Prośba o przegląd:
https://www.openstreetmap.org/changeset/101994579
Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem relację toru do biegania. Niby wygląda OK, ale coś mi tam nie pasuje.
Prośba o przegląd:
https://www.openstreetmap.org/changeset/101994579
Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem relację toru do biegania. Niby wygląda OK, ale coś mi tam nie pasuje.
Czy takie miejsce (dojazd do pól, ścieżka rowerowa, chodnik dla pieszych) rysujemy jedną jedną linią czy rozbijamy na drogę i ścieżkę pieszo-rowerową?
http://jurapolska.com/foto_wycieczki20/03102020_23.jpg
https://cdn.glos24.pl/2020/03/15827129737840.jpg
To jest to miejsce, aktualnie rozdzielone na dwie linie:
https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.36705/20.01329
Ja bym takie rozdzielenie zostawił. Ewentualnie ścieżkę rowerową zamienił na ciąg pieszo-rowerowy, czyli zamiast:
foot=yes
highway=cycleway
segregated=yes
dałbym poniższe tagi:
bicycle=designated
foot=designated
highway=path
segregated=yes
surface=paving_stones
cycleway:surface=asphalt
przydała by się nam taka strona jak na niemieckiej Wiki dokładnie regulująca którą infrę (tzn. według znaków w terenie) jak się oznacza:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Bicycle/Radverkehrsanlagen_kartieren
miejsce w terenie: https://www.mapillary.com/map/im/yqP5svdIAlcPzU1q2ZYPhk
więc zdecydowanie ciąg pieszo rowerowy jako osobna linia.
Mamy niby https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Rowery
Co ciekawe, sposób oznaczania rozdzielanej ścieżki jako dwie osobne linie został uznany jako „wprowadzająca w błąd praktyka”, jestem ciekawy czemu.
Sytuacja dość nietypowa ale wolę zapytać jak będzie lepiej bo algorytmy nawigacyjne po źle narysowanych połączeniach dróg nie chcą nawigować
Sytuacja wygląda następująco
ROZWIAZANIE 1
ROZWIĄZANIE 2
Jak będzie najlepiej ? Z góry dzięki za pomoc
Wg mnie rozwiązanie nr 2 i to nawet bez tagu
crossing=zebra
. Nie powinniśmy przesadzać z takimi detalami, bo w nawigacji to czasami może przeszkadzać a w renderingu też niewiele to daje. Drogę dojazdową potraktowałbym w całości, bez rozdzielania jej na przejściu dla pieszych.
Trzeba by zapytać użytkownika Mieniu220.
Odnosząc się do zdjęcia to linie powinny być narysowane 3 Droga polna chodnik i rowerowa
wtedy stan faktyczny jest najdokładniej odwzorowany. Jednak aby nie było gąszczu kresek na mapie to dwie pozostałe linie można uprościć do jednej zwanej CIĄG PIESZO ROWEROWY https://www.openstreetmap.org/way/144767561
Bardzo podobna sytuacja jest w moim mieście https://goo.gl/maps/PEMJ8pw3Apac4W6B8 ale tam chciało mi się na bazie wyraźnego foto-podkładu rozrysować to na 2 linie http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=51.93594&lon=15.4811&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF
W OSM nie rysujemy osobno pasów na drodze ani nie rysujemy jako osobne linie pasów o różnych nawierzchniach. Takie zasady są od dawna, podobnie jak od dawna niektórzy rysują w taki sposób.
Proszę o zmapowanie restrykcji na samochodowy ruch prywatny na moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. Ja poległem na próbie połączenia tego:
W dni powszednie, pomiędzy godz. 6.00 a 10.00 oraz 15.00 a 19.00 bezpośredni przejazd w ciągu al. „Solidarności" pomiędzy pl. Bankowym a pl. Wileńskim mają wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, jednoślady, TAXI i służby miejskie. W tych godzinach wyłączony z ruchu indywidualnego jest fragment Trasy W-Z na wysokości przystanków tramwajowych i autobusowych przy Zamku Królewskim. Jadący od strony pl. Bankowego muszą zjechać w ul. Nowy Zjazd na Wisłostrady a jadący z Pragi muszą zjechać na Wisłostradę ślimakiem przy ul. Grodzkiej. Możliwy jest wjazd z Wisłostrady na most w kierunku Pragi ślimakiem przy ul. Nowy Zjazd (za Mazowieckim Centrum Dentystycznym), a także wjazd z Wisłostrady ul. Grodzką na Trasę W-Z w kierunku pl. Bankowego. W tym czasie kierowcy mogą korzystać z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, którym można przedostać się przez Wisłę na Pragę a na lewym brzegu na Wisłostradę. W weekendy i dni świąteczne ruch w ciągu al. „Solidarności" odbywa się bez ograniczeń.
http://www.um.warszawa.pl/es/aktualnosci/most-l-sko-d-browski-jest-przejezdny
i tego:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Conditional_restrictions
W OSM nie rysujemy osobno pasów na drodze ani nie rysujemy jako osobne linie pasów o różnych nawierzchniach
Czyli tu też jest źle?
Proszę o zmapowanie restrykcji na samochodowy ruch prywatny na moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. Ja poległem na próbie połączenia tego:
Zrobiłem wedle swojej najlepsze wiedzy.
Prośba o przegląd:
https://www.openstreetmap.org/changeset/101994579
Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem relację toru do biegania. Niby wygląda OK, ale coś mi tam nie pasuje.
Według mnie jest dobrze.
maraf24:W OSM nie rysujemy osobno pasów na drodze ani nie rysujemy jako osobne linie pasów o różnych nawierzchniach
Czyli tu też jest źle?
Jeżeli moje źródła są aktualne i nie ma tam żadnego podziału torowiska/buspasa od jezdni to jest to błędne - powinna być jedna linia analogicznie do Kościuszki w Krakowie https://www.openstreetmap.org/way/47944091 . W tym miejscu nie jest błąd tworzy problemy w nawigacji (w Krakowie narysowanie dwóch linii zepsułoby nawigację, bo na torowisko można wjechać), ale nie jest zgodne ze sztuką.
PS. Czy secondary na tych fragmencie Alei “Solidarności” nie jest trochę przesadzone skoro przez dużą część dnia w ogóle nie da się tam wjechać?
edit: Źle mi się zacytowało, ale poprawiłem.
Tu się dwa tematy nałożyły O podział Alei “Solidarności” na linie (waye) pytałem w kontekście dzielenia segregowanych DDRiP na osobne linie. Co tagowania odcinka między tunelem a mostem, to zmieniłem restrykcje na prośbę @mikmach, a co do klasyfikacji, to ja niczego powyżej residential nie ruszam
Prośba do specjalisty od turning lanes o wprowadzenie zakazu zawracania, bo nawigacja głupoty proponuje:
Prośba do specjalisty od turning lanes o wprowadzenie zakazu zawracania, bo nawigacja głupoty proponuje:
Akurat tu turning lanes nie trzeba i iD ma fajny edytorek od tego. Kliknij na punkt skrzyżowania.
Dodałem. Nawigacja poprawi się po kilku dniach,
iD: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:Turn_restriction_mapping_in_iD_(animated_gif).gif
Akurat tu turning lanes nie trzeba i iD ma fajny edytorek od tego. Kliknij na punkt skrzyżowania.
Super! Faktycznie banalne Będę używał