nie wszyscy go akceptują? Błędny tag stanie się potem standardem, a inni powiedzą, że skoro się renderuje na OSM Carto to jest poprawny.
Dlaczego nie mają adresów?
Bo inpost podaje adres danego paczkomatu z numerkiem.
Wydaje mi się, że często jest to adres najbliższego budynku, ale nie wiem. I w sumie ma to sens
Adresy mają formalnie jedynie budynki, względnie węzły na działkach przewidzianych pod zabudowę.
Istotnie Inpost podaje adres dla paczkomatów biorąc go i tak z najbliższego budynku, dodając taki adres do paczkomatów dubluje się zatem już istniejący adres, utrudniając jednocześnie rozeznanie, który adres jest właściwy a który zdublowany.
Parę dni temu jeden z użytkowników narysował dwa zbiorniki retencyjne w lesie. Następnego dnia dodał je do relacji tego lasu (multipolygon) z rolą inner. W tym czasie zbiorniki zostały wyrenderowane na „domyślnej” mapie, przy czym ikonki drzew nachodziły na obrysy zbiorników, więc najprawdopodobniej kafelki zostały wyrenderowane przed tym drugim zestawem zmian.
Dzisiaj przed południem zbiorniki nadal były pod ikonkami drzew. Wysłałem zestaw zmian, w którym nieco zmieniłem geometrię lasu i krótko po tym pojawiły się nowe kafelki, na których już była uwzględniona rola zbiorników w relacji, a więc drzewa już nie były narysowane na zbiornikach.
Czy Mapnik (lub jakiś inny komponent) ignoruje zmiany w członkostwie w relacjach?
(W międzyczasie rola zbiorników była zmieniana z inner na outer i z powrotem, ale to nie powinno mieć znaczenia, bo obie role dają ten sam efekt.)
Raczej nie, po za tym dłużej niż renderowanie nowych kafelków trzymają rozmaite cache po drodze, często można mieć już nowsze kafelki w np. innej przeglądarce.
Zmiana bardzo na plus. IMHO aż by się prosiło zrobić to samo dla stojaków rowerowych typu bicycle_parking=wall_loops, które często są umieszczane np. przed sklepami, itp - w realu ledwie dostrzegalne, a na mapie rzucają się w oczy bardziej niż sam sklep czy budynek, przed którym stoją
Zauważyłem, że duża część węzłów oznaczonych attraction=animal nie wyświetla się w widoku domyślnym, szczególnie w północnej i zachodniej części obiektu. Nie jest to kwestia “świeżości” zmiany, ponieważ niektóre z takich węzłów mają już ponad dwa lata, a niektóre zastąpiłem nowymi w zbliżonej lokalizacji. W mapy.cz wszystko wyświetla się w porządku. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją albo wie, jak temu zaradzić?