ANWB zegt dit er over:
“Ligt het fietspad dicht bij de rotonde (<8 meter) dan hoort het fietspad bij de rotonde en verleent afslaand verkeer voorrang aan het rechtdoorgaande fietsverkeer (rechtdoor op dezelfde weg gaat voor).” zie: https://www.anwb.nl/verkeer/veiligheid/rotondes#5
Hoe ze aan die informatie komen is mij onduidelijk, ik kan er niets van vinden. Dan bedoel ik vooral “…hoort het fietspad bij de rotonde en…” Als het fietspad onderdeel van de rotonde is, geldt daar meteen ook eenrichtingsverkeer.
Die 8 meter en “…en verleent afslaand verkeer voorrang aan het rechtdoorgaande fietsverkeer…” zal wel uit jurisprudentie komen n.a.v. een ongeval bij afslaand verkeer en een fietspad dat niet direct tegen de weg aan lag.
Op bovenstaande foto kun je duidelijk zien dat fietsers op het cirkelvormige fietspad voorrang moeten verlenen aan fietsers van rechts die op hetzelfde fietspad willen gaan fietsen.
Where traffic does not have right of way, this is a rotary (also called traffic circle). The tag junction=circular should be used on rotaries.
junction=circular is een goede, die kende ik nog niet. Voorkomt meteen dat andere mappers er weer een roundabout van maken als er helemaal geen junction tag staat.
Volgens de omschrijving op de wiki is dit dus ook geen roundabout: https://www.openstreetmap.org/way/6504666#map=19/52.50717/6.06630
“That is, the roundabout itself should be free from all intersection controls including traffic signals, stop signs or stop markings, give-way (or yield) signs or give-way markings.”
Is het nu de bedoeling om alle junction=roundabout met verkeerslichten aan te passen in junction=circular?
Dat is op de hoofdrijbaan. Wat is het nut om daar ‘circular’ op te zetten in combinatie met oneway=yes. Hier zou toch ‘junction=roundabout’ op z’n plaats zijn?
Ik zou hier juist op het fietspad ‘junction=circular’ zetten in combinatie met oneway waar nodig / toepasselijk, toch? De tag ‘junction=circular’ is voor mij ook nieuw hoor…
Vergeten mee te nemen, die hele rotonde moet idd circular zijn wb het fietspad.
Verder niet gekeken naar use_sidepath, dan kan ik wel aan de gang blijven.
Dat use_sidepath was ook niet persoonlijk voor jou bedoeld hoor. Het viel me op toen ik de editor open had…
Als je zo kijkt, is er altijd werk aan de winkel en zou je bijna vergeten om met dit mooie weer gewoon te gaan fietsen in plaats van achter de PC te kruipen
PS. Zie ook in je e-mail voor mijn testresultaten, etc.
Omdat je alleen junction=roundabout mag plaatsen als je geen voorrang hoeft te verlenen. Staat hierboven al een keer vermeld.
“That is, the roundabout itself should be free from all intersection controls including traffic signals, stop signs or stop markings, give-way (or yield) signs or give-way markings.”
Als je dat strikt gaat toepassen zijn er denk ik helemaal geen rotondes in Nederland want haaientanden zijn ook “give-way markings” of lees ik het dan verkeerd?
Dat lees je inderdaad verkeerd.
De haaientanden staan niet op de rotonde maar vóór de rotonde.
Als je na het oprijden van de rotonde een compleet rondje rijdt, mag je dus niets tegenkomen.
En dat is in NL, op een enkele uitzondering na, altijd het geval.
Het knooppunt Laagraven bij Utrecht is bijvoorbeeld zo’n uitzondering.
Daar kom je dus vóór elke afslag een verkeerslicht tegen.
Jouw testresultaten waren dusdanig bemoedigend dat ik nu alle fietspadrotondes eruit hebt gesloopt in de update van vandaag
Bedankt voor alle tests en het aankaarten van dit probleem!