Witam,
Mam pytanie. Trzy lata temu kupiłem płatną wersję OSm+ na komórkę z systemem android. Wszystko było OK. Dwa tygodnie temu musiałem zrestartować telefon do ustawień fabrycznych. Zainstalowalem ponownie OSm+, pobrałem niektóre mapy PL na komórkę i nie mogę doszukać się budynków i ich numeracji. Gdzie mogę spowodować ich pojawienie się na mapach. Proszę o pomoc.
Dorzucę tylko trzy grosze. Z językowego punktu widzenia bardziej sensowne byłoby pisanie takich nazw z ukośnikiem. Łącznika (kreski) używa się w normalnych nazwach dróg typu Drzonków-Olimpijska albo Wolności-Boczna, ale nie kojarzę żadnej ulicy w której byłby użyty ukośnik, więc to byłoby bardziej jednoznaczne (tzn. łącznik - jedna “łączona” nazwa; ukośnik - dwie różne nazwy).
Najlepiej użyć kropki środkowej lub ukośnika, ewentualnie myślnika, ale na pewno nie łącznika. Po lewej i prawej stronie łącznika nigdy nie daje się spacji. W Brukseli używają łącznika w dwujęzycznych nazwach ulic, ale nie pochwalam.
Cześć. Mam pytanie o czas aktualizacji map serwisu Mapbox z których korzysta aplikacja Strava. Serwis ten wykorzystuje dane OSM. W ostatnim czasie równocześnie zaktualizowałem drogę jak i zbiornik wodny. Droga jest już zaktualizowana, lecz zbiornik wodny pozostaje w niezmienionej wersji.
Dlaczego tak się dzieje? Czy zbiorniki wodne w Mapbox są aktualizowane rzadziej niż drogi? W OSM wszystko jest wyświetlane poprawnie.
Dziwna sprawa. Wydawało mi się, że tag natural=water wystarczy aby zbiornik pojawił się na Stravie. Ale ewidentnie nie jest to takie proste. Np. zbiornik z tagiem water=basin nie renderuje się,
ale za to renderuje się water=pond lub basin=fish_pond.
Cześć, choć są większością, to nie wszyscy. W Polsce zawodowi edytorzy to głównie kilkuosobowy zespół mapowy Yanosika. Globalnie - zespoły logistyczne Amazona, Mapbox, parę
Szukaj po angielsku pod hasłem OSM organized editing, a na pewno znajdziesz to, co cię interesuje.
Mam natomiast wątpliwości czy to pytanie, czy spam SEO, patrząc na link do WWW w profilu (oraz głównym profilu OSM). Był tam jakiś wątpliwej przydatności ranking hostingów. Serio komuś chce się bawić w takie metody w 2021 roku? Kasuję ten link z Twojego profilu na forum.
Wystarczyły 2-3 ostatnie przypadki prawdziwego wandalizmu i wszędzie teraz widzicie trolli i wandali…
To po prostu ktoś, kto ma gdzieś opinię innych. Mało takich było i wciąż jest?
W przeszłości blokadę już dostał… https://www.openstreetmap.org/user_blocks/3766