Przy sklepach można odpowiedzieć “nie istnieje” np, przy okresowym pytaniu o godziny otwarcia.
Co do office=company i innych to zastanawiałem sę czy by tego nie dodać do pytania o obecność.
Przy sklepach można odpowiedzieć “nie istnieje” np, przy okresowym pytaniu o godziny otwarcia.
Co do office=company i innych to zastanawiałem sę czy by tego nie dodać do pytania o obecność.
Ja bym tam dodał, bo z tego co pamiętam, przy pytaniu, czy coś istnieje, można wybrać, co sie tam obecnie znajduje, a przy godzinach otwarcia, sugeruje tylko wpisanie uwagi. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
Ja bym tam dodał, bo z tego co pamiętam, przy pytaniu, czy coś istnieje, można wybrać, co sie tam obecnie znajduje, a przy godzinach otwarcia, sugeruje tylko wpisanie uwagi. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
Tak jest.
Uwazajcie na wersje 31.3. Ma jakis problem z tworzeniem notatek. Zglosilem buga
https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/issues/2808
Tworzy notatki jako anonimowy uzytkownik i zdjecia nie sa dostepne z serwera. Przy probie otwarcia zdjecia, serwer zwraca 404.
Uwazajcie na wersje 31.3. Ma jakis problem z tworzeniem notatek. Zglosilem buga
https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/issues/2808Tworzy notatki jako anonimowy uzytkownik i zdjecia nie sa dostepne z serwera. Przy probie otwarcia zdjecia, serwer zwraca 404.
to wina nie SC, ogólnie notki zgłupiały - https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website/issues/3185
Żeby być dokładnym. Problem ze zdjęciami, leży po stronie SC (ma być poprawione w w wersji 32), a problem z notatkami, leży po stronie OSM i z tego co zrozumialem, mają wycofać jakiś commit, który najprawdopodobniej namieszał coś.
Z dzisiejszych poprawek Mrówek - zgłaszam użytkownikowi, aby dodając numer budynku dodawał również ulicę i/lub miejscowość. I dostaję odpowiedź:
Uzywam StreetComplete i zawsze pyta tylko o numer.
I co z tym możemy zrobić?
To zadanie SC jest bez sensu, bo według niego każdy budynek musi mieć numer…
Jeśli już, to powinien pytać o cały adres.
Z dzisiejszych poprawek Mrówek - zgłaszam użytkownikowi, aby dodając numer budynku dodawał również ulicę i/lub miejscowość. I dostaję odpowiedź:
Uzywam StreetComplete i zawsze pyta tylko o numer.
I co z tym możemy zrobić?
A coś trzeba robić? Problem zdaje się* został rozwiązany rok temu - https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/issues/213 - SC po prostu zadaje kolejne pytanie, tym razem o ulicę.
*zdaje się, bo nie testowałem, ale tak wynika z przytoczonego linku
To zadanie SC jest bez sensu, bo według niego każdy budynek musi mieć numer…
Może nie jest aż tak tragicznie, bo o każdy budynek SC się nie pyta. Ma określony zbiór typów budynków, a i z niego ich część jest eliminowana.
SC po prostu zadaje kolejne pytanie, tym razem o ulicę.
Odpowiedź użytkownika, który zrobił kilkanaście zmian dodając same numery budynków wskazuje na coś innego. Sam również nie testowałem.
maraf24:SC po prostu zadaje kolejne pytanie, tym razem o ulicę.
Odpowiedź użytkownika, który zrobił kilkanaście zmian dodając same numery budynków wskazuje na coś innego. Sam również nie testowałem.
Zapytaj się go, czy w ustawieniach nie wyłączył tego zadania. Jest ono zaraz po pytaniu o numer domu.
StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
Powinien dodawać oba tagi, source:maxspeed to tylko uzupełnienie.
StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
StreetComplete od zawsze używa (a właściwie to jego autor) tag maxspeed:type. Nasze użycie source:maxspeed uznaje zaś za błędne.
Rogoyski:StreetComplete wydaje się dodawać source:maxspeed z wartością PL:urban bez dodawania żadnego maxspeed. Walidator JOSM-a krzyczy, że tak źle. Kto ma rację?
StreetComplete od zawsze używa (a właściwie to jego autor) tag maxspeed:type. Nasze użycie source:maxspeed uznaje zaś za błędne.
Może source:mmaxspeed używało ale w bardzo starych wersjach. Aktualna wersja to 30 i 31 (beta na razie), jak ktoś używa starszych to może zaktualizować (nie wiem co F-Droid ma, oni mieli opóźnienia kiedyś).
Zapytaj się go, czy w ustawieniach nie wyłączył tego zadania. Jest ono zaraz po pytaniu o numer domu.
Inny użytkownik, podobna odpowiedź:
https://www.openstreetmap.org/changeset/104704799
Testowo dodałem dwa numery budynków przez SC. Nie było pytania o ulicę i miejscowość. Wszystkie możliwe zadania mam włączone.
https://www.openstreetmap.org/changeset/104809694
Na razie trzeba poczekać na automatyczne przeskanowanie na nowo (chyba dwa tygodnie), albo ręcznie wymusić skanowanie na nowo
Od następnej wersji będzię pytało się od razu - https://github.com/streetcomplete/StreetComplete/releases/tag/v32.0-beta1 dzięki wielkiej reorganizacji wnętrzości aplikacji.
( " Immediately unlock new quests based on the one you just solved, also when offline. This has been a much requested feature but was simply not possible with the previous architecture (#1369, #1510, #1550, #1826, #2254, #2438, #2473, #2474, #2676, #2743…) " )
Od następnej wersji będzię pytało się od razu
Dobra wiadomość, dzięki.
Podam kilka przykladow z aplikacji. Co to sa otoczaki? Na zdjeciach to jest podobne do kamienia. Jak zerknalem na wiki, to wyglada jak “pebblestone”, ale na wiki nie ma tlumaczenia otoczaki, a moj angielski zwiazany z ta tematyka jest prawie zerowy, wiec rzadko zagladam.
Zmieniłem tłumaczenie na “otoczaki (okrągły żwir wygładzony przez wodę)”