. Nie powinniśmy przesadzać z takimi detalami, bo w nawigacji to czasami może przeszkadzać a w renderingu też niewiele to daje. Drogę dojazdową potraktowałbym w całości, bez rozdzielania jej na przejściu dla pieszych.
Odnosząc się do zdjęcia to linie powinny być narysowane 3 Droga polna chodnik i rowerowa
wtedy stan faktyczny jest najdokładniej odwzorowany. Jednak aby nie było gąszczu kresek na mapie to dwie pozostałe linie można uprościć do jednej zwanej CIĄG PIESZO ROWEROWY https://www.openstreetmap.org/way/144767561
W OSM nie rysujemy osobno pasów na drodze ani nie rysujemy jako osobne linie pasów o różnych nawierzchniach. Takie zasady są od dawna, podobnie jak od dawna niektórzy rysują w taki sposób.
Jeżeli moje źródła są aktualne i nie ma tam żadnego podziału torowiska/buspasa od jezdni to jest to błędne - powinna być jedna linia analogicznie do Kościuszki w Krakowie https://www.openstreetmap.org/way/47944091 . W tym miejscu nie jest błąd tworzy problemy w nawigacji (w Krakowie narysowanie dwóch linii zepsułoby nawigację, bo na torowisko można wjechać), ale nie jest zgodne ze sztuką.
PS. Czy secondary na tych fragmencie Alei “Solidarności” nie jest trochę przesadzone skoro przez dużą część dnia w ogóle nie da się tam wjechać?
Tu się dwa tematy nałożyły O podział Alei “Solidarności” na linie (waye) pytałem w kontekście dzielenia segregowanych DDRiP na osobne linie. Co tagowania odcinka między tunelem a mostem, to zmieniłem restrykcje na prośbę @mikmach, a co do klasyfikacji, to ja niczego powyżej residential nie ruszam
Czy w iD multipolyginu nie robi się poprzez narysowanie zewnętrznego i wewnętrznego obrysu a później po zaznaczeniu obu połączyć je chyba opcja ‘Scal’. Piszę trochę z pamięci, bo iD używam sporadycznie i chyba niechcący kiedyś tak stworzyłem multipolygon.
Czy mógłby ktoś zerknąć na edycje użytkownika “Jadłodzielnie w Polsce”. Widać, że jest nowy i nie dodaje najważniejszych tagów (dodaje tylko description i name), ale to nie o to chodzi, bo to można łatwo poprawić. Problem jest z lokalizacją tych jadłodzielni. Większość lokalizacji podana jest na budynku, a nawet widziałem jedno, jak podał punkt na ulicy. Dobrze by było zweryfikować lokalizacje tych punktów i poprawić.
Napisałem do niego wczoraj i póki co, czekam na odpowiedź, ale te punkty są porozrzucane po całym mieście i dalej, więc o samodzielnym weryfikowaniu można zapomnieć.
Widzałem podobną lokalizację punktów na Google Maps https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1vpCSdHuflmBIw4WWV3VFCQ4L2sU&ll=50.72197047703868%2C16.34881209948896&z=18
więc wnioskuję, że tworzy te punkty jedna i ta sama osoba.