maro21
March 24, 2021, 4:01pm
2548
Dokładnie to ten węzeł: https://www.osm.org/node/1958403213
bo ten który podałeś, należy do linii w przeciwną stronę.
Możesz to łatwo sam dodać, wchodzisz na https://www.osm.org/node/1958403213 , klikasz “Edytuj” i na samym dole pod “Wszystkie relacje” klikasz + i wpisujesz r4236801, wybierasz relację metra i w polu “Rola” wpisujesz “stop”.
starsep
(Filip Czaplicki)
March 24, 2021, 4:19pm
2549
maro21:
Możesz to łatwo sam dodać, wchodzisz na https://www.osm.org/node/1958403213 , klikasz “Edytuj” i na samym dole pod “Wszystkie relacje” klikasz + i wpisujesz r4236801, wybierasz relację metra i w polu “Rola” wpisujesz “stop”.
Dzięki, tak zrobiłem. Jeszcze zmieniłem kolejność stacji w relacji. Podejrzewam, że może mieć to znaczenie dla np. algorytmu wyznaczania trasy.
https://www.openstreetmap.org/relation/4236801/history
km2bp
(Km2bp)
March 25, 2021, 5:05pm
2550
4 Regionalna Baza Logistyczna – Skład Nowogród Bobrzański Jak otagować prawidłowo ten szyld przed bramą
szydzio
March 28, 2021, 1:08pm
2551
Chyba nie ma na to w tej chwili sprecyzowanego tagu - najbliżej mogłoby być do advertising=sign , no ale ww. napis nie ma charakteru reklamowego, więc jednak nie pasuje.
km2bp
(Km2bp)
March 28, 2021, 5:18pm
2552
km2bp
(Km2bp)
March 29, 2021, 9:29am
2554
mikmach
(mikmach)
April 1, 2021, 6:14pm
2555
Prośba o przegląd:
https://www.openstreetmap.org/changeset/101994579
Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem relację toru do biegania. Niby wygląda OK, ale coś mi tam nie pasuje.
marco406
(Marco406)
April 6, 2021, 2:12pm
2556
Czy takie miejsce (dojazd do pól, ścieżka rowerowa, chodnik dla pieszych) rysujemy jedną jedną linią czy rozbijamy na drogę i ścieżkę pieszo-rowerową?
http://jurapolska.com/foto_wycieczki20/03102020_23.jpg
https://cdn.glos24.pl/2020/03/15827129737840.jpg
To jest to miejsce, aktualnie rozdzielone na dwie linie:
https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.36705/20.01329
Marek-M
(Marek-M)
April 6, 2021, 3:27pm
2557
Ja bym takie rozdzielenie zostawił. Ewentualnie ścieżkę rowerową zamienił na ciąg pieszo-rowerowy, czyli zamiast:
foot=yes
highway=cycleway
segregated=yes
dałbym poniższe tagi:
bicycle=designated
foot=designated
highway=path
segregated=yes
surface=paving_stones
cycleway:surface=asphalt
grelus
(Grelus)
April 6, 2021, 4:48pm
2558
przydała by się nam taka strona jak na niemieckiej Wiki dokładnie regulująca którą infrę (tzn. według znaków w terenie) jak się oznacza:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Bicycle/Radverkehrsanlagen_kartieren
miejsce w terenie: https://www.mapillary.com/map/im/yqP5svdIAlcPzU1q2ZYPhk
więc zdecydowanie ciąg pieszo rowerowy jako osobna linia.
zuicz
April 6, 2021, 5:56pm
2559
Mamy niby https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Rowery
Co ciekawe, sposób oznaczania rozdzielanej ścieżki jako dwie osobne linie został uznany jako „wprowadzająca w błąd praktyka”, jestem ciekawy czemu.
km2bp
(Km2bp)
April 6, 2021, 5:56pm
2560
Sytuacja dość nietypowa ale wolę zapytać jak będzie lepiej bo algorytmy nawigacyjne po źle narysowanych połączeniach dróg nie chcą nawigować
Sytuacja wygląda następująco
ROZWIAZANIE 1
ROZWIĄZANIE 2
Jak będzie najlepiej ? Z góry dzięki za pomoc
Marek-M
(Marek-M)
April 6, 2021, 6:28pm
2561
Wg mnie rozwiązanie nr 2 i to nawet bez tagu
crossing=zebra
. Nie powinniśmy przesadzać z takimi detalami, bo w nawigacji to czasami może przeszkadzać a w renderingu też niewiele to daje. Drogę dojazdową potraktowałbym w całości, bez rozdzielania jej na przejściu dla pieszych.
Rogoyski
(Rogoyski)
April 6, 2021, 6:46pm
2562
Trzeba by zapytać użytkownika Mieniu220.
km2bp
(Km2bp)
April 7, 2021, 9:33am
2563
Odnosząc się do zdjęcia to linie powinny być narysowane 3 Droga polna chodnik i rowerowa
wtedy stan faktyczny jest najdokładniej odwzorowany. Jednak aby nie było gąszczu kresek na mapie to dwie pozostałe linie można uprościć do jednej zwanej CIĄG PIESZO ROWEROWY https://www.openstreetmap.org/way/144767561
Bardzo podobna sytuacja jest w moim mieście https://goo.gl/maps/PEMJ8pw3Apac4W6B8 ale tam chciało mi się na bazie wyraźnego foto-podkładu rozrysować to na 2 linie http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=51.93594&lon=15.4811&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF
maraf24
(maraf)
April 7, 2021, 9:59am
2564
W OSM nie rysujemy osobno pasów na drodze ani nie rysujemy jako osobne linie pasów o różnych nawierzchniach. Takie zasady są od dawna, podobnie jak od dawna niektórzy rysują w taki sposób.
mikmach
(mikmach)
April 7, 2021, 4:07pm
2565
Proszę o zmapowanie restrykcji na samochodowy ruch prywatny na moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. Ja poległem na próbie połączenia tego:
W dni powszednie, pomiędzy godz. 6.00 a 10.00 oraz 15.00 a 19.00 bezpośredni przejazd w ciągu al. „Solidarności" pomiędzy pl. Bankowym a pl. Wileńskim mają wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, jednoślady, TAXI i służby miejskie. W tych godzinach wyłączony z ruchu indywidualnego jest fragment Trasy W-Z na wysokości przystanków tramwajowych i autobusowych przy Zamku Królewskim. Jadący od strony pl. Bankowego muszą zjechać w ul. Nowy Zjazd na Wisłostrady a jadący z Pragi muszą zjechać na Wisłostradę ślimakiem przy ul. Grodzkiej. Możliwy jest wjazd z Wisłostrady na most w kierunku Pragi ślimakiem przy ul. Nowy Zjazd (za Mazowieckim Centrum Dentystycznym), a także wjazd z Wisłostrady ul. Grodzką na Trasę W-Z w kierunku pl. Bankowego. W tym czasie kierowcy mogą korzystać z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, którym można przedostać się przez Wisłę na Pragę a na lewym brzegu na Wisłostradę. W weekendy i dni świąteczne ruch w ciągu al. „Solidarności" odbywa się bez ograniczeń.
http://www.um.warszawa.pl/es/aktualnosci/most-l-sko-d-browski-jest-przejezdny
i tego:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Conditional_restrictions
Rogoyski
(Rogoyski)
April 7, 2021, 4:54pm
2566
Rogoyski
(Rogoyski)
April 7, 2021, 5:16pm
2567
Zrobiłem wedle swojej najlepsze wiedzy.