Proszę o naprawienie relacji
https://www.openstreetmap.org/relation/2610898#map=15/53.0765/18.0744
Czy mógłby ktoś dodać stację Metro Świętokrzyska https://www.openstreetmap.org/node/35121251 do relacji M1 na południe https://www.openstreetmap.org/relation/4236801?
Jest tylko w relacji na północ https://www.openstreetmap.org/relation/4236800, co powoduje kwiatki w nawigacji jak na załączonym screenshocie z OMaps (fork Maps.me)
Nie jestem pewny jak dokładnie jeszcze działają relacje komunikacji miejskiej i wolałbym nie popsuć
Dokładnie to ten węzeł: https://www.osm.org/node/1958403213
bo ten który podałeś, należy do linii w przeciwną stronę.
Możesz to łatwo sam dodać, wchodzisz na https://www.osm.org/node/1958403213, klikasz “Edytuj” i na samym dole pod “Wszystkie relacje” klikasz + i wpisujesz r4236801, wybierasz relację metra i w polu “Rola” wpisujesz “stop”.
Dzięki, tak zrobiłem. Jeszcze zmieniłem kolejność stacji w relacji. Podejrzewam, że może mieć to znaczenie dla np. algorytmu wyznaczania trasy.
https://www.openstreetmap.org/relation/4236801/history
4 Regionalna Baza Logistyczna – Skład Nowogród Bobrzański Jak otagować prawidłowo ten szyld przed bramą
Chyba nie ma na to w tej chwili sprecyzowanego tagu - najbliżej mogłoby być do advertising=sign, no ale ww. napis nie ma charakteru reklamowego, więc jednak nie pasuje.
Dzięki za dobre chęci. Na chwilę obecną oznaczyłem to jako murek http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=51.81712&lon=15.21058&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF
użyłem raz czy dwa razy
man_made=sign + inscription=co jest napisane na znaku
https://taginfo.openstreetmap.org/tags/man_made=sign
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key%3Ainscription
Prośba o przegląd:
https://www.openstreetmap.org/changeset/101994579
Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem relację toru do biegania. Niby wygląda OK, ale coś mi tam nie pasuje.
Czy takie miejsce (dojazd do pól, ścieżka rowerowa, chodnik dla pieszych) rysujemy jedną jedną linią czy rozbijamy na drogę i ścieżkę pieszo-rowerową?
http://jurapolska.com/foto_wycieczki20/03102020_23.jpg
https://cdn.glos24.pl/2020/03/15827129737840.jpg
To jest to miejsce, aktualnie rozdzielone na dwie linie:
https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.36705/20.01329
Ja bym takie rozdzielenie zostawił. Ewentualnie ścieżkę rowerową zamienił na ciąg pieszo-rowerowy, czyli zamiast:
foot=yes
highway=cycleway
segregated=yes
dałbym poniższe tagi:
bicycle=designated
foot=designated
highway=path
segregated=yes
surface=paving_stones
cycleway:surface=asphalt
przydała by się nam taka strona jak na niemieckiej Wiki dokładnie regulująca którą infrę (tzn. według znaków w terenie) jak się oznacza:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Bicycle/Radverkehrsanlagen_kartieren
miejsce w terenie: https://www.mapillary.com/map/im/yqP5svdIAlcPzU1q2ZYPhk
więc zdecydowanie ciąg pieszo rowerowy jako osobna linia.
Mamy niby https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Rowery
Co ciekawe, sposób oznaczania rozdzielanej ścieżki jako dwie osobne linie został uznany jako „wprowadzająca w błąd praktyka”, jestem ciekawy czemu.
Sytuacja dość nietypowa ale wolę zapytać jak będzie lepiej bo algorytmy nawigacyjne po źle narysowanych połączeniach dróg nie chcą nawigować
Sytuacja wygląda następująco
ROZWIAZANIE 1
ROZWIĄZANIE 2
Jak będzie najlepiej ? Z góry dzięki za pomoc
Wg mnie rozwiązanie nr 2 i to nawet bez tagu
crossing=zebra
. Nie powinniśmy przesadzać z takimi detalami, bo w nawigacji to czasami może przeszkadzać a w renderingu też niewiele to daje. Drogę dojazdową potraktowałbym w całości, bez rozdzielania jej na przejściu dla pieszych.
Trzeba by zapytać użytkownika Mieniu220.
Odnosząc się do zdjęcia to linie powinny być narysowane 3 Droga polna chodnik i rowerowa
wtedy stan faktyczny jest najdokładniej odwzorowany. Jednak aby nie było gąszczu kresek na mapie to dwie pozostałe linie można uprościć do jednej zwanej CIĄG PIESZO ROWEROWY https://www.openstreetmap.org/way/144767561
Bardzo podobna sytuacja jest w moim mieście https://goo.gl/maps/PEMJ8pw3Apac4W6B8 ale tam chciało mi się na bazie wyraźnego foto-podkładu rozrysować to na 2 linie http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=51.93594&lon=15.4811&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF
W OSM nie rysujemy osobno pasów na drodze ani nie rysujemy jako osobne linie pasów o różnych nawierzchniach. Takie zasady są od dawna, podobnie jak od dawna niektórzy rysują w taki sposób.
Proszę o zmapowanie restrykcji na samochodowy ruch prywatny na moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. Ja poległem na próbie połączenia tego:
W dni powszednie, pomiędzy godz. 6.00 a 10.00 oraz 15.00 a 19.00 bezpośredni przejazd w ciągu al. „Solidarności" pomiędzy pl. Bankowym a pl. Wileńskim mają wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, jednoślady, TAXI i służby miejskie. W tych godzinach wyłączony z ruchu indywidualnego jest fragment Trasy W-Z na wysokości przystanków tramwajowych i autobusowych przy Zamku Królewskim. Jadący od strony pl. Bankowego muszą zjechać w ul. Nowy Zjazd na Wisłostrady a jadący z Pragi muszą zjechać na Wisłostradę ślimakiem przy ul. Grodzkiej. Możliwy jest wjazd z Wisłostrady na most w kierunku Pragi ślimakiem przy ul. Nowy Zjazd (za Mazowieckim Centrum Dentystycznym), a także wjazd z Wisłostrady ul. Grodzką na Trasę W-Z w kierunku pl. Bankowego. W tym czasie kierowcy mogą korzystać z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, którym można przedostać się przez Wisłę na Pragę a na lewym brzegu na Wisłostradę. W weekendy i dni świąteczne ruch w ciągu al. „Solidarności" odbywa się bez ograniczeń.
http://www.um.warszawa.pl/es/aktualnosci/most-l-sko-d-browski-jest-przejezdny
i tego:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Conditional_restrictions