Er komen trouwens, zoals beloofd, steeds meer verkeersbordendata binnen. De dekking zal vast nog niet landelijk zijn, maar ik maak hier nu vrij regelmatig gebruik van. Op vragen als “hier begint dus zone maxspeed=30, maar waar stop die?” vind ik bijna altijd antwoord. Echt een aanrader!
Edit: onderborden en waardes (bordje A1, maar is maxspeed 30, 50, 60 of wat?) staan er niet altijd bij – maar vaak wel. Als ASCII (text_signs) en/of op de foto van het bord (wat niet altijd zichtbaar is, maar vaak wel).
Hi smoothfiets, leuk dat het thuis vindbaar is en dat het ook buiten het zicht van iedereen bereikt is, maar wat of hoe staat het nu met lokale surveys ? Als je een wijk doorfietst / verkent dan zie je toch ook de borden als je eruit rijdt of loopt, dan heb je gelijk de begrenzingen, denk ?
Staan de geschilderde zone grenzen ook in het bestand, zoniet dan ontbreekt er toch wat in je waarnemingen.
mijn ‘server’ is letterlijk een Raspberry Pi op mijn boekenkast. Dus hij kan niet veel aan. Maar ja, we zijn ook geen miljoen mappers.
mijn internet-verbinding is niet echt goed. Over de paar dagen ligt ze een half uurtje plat. Mocht de server even niet berijkbaar zijn: waarschijnlijk wordt het vanzelf beter. Op termijn sowieso, want ze hebben net mijn straat opgegraven voor glasvezel.
Ook al is de afdekking volgens overheid.nl ‘landelijk’: ik kan dat niet helemaal bevestigen met de gegevens in mijn database. Die wordt echter continu bijgewerkt als NDW updates beschikbaar stelt. Ik heb nu een miljoen of 2,2 bordjes in de database, uiteindelijk moet het zo’n 3 miljoen worden (https://docs.ndw.nu/api/trafficsigns/nl/Toelichting%20open%20data%20verkeersborden%20en%20%20FAQ%20versie%20juli%202020.pdf) Database updates zijn traag. Ik heb er weken over gedaan om die 2,2 miljoen bordjes binnen te slepen. Even kijken wat er in de volgende dagen bijkomt. Meest recente data in de database zijn van 2021/03/19, laatste NDW-update 2021/03/29. Dus, daar komt nog wat.
Goed bezig! Vooral voor parkeerverboden is het wel handig.
Wat wel opvalt en waar je als mapper rekening mee moet houden is dat onderborden er niet volledig in staan. Ook missen borden die wel verkeersgedrag pogen aan te passen maar geen juridische consequenties hebben; met name dan de fietsstraatborden.
Je zou kunnen overwegen om de kaart te hosten op GitHub via GitHub-pages. Dat zag ik de Duitse mapper met wie ik parking=street_side heb uitgwerkt ook doen met een parkeergelegenhedenkaart op basis van OSM.
Ziet er goed uit, zijn de geimporteerde borden up to date?
wanneer ik de link van smoothefiets volg, kom ik op een fraaie website uit.
Gelijk even gekeken hoe de borden bij de de nieuwe rotonde bij Hasselt (N331) ter hoogte van zwartewaterweg/wolfshagenweg er uit ziet.
Naar mijn idee hier in ieder geval verouderde data ( digitale verkeersborden niet actueel?? ) , locatie borden zijn, lijkt het nog van voor/tijdens de reconstructie N331. (2018 gereed).
Zijn de wegbeheerders nu aan zet om de digitale borden te actualiseren?
Je moet dus altijd op het bordje tikken en op de kleine lettertjes letten voor je wat dan ook kunt concluderen. Even wennen.
Klopt het nu met de actuele situatie?
Nog zo’n dingetje: bordjes met getallen erop (maxspeed, maxweight,…) verschijnen altijd met hetzelfde getalletje op de kaart. Voor maxspeed is het A1-50, bijvoorbeeld. Ook hiervoor moet je bij de details zijn. Meestal (maar niet altijd) zie je een foto van het bord met de juiste getallen.
PS: mijn database is nu up-to-date met NDW. Laatste bordjes zijn vandaag gepubliceerd. Ze blijven maar binnenkomen.
Heb ik wel over nagedacht, maar ik weet niet hoe ik dat in elkaar moet timmeren. Ik ben geen web developer, hoor. Als iemand weet hoe dat moet, hoor ik het graag.
Als work-around gebruik ik de browser extension “OSM start menu”, die ik sowieso aanraad (werkt prima op Firefox, blijkbaar ook op Chrome). Die herkent permalinks met (onder meer) coördinaten en schakelt makkelijk om tussen OSM, Mapillary, Google Maps, Osmose, … Super handig.
Als je verkeersbordenkaart open hebt staan op willekeurige coördinaten, kan je haar toe laten voegen aan de extension (“Would you like to add this website in the menu?”). Vervolgens kan je je favoriete plek opzoeken met Nominatim of Google, maakt niet uit, en een nieuw tab verkeersbordenkaart op die plek laten openen door de extension.
Ik gebruik dat zelfs om JOSM naar een nieuwe plek te sturen: plek in de browser opzoeken, verkeersbordenkaart via extension, rechte klik “JOSM remote-control”. Dat gaat vaak sneller (en betrouwbaarder) dan CTRL-J in JOSM.
Volgens mij is het hier nog niet gemeld: de complete set van actuele verkeersborden is te downloaden vanaf http://opendata.ndw.nu/.
De CSV is bijvoorbeeld in Qgis in te laden.
Bedankt voor het doorgeven! Ik heb niet eraan gezeten. Ik ben met vakantie en kan niet eens inloggen op de server (redelijk paranoïd dichtgetimmerd).
Ik vermoed dat het certificaat niet meer geldig is en verlengd moet worden. Ik dacht dat dat automatisch gebeurt, iig had ik dat ingesteld. Niet gelukt, zo te zien. Ik kijk ernaar zodra ik thuis ben, over een dikke week.
Ik heb op mijn telefoon geklikt op “accept the risk and continue” (Firefox Android), daarna zie ik de kaart wel. Ik denk je kunt het certificaat probleem eveneens negeren. De kaart vraagt sowieso geen persoonlijke gegevens.