OpenStreetMap Forum

The Free Wiki World Map

You are not logged in.

#1 2010-06-02 20:50:01

Alexey Furashev
Member
Registered: 2010-05-30

Как указывать адреса домов?

Вопрос не первый, на форуме уже проходил....
Но решения так и не понял, вики советует несколько способов. Правильный -- через отношения улицы с домом. Помогите, пож-ста, как пошагово это сделать в JOSM-е?

#2 2010-06-02 21:06:43

iONiX
Member
Registered: 2009-08-14

Re: Как указывать адреса домов?

Найпростіший варіант, потім його можна розширити за допомогою relation street.

#3 2010-06-04 11:42:09

Alexey Furashev
Member
Registered: 2010-05-30

Первый вариант предполагает использование двух тегов:

addr:housenumber = <Номер дома> -- единственный обязательный элемент адреса. Желательно также указывать улицу: addr:street=

addr:street = <название улицы>. Поблизости должна находиться линия с тегом highway=* и таким же названием. Тег name=

Но он обладает недостатком:
- трудоемокостью -- для каждого дома уазать улицу
- трудностью в редактировании -- если поменялось название улицы (например, вследствии ошибки)...
И не совсем понятно, как будет выполняться поиск? Если для улицы указаны национальные имена?

Поэтому мне кажется, что наиболее правильным вариантом есть использование отношений. Но вот как их указывать?

#4 2010-06-04 19:17:15

iONiX
Member

Так, звичайно краще використовувати relation.

Alexey Furashev wrote:

Но вот как их указывать?

В JOSM, чи взагалі?
Всі відрізки вулиці вносяться в relation в ролі street, будинки вносяться в той же relation в ролі address або house, інші POI можна теж внести в ролі associated.
Правда Nominatim розуміє лише associatedStreet, наскільки мені відомо. Впринципі вони рівнозначні, хоча мені більше подобається street.

Last edited by iONiX (2010-06-04 19:18:59)

#5 2010-06-07 12:41:37

Daniel254
Member
Registered: 2010-06-07

Я не совсем понял, как это сделать в JOSM. Расскажи подробнее, пожалуйста.

#6 2010-06-07 22:39:33

iONiX
Member

josm1.th.png

* У відкритому вікні JOSM знаходимо зліва піктограму із зубчатим колесом (1), нажимаємо її, і бачимо з правої сторони вікно (2) (якщо його там до цього не було), якщо таке вікно вже відкрите, то пропускаємо цей крок.
* Далі нажимаємо на піктограму із зубчатим колесом і знаком додавання (3).

josm2.th.png

* Відкриється нове вікно, як на цьому зображенні (але воно буде пусте!).
* В його верхній частині треба прописати теги (4):

type=street

оприділяє тип relation (цей тег обов'язковий!)

name=Наталі Ужвій вулиця

назва вулиці.
* Тепер вибираємо всі відрізки, які належать до однієї вулиці (5) (тут лише один відрізок, але їх зазвичай більше). Цей же відрізок з'явиться в правій частині нового вікна.
* За допомогою піктограм по-середині (7), об'єкти з правої частини вікна додаються до relation в лівій частині вікна. Різні кнопки - це різні методи додавання об'єктів до relation, для нас це зараз не важливо, тому можна просто натиснути першу.
* Далі всім цім відрізкам вулиць треба прописати роль - street. (7.5)
* Потім проводимо такі ж дії з будинком(-ами) (6), але тут вже роль house. (7.6)
* Тиснемо "ОК".
* Завантажуємо зміни на сервер.

Це все! :-)

PS: будинки вже повинні мати прописаний номер по схемі Карлсруе, тег

addr:housenumber

Last edited by iONiX (2010-11-30 20:23:08)

#7 2010-06-10 10:49:34

Daniel254
Member
Registered: 2010-06-07

Спасибо огромное. Ты мне очень помог.

А есть ли где-нибудь сообщество на русском или украинском языке, где обсуждается JOSM?
У меня возникла проблема. Я сначала отметил дома, сохранил изменение, а затем добавил номера домов. В итоге получилось так, что когда я скачиваю данные с сервера в JOSM, то номера отображаются. Если же смотреть на онлайн карту, то номеров нет.

#8 2010-06-10 19:22:04

iONiX
Member

Про JOSM на російській, на українській.

Я сначала отметил дома, сохранил изменение, а затем добавил номера домов. В итоге получилось так, что когда я скачиваю данные с сервера в JOSM, то номера отображаются. Если же смотреть на онлайн карту, то номеров нет.

В принципі ніякої ролі не грає, що наносити першим. Переглянь цю тему, там в перших двох відповідях пояснюється, чому зміни можуть бути не зразу видні на мапі.

#9 2010-06-10 20:38:25

Dmytro Ovdiienko
Member
From: Kraków
Registered: 2010-02-15

Board footer